پروفایلو

پروفایلو

پروفایلو

فهرست مطالب

با بالا رفتن سن و به وجود آمدن نشانه‌ های پیری بیشتر افراد به غیر از این می‌افتند از روش های استفاده کنند تا بتوانند به شادابی و جوانی پوست خود برسند.

برخی از افراد دوست دارند علاج واقعی آن را بدانند و در سنین پایین تر نسبت به مراقبت از پوست خود اقدام می‌کنند.

 در دنیای امروز افراد با پوست های متفاوت سن مختلف و روش‌ های گوناگونی هستند که به دنبال خود می‌روند تا پریشان را به تاخیر بیندازند و جلوی از بین رفتن کلاژن پوست و هیالورونیک اسید و همچنین الاستین پوست را بگیرند.

یکی از این شیوه ‌ها پروفایلو است که قصد داریم در این مقاله در رابطه با آن بیشتر توضیح بدهیم پس با ما همراه شوید.

ژل پروفایلو چیست؟

ژل پروفایلو چیست

تزریق ژل پروفایلو از جدید ترین راه ها برای جوان سازی پوست و نقاط مختلف از پوست صورت است که با برجسته کردن منجر میشود ترکیب اصلی این ژل هیالورونیک اسید می باشد که توسط شرکت ای بسا تولید شده است  و روانه بازار شده است.

این ژل و خیلی خوب می تواند در بافت های پوست و چربی ها وارد شود و آسیب ها و اشکالات موجود در نواحی متفاوت پوست را از بین ببرد.

 استفاده از این ژل تاثیر زیادی در زمان آسیب های پوست در نواحی حساس دارند و به جلو پروفایلو کاملا ایمن است و مشکلی برای پوست وجود نمی آورد و به صورت کاملا طبیعی به زیبا سازی علائم پیری می پردازد.

کاندید مناسب پروفایل چه کسانی هستند؟

کاندید مناسب پروفایل چه کسانی هستند

اگر از  پروفایلو برای برگرداندن زیبایی به چهره استفاده کنید باید بدانید که تزریق این سوزن ها هیچ گونه محدودیت سنی ندارد.

با این وجود پزشک متخصص توصیه می‌کند که افراد بالای ۳۰ سال حتما از این ژل ها استفاده کنند و البته بهتر است که قبل از به وجود آمدن چروک های عمیق نسبت به درمان اقدام شود.

 اما از آنجا که این ژل ‌ها خاصیت حجم دهی و پر کنندگی هم دارد در صورت افراد را بسیار جوان تر می کند حجم دهندگی با استفاده حالت غیر عادی ندارد و چهره را زیبا تر می‌کند.

 علاوه بر همه این ها افرادی که به دنبال روش ‌های غیر جراحی هستند و همین طور حتم بسیاری پیدا کرده است و می تواند تزریق ژل پروفایلو هستند و آقایان در هر سنی می توانند از این ژل ها استفاده کنند و باعث جوان تر شدن و جذاب شدن چهره ها می شود با این حال قبل از اقدام به تزریق دارو با پزشک متخصص صحبت کنید و با مشورت کنید.

 حجم دهی با استفاده از این شرایط غیر عادی و نامتقارن به صورت نمی دهد.

اما به صورت کلی این روش برای افراد مختلف کاملا بی‌خطر است نکته‌ ای که باید به آن توجه شود این است که نتایج درمانی این جلسه در افراد مسن معمولا بهتر است استفاده از این ژل برای کسانی که بالای ۶۰ سال هستند و چین و چروک های چروک های عمیق دارند بسیار موثر است.

لازم است که در جلسات مشاوره بیش تر شود و ژل بیش تری به صورت آن ها تزریق شود.

نواحی مختلف تزریق ژل

نواحی مختلف تزریق ژل

از اصلی ترین سوالاتی که در رابطه با ژل پروفایلو به وجود می‌آید این است که این ژل به کدام قسمت از صورت و بدن تزریق می شود.

باید گفت که به طور کلی این ژل ها برای بر طرف کردن چین و چروک ها استفاده می شوند و تزریق آن ها در نواحی مختلف صورت واضح است و به از بین رفتن چروک ها و فرم طبیعی به صورت می بخشد.

ناحیه تزریق شده دقیق مورد بررسی قرار بگیرد و پنج نقطه اساسی در آن وجود دارد این نقاط با نام نقاط زیستی و در کل دنیا شناخته می شوند و دارای بیش ترین مقدار و میزان هیالورونیک اسید در آن هستند.

بنابراین کاهش این ماده در این قسمت و باعث به وجود آمدن می شود با تزریق پروفایلو به این نواحی باعث می شود؛ که یک اسید در این نواحی باعث تحریک کلاژن شود و پوست فرم بهتر به خود بگیرد.

از ویژگی های مشترک نقاط زیبایی زیستی این است که همه رگ ها و اعصاب ها و در آن قرار دارد و برای تزریق کاملا بی ‌خطر هستند.

البته این موضوع به این معنا نیست که شما به هر کلینیک زیبایی پزشکی مراجعه کنید نتیجه خوبی می گیرد بلکه باید این نکته را بدانید اگر پزشک تجربه و مهارت کافی را همچنین تخصص مورد نیاز را در این زمینه نداشته باشد امکان دارد با مشکلاتی روبرو شوید.

اگر تزریق پروفایلو در محل و کلینیک معتبر انجام شود هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد، عبارت هستند از:

 برآمدگی های گونه در قسمت بالای گونه حدود ۲ سانتی متر به سمت گوش و خارجی چشم کشیده می‌شود و پایه بینی که اگر یک خط فرضی از میان مردمک چشم به پایین در نظر بگیرید و آن را در امتداد لاله گوش قرار بدهید به صورت افقی و به سمت پلک ها آن را بکشید و امتداد آنها خط پایه بینی محسوب می شود.

 نقطه دیگری که از قسمت پایین لاله گوش قرار می گیرد تراگوس نام دارد.

 اگر از وسط آن خط فرضی به سمت بالا و به صورت عمودی رسم کنید که بالایی کشیده می شود و باید از محل تقاطع حدود یک و نیم سانتی متر به سمت گوشه های لب حرکت کنیم و نقطه چین به دست می آید نقطه دیگر زاویه مندیبولار است که از سمت گوش به سمت پایین حرکت می کند و فک پایینی را رد می‌کند.

 این زاویه کاملا قابل احساس است و یکی از دیگر نقاط زیبایی زیستی برای تزریق ژل پروفایلو است تزریق ژل پروفایلو در نواحی متفاوت باعث کند شدن روند پیری در تمامی نقاط پوست می شود.

به علاوه این شیوه می تواند باعث برجسته کردن پوست در قسمت گونه ها و حتی می توانید این روش به عنوان روشی ایمن برای از بین بردن چین و چروک های عمقی و سطحی از آن استفاده کنید خیلی زود نتایج آن را حساب کنید و علاوه این روش باعث انعطاف پذیری بیش تر پوست و استحکام بالای پوست می شود که از دیدن نتایج حیرت زده می شوید.

به جز نواحی مختلف می‌توان از تزریق ژل پروفایلو برای افتادگی چین و چروک پوستی و رفع شل شدگی استفاده کنید.

 این نواحی مثل بازو در سینه گردن و غبغب هستند توجه کنید که حساسیت در قسمتی گردن بسیار زیاد است و باید این کار را به واسطه یک پزشک متخصص و مجرب انجام دهید منظور از تزریق ژل در قسمت سینه همان ناحیه است تزریق ژل پروفایلو از این نواحی می تواند پوست را بسیار محکم کند خاصیت ارتجاعی به آن بدهد و باعث کوچپ شدن منافذ پوست در قسمت های تزریق شده شود.

 مراقبت بعد از انجام تزریق ژل پروفایلو از ژل و طبیعی بودن آن تاثیر می گذارد بسیار مهم است انجام این مراقبت ها باعث می شود احتمال هرگونه خطری به حداقل برسد و عوارضی که به وجود می آید خیلی زود از بین برود در صورتی که تزریق چربی انجام شود حتما باید یک سری مراقبت ها را انجام بدهید از جمله اینکه از:

 لمس و گسترش دادن راحت و فشار دادن قسمت تزریق شده خودداری کنید اگر در زمان تزریق کرم آرایشی روی صورتتان هستید آن را پاک کنید.

تا چند روز بعد از تزریق برای صورت نخوابید سر خود را بالا نگه دارید مصرف دخانیات و الکل را حداقل یک هفته قبل از تزریق آغاز نکنید تا ۳ روز بعد از تزریق از مصرف دارو ها و مواد غذایی رقیق کننده اجتناب کنید از کمپرس یخ برای محل های تزریق استفاده شود و عوارض تزریق خیلی زود از بین برود.

از رفتن به استخر سونا جکوزی حمام بخار و شستشوی محل تزریق با آب گرم خودداری کنید.

 تا جایی که می‌توانید از قرار گرفتن در زیر نور خورشید که مجبور به خروج از خانه هستید حتما از کرم های ضد آفتابی که spf دارند استفاده کنید و فعالیت های بدنی و سنگین و ورزش کردن را تا چند روز بعد از تزریق انجام ندهید.

مزیت های تزریق ژل پروفایلو

مزیت های تزریق ژل پروفایلو

از مهمترین مزایای که برای تزریق ژل پروفایلو وجود دارد تاثیرگذاری بسیار سریع می باشد شما می توانید بلافاصله بعد از اینکه تزریق انجام دادیم نتایج آن را به خوبی مشاهده کنید و بر روی صورت خود تاثیر آن را ببینید البته قابل ذکر است که بعد از چند روز با برطرف شدن تمامی عوارض تاثیر بیشتر آن مشخص می شود و چهره شما را زیبا تر به نظر می رسد.

 مزایای بعدی که برای تزریق ژل های پروفایلو در نظر گرفته شده است این است که نیاز به هیچ گونه استراحت مطلق نیست و مراقبت های بعد از آن پیچیده نیستند و بعد از تزریق بلافاصله می توانیم روند زندگی عادی تان را از سر بگیریم و فعالیت‌های روزانه‌تان را آغاز کنید.

 البته باید بدانید که فعالیت‌ های سنگین و دوری از شید و در نتیجه آن بسیار می‌تواند تاثیرگذار باشد نکته دیگری که در رابطه با این ژل ها جزو مزایا به حساب می‌ آید این است که این ژل ها کاملا ایمن و بی‌ خطر هستند و ترکیب پوست سازگارند بنابراین خیلی زود در قسمت‌ های تزریق جا می ‌افتد و حالت طبیعی و جوان به پوست برگردانده می‌شود.

 این ژل تنها روش برای زیبایی نیست بلکه شیوه برای درمان به حساب می آید با استفاده از این ژل بافت چربی و بافت های زیر پوستی کاملا ترمیم می شود و پوست شکلی جوان تر شفاف تر و شاداب تر به خود می گیرد.

 علاوه بر آن تزریق ژل پروفایلو و خاصیت ارتجاعی پوست را بالا می برد و برای استحکام بخشیدن به پوست می شود و از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری می کند این ژل نسبت به دیگر روش هایی که برای از بین بردن چین و چروک در دنیا وجود دارد از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه تر است و تاثیرات آن هم چشمگیر است.

عوارض تزریق ژل پروفایلو

در صورتی که تزریق در کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متخصص و مجرب انجام شود و عارضه ای شما را تهدید نمی‌کند.

اصلی‌ترین عوارضی که برای این ژل‌ها گزارش شده است تورم قرمزی و التهاب در ناحیه تزریق است که آن هم با یک کمپرس سرد و بعد از گذشت چند ساعت کاملا از بین می ‌رود و جای نگرانی ندارد.

برخی افراد امکان دارد احساس بی حسی و سوزن سوزن شدن در آن ناحیه تزریق داشته باشند که این امر هم کاملا طبیعی است و به دلیل استفاده از بی حسی های موضعی می باشد و بعد از گذشت چند روز به برطرف شدن اثر داروی بی حسی این مورد هم کاملا از بین می‌ رود و جای نگرانی ندارد.

 در وضعیت از اد امکان دارد تورم کبودی و خونمردگی در محل تزریق به وجود بیاید این در صورتی است که مراقبت ها انجام شده را به خوبی انجام دهید می‌تواند تا ۴۸ ساعت به صورت کامل از بین برود عوارض تزریق در صورت انجام در کلینیک های معتبر بسیار زود درمان می‌شوند و کاملا از بین می روند.

اما در صورتی که تزریق به واسطه یک پزشک نابلد انجام شود ممکن است عوارض طولانی تر و یا جدیدترین را برای شما به وجود آورد ممکن است برخی از این عوامل است و تا پایان عمر شما باشد و به هیچ عنوان رفع نشود.

تفاوت فیلر های دیگر و ژل پروفایلو در چیست؟

ژل پروفایلو برخلاف فیلر های پوستی باعث افزایش حجم پوست می شود و با تحریک تولید مجدد سلول های بنیادی تمام مشکلات افتادگی و پیری پوست را درمان می کند تزریق ژل پروفایلو در هر دو لایه چربی و پوست به حالت طبیعی برگردانده می شود و تولید هر چهار نوع کلاژن را در سطح پوست را افزایش می دهد همچنین این ژل می تواند در نواحی بدن به کار گرفته شود و تزریق دیگر فیلر های پوستی در آن ها امکان پذیر نیست.

نتایج تزریق ژل پروفایلو چه موقع ظاهر میشود؟

نتایج این تزریق خیلی زود و فوری خود را نشان می‌دهند مراجعه کننده بعد از اندکی از انجام فرآیند متوجه تزریق می شود و شکل ظاهری او تغییر خواهند کرد و از حالت جوان تری به چهره‌اش بخشیده می ‌شود افزایش سفتی و حالت ارتجاعی پوست بعد از گذشت ۶ ماه از زمان تزریق نمایان خواهد شد.

افزایش سفتی به حالت ارتجاعی کلیه و بالا رفتن کیفیت پوست بعد از گذشت شش ماه خود را نشان می‌دهد و با این حال بستگی به سن فرد مقدار ژل مورد نیاز و سبک زندگی او دارد برای دریافت بهترین نتیجه باید با پزشک مشاوره داشته باشید.

همچنین بسته پاسخ بدن هم نتایج متفاوت است اما تقریبا می توان گفت تعداد جلسات در همه افراد یکسان است.

پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی؟

پروفایلو بهتر است یا هایفوتراپی؟

پروفایلو یک روش بسیار خوب است که غلیظ تر از هیارونیک اسید ها هست که نه تنها در آبرسانی پوست بر که در قسمت شلی و حتی فرم دهی پوست ما تاثیر می گذارد.

این روش به تنهایی و در ترکیب با سایر روش های جوانسازی بسیار موثر است و فقط ظرف بیست و هشت روز در پوست باقی میماند و اثرات آن تا ۶ ماه قابل رویت است.

این ژل کلاژن در پوست آزاد می‌کند و به پوست می‌دهد پروفایل و آزاد شدن تدریجی از هیالورونیک اسید باعث هیدراسیون و آبرسانی پوست در بخش های اپیدرم می شود.

از دیگر مزایای این ژل تولید کلاژن است که این اتفاق بسیار نادر می باشد ولی یکی از رایج ترین تکنیک های غیر تهاجمی هم هست حال تراپیست این تکنیک در انتقال امواج راسون به بافت عمیق پوست وارد می شود و بهتری کلاژن در بافت درم می ‌پردازد.

از دیگر کاربرد های که هایفو تراپی دارد درمان تومور ها است این روش در ایجاد لیفت صورت در افراد جوان تر نمی خواهندجراحی انجام دهند و عوارض داشته باشد بسیار کاربرد دارد هایفوتراپی هم به کاهش چین و چروک های پوست می پردازد لیفت گونه و ابرو و پلک انجام می دهد شلی پوست را از بین می برد و می تواند زاویه سازی کند.

آیا می توان پروفایل و بوتاکس به صورت ترکیبی انجام داد؟

این روش نواحی مختلف و متفاوت صورت را درمان می ‌کند گاهی بهترین نتیجه زمانی به دست می ‌آید که به صورت همزمان با یک چیز دیگر ترکیب شود و روی صورت انجام شود به دلیل اینکه بوتاکس درمان خود را ناشی برای چهره تاثیر می‌گذارد می‌تواند از آن در خطوط اطراف چشم و استفاده کرد.

در همین حال برای بهبود حالت ارتجاعی پوست می توان پروفایل را به صورت همزمان در آن نواحی تزریق نمود بیمارانی که دارای نوار های دائمی در نواحی گردن هستند به صورت همزمان می توانند از پروفایلو بوتاکس استفاده کنند تا این قسمت از گردن بافتی یکنواخت و سالم خود بگیرد. به شما توضیه می کنم که قبل از مراجعه به پزشک حتما از کلینکی که به ان مراجعه می کنید اطمینان داشته باشید.

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲