مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی

فهرست مطالب

مزوتراپی از روش های درمان برای پوست است که کاربرد های زیادی پیدا کرده است.

در کل دنیا برای مقابله با کم آبی پوست و از بین بردن چین و چروک های سطحی و همچنین از بین بردن سلولیت طریق شما از آن استفاده می کنند در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مزوتراپی برای قسمت های مختلف بدن آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

به طور کلی می‌توان از روش‌های درمانی که با تزریق مواد تحت درمان انجام می ‌شود این مواد ها با توجه به مشکلاتی که پوست شما وجود دارد انتخاب می شوند.

مزو تراپی  به صورت موضعی پوست  را درمان می کند. از دو قسمت تشکیل شده است این کار انواع روش های مختلفی دارد که هرکدام با هم متفاوت هستند.

 اما تزریق این ناحیه باعث می‌شود انعطاف‌پذیری آن بالا برود به جای پروتئین کلاژن الاستین و هیالورونیک اسید در آن منطقه قرار دارند باعث سفت شدن و انعطاف‌پذیری بیشتر این منطقه می‌شود وقتی که سن بالا می رود.

مقدار پروتئین در پوست می‌شود در نتیجه باعث کدر شدن و خشکی و کشیدگی پوست می شود.

و پوست  مهم ترین قسمت  خود را از دست می‌دهند و باعث ریزش مو می شود.

 سوزن های مخصوصی که در این روش وجود دارد  می تواند باعث زیبا سازی پوست شود و زیبایی پوست را چندین برابر می کند که باعث اب رسانی به مو می شود.

 برای مزوتراپی پوست سر و درمان ریزش مو می تواند از این دارو ها ضد ریزش  استفاده کرد. تاریخچه در مورد استفاده از مزوتراپی در قرن دوازدهم میلادی در فرانسه می گردد که با استفاده از سوزن هایی که ان وجود دارد دارو های گیاهی بر روی آنها می‌تواند تا راحت‌تر جذب شود.

با گذشت زمان مزوتراپی به شکل امروزی شد  و بعد از مدتی بر روی پوست صورت انجام شد از آن برای پوست سر هم استفاده کرد و از ریزش مو جلوگیری کرد.

در کل دنیا طرفداران خاص خود را دارد و بسیار طرفدارن ان زیاد است این مسئله باعث شده تاثیر گذاری آن زیاد باشد. 

جالب است بدانید  مزوتراپی دارو هایی که به واسطه سوزن های موجود در پوست می گذارند تا عمق پوست می رود و وارد می‌کند این امر باعث می‌شود که ریشه مو تقویت شود و کلاژن سازی  آغاز شود و فعال گردد فعال شدن ترمیم سلول های پوست شروع به ساخت کلاژن می کنند و ریشه هایی که بین مو  هستند و موارد دیگر شروع به فعالیت می کند.

 در گروه خونی جدیدی شکل می‌گیرند و تحریک پوست می شود.برای درمان ریزش مو را به اشکال مختلف استفاده می شود.

یکی از مواردی که به صورت معمولی در پروژه های مطالعاتی وجود دارند شامل دارو های اتصال دهنده عروق مثل بوفلومدیل که باعث افزایش خونرسانی به ناحیه تحت درمان می شود و کاملا بی خطر و ایمن هست دارو های بی حسی مثل لیدوکائین علاوه بر اینکه ضد التهاب هم هست دارو های هورمونی مثل فیناستراید یا مهار کننده های هورمونی که برای هورمون های جنسی ریزش مو استفاده می شود.

 از هورمون های طبیعی بدن مثل کلسی تونین که باعث خون رسانی و تغذیه فولیکول های مو می شود و دارو های مغزی دیگر و همچنین ماده های تجزیه کننده چربی که برای درمان سلولیت ها قابل استفاده است از دیگر موادی که معمولا برای تزریق مزوتراپی در ناحیه پوست از آنها استفاده می کنند.

ویتامین های گروه ا و ب و ث و دی و مواد معدنی هستند که هرکدام تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی پوست دارند و از مواد دیگری مثل کافئین گلیکولیک اسید و سدیم استفاده می شود

مزوتراپی بازو

مزوتراپی بازو

مزوتراپی بازو روش های غیر تهاجمی و جدید است که به کاهش وزن بین بردن چربی های اضافه در ناحیه خاصی از بدن هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزوتراپی می‌تواند جایگزین مناسبی برای لیپوساکشن هم باشد بازو با تزریق دارو ها و موادی در لایه میانی پوست علاوه بر این که مواد مغذی را به آن ناحیه می رساند چربی‌های محدوده را درهم می ‌شکند و در نتیجه باعث از بین رفتن چربی های ناحیه بازو می شود.

طبق آمار هایی که آکادمی زیبایی آمریکا در رابطه با مزوتراپی لاغری بیان کرده است حدود ۵ تا ۱۳ سانتیم تر از چربی های که در یک ناحیه خاص وجود دارد با استفاده از مزو تراپی درمان می شود البته این تکنیک به عنوان جایگزین رژیم و اندام نیست و باید در کنار مزوتراپی رژیم غذایی سالم و خوبی هم داشته باشید.

علاوه بر مزوتراپی لاغری از انواع مزوتراپی برای قسمت‌ های دیگر بدن هم استفاده می شود چربی های ناحیه بازو آزار دهنده هستند بسیاری احساس می کنند.

با گرفتن رژیم های متعدد آن را از بین ببرند اما گاهی امکان استفاده از رژیم انجام ورزش برای فرد وجود نخواهد داشت و روشی مثل مزوتراپی می تواند به کمک آن شخص بیاید .

بازو ها معمولاً با ورزش لاغر نمی شود با استفاده از رژیم غذایی سنگین هم خیلی کم پیش می اید که از بین برود مزوتراپی روش کاملا غیرتهاجمی است و برای از بین بردن چربی ها تاثیر گذار است هیچگونه درد و خونریزی ندارد و نیاز به جراحی و بیهوشی هم نیست.

مزوتراپی چانه و غبغب

مزوتراپی چانه و غبغب

غبغب به قسمت پایین چانه گفته می‌شود که معمولا چربی زیادی در آن قرار می گیرد.

معمولاً حالت ظاهری چهره اش به هم می ‌ریزد و ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آمده باشد از جمله رژیم های غذایی نادرست افزایش وزن برای آن تاثیرگذار هستند.

مزوتراپی غبغب روشی است که در آن با استفاده از دستگاه به از بین بردن  چربی ها در ناحیه قبل کمک می کنند این روش بسیار موثر است و بدون ورزش می‌توان آن را به صورت کاملاً سرپایی و بدون هیچ گونه عارضه ‌ای از بین برد.

در این روش به دستگاهی به نام مزو تراپی که سوزن های بسیار ظریفی در روی آن قرار دارد استفاده می‌شود و کوکتل ها که مناسب برای از بین بردن چربی هستند تزریق می شوند از طریق مزوتراپی بر روی غدد لنفاوی و سلول های فعالیت فیزیکی انجام می شود و همین امر باعث می‌شود چربی در ان  ناحیه ذوب شود.

برای نظر گرفتن از این روش از آن از رژیم غذایی صحیح استفاده کنید اگر به دنبال خلاص شدن از شر چربی ها هستید این یک روش کاملا موثر است

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

ریزش مو از مشکلات بسیار شایع برای پوست و مو از که دلیل متعددی دارد که می ‌تواند مسئله ژنتیکی باشد گاهی به دلیل استرس می تواند به وجود آیند درمان ریزش مو با استفاده از ماینوکسیدیل های موضعی و دارو های خوراکی دیگر قابل کنترل است ولی امکان دارد ریزش مو بر گردد.

مزوتراپی مو یک از روش های نسبتا جدید است که به خوبی توانسته است جایگاه خود را پیدا کند تاثیرات مثبتی بر روی ریزش مو به جا گذارد مزوتراپی به طیف وسیعی از درمان های تزریقی گفته می‌شود که با حداقل تهاجم در کار خود را انجام می‌دهند و مزو تراپی مو از روش‌ های درمانی است که باعث توقف ریزش مو و تحریک رشد مجدد مو ها می شود در اطراف از مواد مختلفی به درون پوست تزریق می گردد.

 این موارد شامل دارو های مختلف است که مناسب با نوع ریزش مو است لایه میانی پوست بافت پیوندی تشکیل شده است که رشته ‌های الاستین و هیالورونیک اسید و کلاژن در آن قرار دارد این ساختار فولیکول مو را تحت تأثیر قرار می‌دهدپیاز مو مهم نرین قسمت در مو است که باعث تقویت رشد مو ها می شود.

 پیاز مو محلی که تارهای مو ساخته می شوند و رشد می کنند و سطح پوست بیرون می آیند بخشی از تار مو که ما می بینیم را ساقه می گویند . با استفاده از سرنگ های بسیاری از داروها و ترکیبات خاصی ان ناحیه در تنظیم میکند و تاثیرات بسیار خوبی دارد.

جوانسازی پوست با مزوتراپی

با بالا رفتن سن چین و چروک ها در سطح پوست نمایان می شود که ان را نازیبا می کند  و باعث بروز مشکلات پوستی می‌شوند و کلاژن سازی پوست متوقف می‌کند و از بین می‌برد و رنگدانه هایی که در قسمت‌های صورت به وجود آمده اند را رفع می کند جای جوش را به راحتی می‌ تواند درمان کند و می تواند از آن در افزایش تاثیر دیگر روش های استفاده کرد.

 این دستگاه بر روی پوست باعث می شود و سوزن های بسیار ریزی که دارد سوراخ هایی را در سطح پوست ایجاد می‌کنند و و کلاژن سازی را  افزایش می دهد.

 رشته‌ های الاستین و کلاژن را بالا می برند په پوست را کم می کنند و تحریک های پوستی را کم می کند جای چین و چروک را از بین می برند این جلسات چیزی حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارند و ممکن است فرد احساس درد کمی داشته باشد پزشک برای جلو گیری از این درد از بی حسی استفاده می کند.

برای اینکه حداقل درد داشته باشید می توانید استفاده کنید دوره نقاهت و کبودی و تورم آن ممکن است تا ۲۴ ساعت وجود داشته باشد بعد از آن پوست درخشان می‌شود آبرسانی کامل در صورت اتفاق می افتد یک دوره ۶ الی ۸ جلسه می تواند در طول دو سال ظاهر پوست صورتتان را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و زیبایی را به صورت می تواند برگرداند مزوتراپی که برای جوانسازی پوست عنوان شده است که شامل جوانسازی پوست در تمام نقاط صورت می شود و به از بین بردن خطوط چین و چروک تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین بهبود افتادگی پوست آبرسانی و کمک به حفظ تعادل طبیعی پوست می توان اشاره کرد.

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم

چشم های یکی از اعضای اصلی صورت هستند و همیشه با افراد زمانی که موجب می شود اولین چیزی که به نظر می‌آید چشم است.

 اگر چشم پف کرده و خسته باشد در برخورد اول شما امکان دارد خسته به نظر برسید مثلا بعضی از افراد دارای چشم های پف کرده و خسته هستند همچنین های دور چشم و گودی هایی که یکی از مشکلاتی که برای افراد وجود دارد برای مقابله با این مشکلات می توانید مزوتراپی زیرچشم  انجام دهید.

 باید توسط متخصصین پوست انجام شود در مواد گیاهی و داروها و همچنین ویتامین ها به همراه برخی از دارو های هومیوپاتی ک برای از بین بردن تیرگی های زیر چشم استفاده می شود مزوتراپی زیر چشم برای سیاهی و گودی بسیار موثر است.

 در این روش پوست به دلیل اینکه بسیار حساس با استفاده از سوزن های بسیار ریزی تزریق انجام می شود که به واسطه پزشک متخصص و با تجربه می توانیم کار انجام داد عوارض کمتری برای تمام وجود برگرد دیگه های دور چشم بالا رفتن سن ایجاد می شود.

 عوامل موثر که تیرگی چشم را به وجود می آورند مثل ژنتیکی رژیم غذایی نامناسب آلرژی خواب ناکافی و استفاده از سیگار و الکل امکان دارد به علت وجود بیماری هایی که در بدن است این تیرگی ها افزایش پیدا کند .

 آثار کلی نوشته برای زیر چشم درد زیاد ندارد امکان دارد بعد از مزوتراپی پوست اطراف چشم قرمز شود البته جای نگرانی ندارد مدت زمانی که آن رفع شود بسیار کوتاه است همچنین ممکن است در جلسه اول این تغییرات پوستتان ایجاد نشود و اصلا جای نگرانی ندارد و حدود هشت هفته ممکن است طول بکشد.

 بعد از آخرین جلسه و  آخرین مرحله نتیجه بسیار مثبتی دریافت خواهید کرد و باید جلسات برای زیر چشم این است که مقدار اکسیژن رسانی که تزریق می‌شود متفاوت است علاوه بر این که اکسیژن رسانی در آن منطقه افزایش پیدا می‌کند روش خوبی است که گلبول های قرمز آن منطقه هم بالا برود و کلاژن سازی تحریک می شود مراقبت های بعد از مزوتراپی زیر چشم ها هستند.

 اگر داروی خاصی برای آن در نظر گرفته است را مصرف کنید بعد از انجام مزوتراپی بهتر است .

 مدت طولانی سونا و جکوزی نروید شنا نکنید.

 رطوبت و گرما و سرمای شدید قرار نگیرید زیرا ضرر دارد و می‌تواند به بدن آسیب وارد کند استفاده از محصولات بهداشتی که پزشکان تجویز کرده است بهتر است که از آنها استفاده کنید ولی در ۲۴ ساعت اول در اطراف چشم تان احساس تورم کبودی قرمزی کبودی ممکن است به وجود بیاید ولی در ۲۴ ساعت کاملا از بین می ‌رود و شما راحت می تواند به حالت عادی خود برگردید

مزوتراپی دور چشم

ترکیبات موثر که برای مزوتراپی دور چشم بسیار تاثیرگذار هستند مثل آمینو اسید ها آنتی اکسیدان ها ویتامین ها دارای دوز های مختلفی  و هستند که به واسطه مزوتراپی به اطراف چشم می شود ماندگاری مزوتراپی طولانی مدت است و حدودا آن را  در طول یک سال باید دوباره این کار را انجام بدهید .

می توان  گفت چین و چروک سیاهی و خستگی و بیحالی دور چشم را ازبین می برد همانطور که گفته شد مزوتراپی در واقع یک روش تزریقی است که تمامی مشکلات اطراف چشم را درمان می‌ کند این روش به واسطه پزشک انجام شود اگر توسط پزشک مناسب بر روی  چشم تزریق شود تاثیرات شگفت انگیزی خواهید دید.

 از ویتامین هایی که درون برخی از داروهای مزوتراپی وجود دارد هومیوپاتی هستند معمولا استفاده می کنند این روش علاوه بر آنکه واقعا موثر است درد ناچیزی هم دارد  و برای از بین بردن ان باید  جلسات مزوتراپی تان را ادامه دهید و در طی ان نتیجه شگفت انگیزی می بینید

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی به علت دریافت درمان و محل تحت درمان و همچنین سرم های استفاده شده بسیار متفاوت است به صورت متوسط هزینه هر جلسه مزوتراپی بستگی  به شرایط ویژه‌ای دارد مثلاً در انتخاب کلینیک و میزان مهارت پزشک باعث می شود که هزینه آن بیشتر شود و همچنین انجام این کار در برخی از شهرستان ها و مناطق مناسب تر است و اینکه به تشخیص پزشک بستگی دارد که چقدر شما نیاز دارید و چند جلسه احتیاج است تا به صورت کامل تمامی مشکلات پوستی تان درمان شود مثلاً برای ۸ تا ۱۵ جلسه این هزینه متغیر می شود.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزوتراپی

میکرونیدلینگ درمان برای مشکلات پوستی است که با استفاده از یک دستگاه انجام می شود و با استفاده از آن خراش های در سطح پوست ایجاد می شود و بعد از مدتی از بین می روند.

در این روش تنها لایه سطحی پوست مورد تحریک شدن قرار می گیرد این در حالی است که در مزوتراپی با استفاده از سوزن های خاص انجام می شود از مزایای مزوتراپی می توان به تزریق ویتامین های لازم به پوست اشاره کرد غلظت بالای مواد مغذی در سرم تزریق باعث جوان سازی پوست صورت و درمان ریزش مو میشود.

روشن شدن پوست را به همراه دارد با هیدراته بودن پوست باعث می شود بیشتر مشکلات پوستی از بین برود.

در این روش مواد ویژه خاصیت درمانی تزریق شده است این موارد خاص با توجه به مشکل تعیین می‌شود مواردی مثل عصاره‌ های گیاهی آنزیم ها ویتامین ها هورمون ها داروها از موادی هستند که به واسطه های این روش از طریق مزوتراپی انجام میشود.

برای مزوتراپی از سوزن های نازک و کوتاه است مثلاً برای مزوتراپی های پوست کف سر و درمان و قطعی ریزش مو از داروی ماینوکسیدیل استفاده می شود که به صورت مستقیم به لایه درم آن را تزریق می کنم ماینوکسیدیل در حالت عادی از اپیدرم رد میشود و برای همین در مزوتراپی بهتر این روش استفاده از این متر می باشد

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲