تلفن مطب : 26600793-021

کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی صورت

کربوکسی تراپی به تزریق گاز دی اکسید کربن به سطح پوست گفته می‌ شود.

این تزریق می‌توانند در هر قسمتی از بدن انجام شود و برای درمان ترک های پوستی تجمع چربی‌های موضعی سلولیت کاهش چین و چروک و رفع سیاهی زیر چشم بسیار تاثیر گذار است.

در این مطلب قصد داریم کاربرد ها و نحوه انجام کربوکسی تراپی برای صورت و مراقبت هایی که نیاز دارد را برای شما شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

فواید کربوکسی تراپی پوست

فواید کربوکسی تراپی پوست

امروز در کل جهان کربوکسی تراپی که همان درمان با استفاده از دی اکسید کربن است، به عنوان یک روش بسیار موثر برای جوانسازی پوست شناخته شده است.

کربوکسی ترابی از روش‌های غیرتهاجمی و کاملا ایمن است که در آزمایشات بالینی اثر بسیار خوبی برای جوانسازی تامین و بازسازی پوست و رفع افتادگی پوست به دلیل زایمان های متعدد و بالا رفتن سن و همچنین از بین بردن سلولیت و از بین بردن چربی های مقاوم و ترک های پوستی جایگاه  بسیار خوب پیدا کند.

فواید کربوکسی تراپی که برای پوست صورت است عبارت است از:

 • ترک های پوستی را کمرنگ می کند.
 • سلولیت و تجمع چربی را کم می کند.
 • باعث سفت شدن و از بین رفتن تیرگی دور چشم می‌شود.
 • به رفع افتادگی پوست و سفت شدن پوست کمک بسیار زیادی می کند.
 • جای زخم اسکار و موارد دیگر را بهبود بخشد.
 • باعث بهبود نارسایی های وریدی و همچنین رگ های عنکبوتی می گردد.

میزان تزریق کربن کاملا بی خطر است و کاملا بی ضرر است و هیچ مشکلی را برای پوست به وجود نمی آورد و در هر نوع ناحیه از صورت می تواند تزریق انجام شود.

به همین خاطر بعد از تزریق جریان خون در آن منطقه که در آن انجام شده است افزایش پیدا می‌کند و افزایش خون در منطقه تزریق باعث می‌شود مشکلات پوستی از بین برود.

در قسمت هایی مثل پلک اطراف چشم گردن و غیره باعث ایجاد کلاژن سازی می شود.

درمان استرچ مارک ها و اسکار ها و همچنین رفع شل شدگی و افتادگی پوست کمک می کند و  با ورود به سن ۳۰ سالگی سطح استروژن پوستشان افت پیدا می‌ کند.

میزان قابل توجهی از آن تا ۴۰ سالگی از بین می ‌رود زمانی که پوست اطراف چشم اکسیژن کافی دریافت نکند در معرض چین و چروک ها قرار می گیرد.

به طورکلی کربن دی اکسید به هر بافتی که تزریق شود اکسیژن را در منطقه افزایش می دهد.

انجام کربوکسی تراپی نتایج بسیار خوبی را در آن دریافت می‌کنید ورم و کبودی کوتاهی ایجاد می شود.

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی به چه صورت است؟

کربوکسی تراپی با تزریق مقادیر بسیار کمی از دی اکسید کربن زیر پوست برای شکستن رسوبات چربی و تحریک کردن کلاژن انجام می شود.

یک جلسه درمانی و امکان دارد بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت هم زمان ببرد و کربوکسی تراپی پزشک با استفاده از گاز کربن دی اکسید که در زیر پوست تزریق می کند عمل زیباسازی صورت را انجام می دهد.

این اتفاق را به منزله کمبود اکسیژن و برداشت می‌کنند و با فرستادن مقدار زیادی اکسیژن به آن ناحیه که تحت تاثیر قرار گرفته است و گردش خون را در آن ناحیه بالا می ‌برد و به بازسازی سلول های آن منطقه می پردازد.

افزایش غلظت اکسیژن در برخی از موارد می تواند ورم  را بهبود ببخشند و به کلاژن‌سازی بپردازد.

همانطور که گفته شد کربوکسی تراپی یک روش درمانی کاملاً ایمن برای مشکلات پوستی و از بین بردن خطوط ریز چین و چروک و ترک های پوستی است.

زیرا با تزریق دی اکسید کربن جریان خون در ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است افزایش پیدا می‌کند و تحریک کلاژن‌ها در آن منطقه زیاد می‌شود و می‌تواند چین و چروک‌های ریز و سیاهی های اطراف چشم را از بین ببرد.

کاربرد کربوکسی تراپی برای صورت چیست؟

کربوکسی تراپی در قسمت چشم به بهبود موارد زیر کمک می کند:

پف چشم را ازبین می برد و باعث سفت شدن پوست و کاهش اندک چربی ها می شود.

سیاهی دور چشم را کاهش می دهد و افزایش اکسیژن‌رسانی به این قسمت به راحتی این اتفاق می افتد.

چروک هایی که به آنها پنجه کلاغی گفته می‌شود و خطوط اطراف چشم با تحریک شدن کلاژن از بین می ‌روند.

پف پلک با سفت کردن پوست پیشانی و به واسطه تزریق های استراتژیکی کربن دی اکسید کم می شود.

جنس پوست اطراف چشم و تحلیل تحریک کلاژن بهبود پیدا می کند .

کربوکسی تراپی صورت باعث بهبود چروک های بین ابر که به آنها خط اخم گفته می شود و تمامی خطوط پیشانی می شود.

با یک روش جدید برای تحریک کلاژن پوستی در قسمت پوست اطراف ابرو ها هم هست منجر به تحریک کلاژن بهتر خواهد شد.

لب و خط خنده با تحریک کلاژن کم نمی گردند.

افتادگی گونه ها یک روش جدید بر اساس تحریک کلاژن انقباضات نواحی انتهایی بهبود پیدا می‌کند.

چروک های گردن با تحریک کلاژن از بین می رود غبغب با کاهش چربی و سفت شدن پوست کوچک می شود.

گونه ها چاق نرم می شوند و با کاهش چربی و وصل شدن پوست این گونه حالت کوچک تر پیدا می‌کنند و چروک ها با تحریک کلاژن  بهبود پیدا می کنند.

امروزه شیوه های جدیدی برای تزریق گاز دی اکسید کربن به وجود آمده است این گاز ها طبیعی است به راحتی می توان سلول ها را در هم بشکند و چربی های زیر پوست را آب کند.

سلول های بدن در مقابله با کربن دی اکسید درهم می شکند و گلبول های قرمز خون به واسطه اکسیژن هایی که دریافت می شود به پوست منتقل می‌شوند و گلبول ها در سطح کربن را از سلول تحویل می‌گیرند و به ریه ها می رساند و از طریق بازدم از بدن خارج می شود گردش خون ضعیف می شود.

امکان تزریق کربن دی اکسید بازو باسن نشانه گردن ران وجود دارد سلولیت از رسوب بافت چربی در زیر پوست به وجود می‌آید که ۸۰ تا ۹۰ درصد از خانم های بالغ با این رسوبات دست و پنجه نرم می کند اگرچه فرآیند آن عوارض خاصی نخواهد داشت.

کربوکسی تراپی جای جوش و کربوکسی تراپی از بین بردن لک از دیگر کاربرد های تاثیر گذار کربوکسی تراپی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته.

آیا کربوکسی تراپی برای همه پوست ها مناسب است؟

کربوکسی تراپی بدون درد زیاد و دوره نقاهت خاص می تواند یک در مورد کاملا ایمن باشد و برای تمامی پوست ها مناسب می باشد این درمان می‌تواند چند سانتی متر از چربی را به صورت کلی محو کنند و ظاهر سلولیت را در تنها ۶ تا ۱۲ جلسه به خوبی درمان نماید.

کربوکسی تراپی صورت چگونه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی صورت چگونه انجام می شود
کربوکسی تراپی صورت چگونه انجام می شود

یک مخزن گاز کربن دی اکسید با استفاده از یک لوله پلاستیکی جریان  اتصال پیدا کرده است و  دستگاهی است که کربوکسی تراپی با آن انجام می‌شود پزشک متخصص با دقت میزان جریان خروجی را از مخزن کنترل می کند.

گاز کربوکسی وارد سیستم کنترل کننده جریان می شود و سپس لوله استیل فیلتر دار را درمان می کند بدون فیلتر تمامی ناخالصی های گاز را قبل از ورود به بدن جدا می نماید بعد از فیلتر گاز وارد یک سوزن بسیار ظریف و نازک می گردد.

پزشک متخصص با استفاده از این سوزن گاز را به نواحی مختلف زیر پوست می رساند به طور کلی این عمل بدون درد است برخی از متخصصین قبل از تزریق گاز برای بی حس کردن ناحیه تزریق و پماد های بی حسی استفاده می نمایند.

با وجود بی درد بودند ولی در افرادی هم ممکن است یک سری احساس های عجیب مثل احساس فشار زیاد در یک قسمت خاصی از صورت حس شود کربوکسی تراپی یک عمل کاملا سرپایی است و معمولا نیاز به ۱۵ و ۳۰ دقیقه زمان دارد.

چند جلسه کربوکسی تراپی پوست صورت احتیاج است؟

معمولا برای درمان صورت کربوکسی تراپی احتیاج است جلسه باید دو تا چهار هفته باشد و قبل از هر جلسه ، شما باید این نکته را بدانید که برای رسیدن به زیبایی فردی فرایند کوتاه پیشرو نیست.

این پروسه زمان ‌بر است و دیگری به جای اینکه صبر کنید تا مشکلات خود را نشان دهد باید قدر زحمت هایی را که برای پوستتان کشیدید بدانید و جلسات خود را تکرار نمایید.

آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟
آیا کربوکسی تراپی درد دارد؟

پزشکان معمولا برای اینکه ناراحتی ها را در قسمت تحت تزریق کم کنند از بی حسی های موضعی استفاده می‌کنند برخی از مراجعه کنندگان در ناحیه تزریق گاز به پوست احساس خارش را تجربه می نمایند ولی در برخی دیگر احساس فشار حس می شود.

برای موارد درمان ترک پوستی و جای زخم احتمالا هیچ احساسی نخواهید داشت علت این امر عدم وجود عصب در بافت های زخمی شده هستند اگر برای درمان سلولیت و برداشتن چربی از یک ناحیه مراجعه کرد.

امکان دارد در زمان پخش شدن گاز در زیر پوست احساس فشار کنید اما این هست که هیچ وجه درد ایجاد نمی‌کند در نهایت درمان با کربوکسی تراپی یک عمل کاملا ایمن و طبیعی است و هیچ ناراحتی و عارضه خاص جانبی برای آن گزارش نشده است.

عوارض کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش نصب است که تقریباً هیچ پروژه خاصی ندارد.

افراد امکان دارد در محل تزریق چال سوزش کبودی و قرمزی شود اما این نشانه ها باید ظرف یک هفته کامل شود اگر این عوارض ادامه دار بود، حتماً باید با پزشک این موضوع در میان بگذارید.

مناطق تحت درمان بعد از درمان تا ۲۴ ساعت احساس گرما می کنند زیرا گاز کربن دی اکسید خود گرما تولید  می کند.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی صورت

بعد از زمان کربوکسی تراپی امکان دارد تجربیاتی مثل قرمزی خط پوست و احساس سوزش خفیف احساس کنید کبودی و پف کردن پوست نیاز بسیار رایج است اما این ها بعد از یک هفته کاملا محو می شوند.

از این رو گاز دی اکسید کربن خواص ضدباکتریایی هم دارد و امروزه نقطه ورودی بسیار کوچک است احتمال وجود به وجود آمدن عفونت بسیار کم است توصیه می شود از مواد آرایشی بر روی نقاط تزریق شده استفاده نکنید.

بعد از درمان حمام نکنید زیرا مواردی وجود دارد که گاز کربن دی اکسید از ناحیه در تزریق قرار گرفته فرار می کند.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای کم کردن چربی و سلولیت استفاده می کنند به مدت ۲۴ ساعت به هیچ عنوان نباید خود را در آب غوطه ور کنند یعنی شنا و استفاده از مام وان حمام در این زمان اصلا توصیه نمی شود اما به صورت کلی تقریبا میتوان فعالیت های روزانه را به صورت معمولی از سر بگیرید.

تاریخچه کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی کربن تکنیک جدید در علوم پزشکی به حساب نمی آید این روش در دهه ۱۹۳۰ در فرانسه ابداع شد.

فرانسوی ها متوجه شدند که حمام کردن یا شنا کردن در آب که درصد گاز دی اکسید کربن دارد باعث می‌شود که زخم های آن ها و مشکلات پوستی شان به سرعت بهبود پیدا کند.

در دهه ۱۹۵۰ میلادی جراحان قلب از کربوکسی تراپی برای درمان بیماری هایی که ناشی از مشکلات خون رسانی و عروقی همچنین مشکلات بافت‌ ها و تجمع چربی استفاده می کردند.

نهایتاً در سال ۱۹۹۵ کربوکسی تراپی تواند جای خود را در میان روش‌های جوان‌سازی پوست و زیباسازی صورت باز کند و به سرعت به یکی از روش‌های فراگیر در این حوزه می شود.

کاربرد هایی که برای کربوکسی تراپی در گذر زمان به وجود آمده است شامل از بین بردن چربی های موضعی و جوانسازی پوست در کل بدن است به مرور از کربوکسی تراپی برای بهبود انعطاف پذیری و یا الاستیسیته و رفع چین و چروک ها افزایش کلاژن سازی بهبود خونرسانی به بافت پوست استفاده می کنند.

جوان سازی با استفاده از واکنش طبیعی بدن

وقتی در حالت درد طبیعی در یک بافت میزان دی اکسید کربن زیاد شود یعنی یا میزان ورود اکسیژن کم شود یا خونرسانی به آن بافت کم کاسته شود این اتفاق می‌افتد که اکسیژن در آن منطقه نباشد و ترمیم زخم ها دیرتر اتفاق بیفت.

اکسید کربن به کمک خون از بافت های بدن به سمت ریه می رود و در آن قسمت جمع می شود بدن برای جبران این مشکل خونرسانی به عنوان بافت را افزایش می‌دهد و در واقع در اثر کربوکسی تراپی فرآیند های طبیعی بدن یک سری تحریکات را به وجود می‌آورد و به نتایج دلخواه می تواند آنها را برساند.

بعد از تزریق بوتاکس کربن به زیر پوست حدود ۷۰ درصد از گاز دی اکسید کربن با آب که در بافت و خون هست واکنش می دهد و تبدیل به ماده اسیدی به نام بی کربنات خواهد شد.

بی کربنات باعث اسیدی شدن محیط و بافت و خون های موضعی  می گردد و بدن برای جبران این مشکل خونرسانی به بافت را افزایش می‌دهد نکته جالب این است که هرچه محیط اسیدی تر شود اکسیژن بیش تری هم به آن وارد خواهد شد.

افزایش خون رسانی منجر به جوان سازی می شود

برای افزایش خونرسانی بافتی بدن چند راهکار نشان می ‌دهد یکی گشاد شدن عروق کوچک بافت است.

عروق بلافاصله بعد از اینکه در معرض کربوکسی تراپی قرار می‌گیرد گشاد می شود و در نتیجه خونرسانی به افزایش پیدا می‌کند.

در مرحله بعد بعد از شروع به ترشح فاکتور های رشد مختلف می نمایند تا در آن محل عروق جدیدی به وجود بیاید و شبکه خونرسانی گسترش پیدا کند.

این فاکتورهای رشد تاثیر مهم بر روی بافت می گذارند خونرسانی را زیاد می کند بافت را تشویق و چربی سوزی می کند فرایند ترمیم پوست مثل کلاژن سازی را تحریک می نمایند.

چه زمانی نمی توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد؟

چه زمانی نمی توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد

اگر هر یک از موارد زیر را دارید شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل کربوکسی تراپی نیستید

 •   بیماری های تنفسی حاد
 •  مشکلات انعقاد خون
 •  بیماری های قلبی عروقی کنترل نشده و حاد
 •  آمبولی ریه که اخیرا رخ داده باشد.
 •  بیماری های بافت پیوندی دیابت کنترل نشده بارداری یا شیردهی عفونت های پوستی

قبل و بعد کربوکسی تراپی

برای انجام کربوکسی تراپی تقریبا هیچ آمادگی خاصی احتیاج نیست.

بسته به محل تحت درمان ممکن دارد پزشک به شما یک سری توصیه ها بکند بهتر از چند روز قبل از مراجعه به کلینیک ها دارو های ضد التهابی مثل ژلوفن آسپرین و ایبوپروفن مصرف نکنید.

این دارو ها احتمال کبودی را  زیاد تر می کند از مزیت‌های کربوکسی تراپی این است که بعد از درمان نیاز به مراقبت خاصی ندارد و محدودیت خاصی را برای مراجعه کننده به همراه می آورد.

به طور کلی تا ۴ ساعت بعد از درمان در معرض آب سرد خود را قرار ندهید در مورد درمان سلولیت هم تا ۲۴ ساعت از رفتن در وان یا استخر خودداری کنید.

علاوه بر کربوکسی تراپی صورت برای درمان تیرگی دور چشم از کربوکسی تراپی استفاده می کنند. شبکه مویرگی در پلک پایین می تواند به دلایل مختلفی به وجود اید  و حالت تیره ایجاد کند.

اگر بنا به دلایلی انسداد اتفاق بیفتد تیرگی هایی که در زیر چشم است زیادتر می شود با استفاده از کربوکسی تراپی می توان تمامی تیره گی که در دور چشم ایجاد شده است را بهبود بخشید و شبکه مویرگی را با استفاده از کلاژن سازی که در آن قسمت اتفاق می‌افتد درمان می شود.

کربوکسی تراپی کمک زیادی به افراد می کند و افرادی که به زیبایی خود اهمیت می دهند از این روش می تواند در هر جایی که هستند استفاده کنند. کربوکسی تراپی به زیبایی بدن و صورت کمک می کند.