نخ سیلوئت

نخ سیلوئت

نخ سیلوئت

فهرست مطالب

نخ سیلوئت از تکنولوژی های نیمه تهاجمی به حساب می آید که برای انجام لیفت صورت به واسطه پزشکی با تجربه انجام می شود، این روش جایگزین جراحی که بدون انجام هر گونه شکاف بخیه بیهوشی و اسکار در یک مطب انجام می شود.

 با این کار حالت جوانسازی پوست داده می‌شود پوست خیلی سریع لیفت می ‌شود و یک تجربه خیلی خوبی را برای مراجعه کننده به جا می گذارد.

این تکنولوژی در خانم ها و آقایان قابل انجام است، نخ سیلوئیت نخ های جذبی می باشند که جنس آن ها پلی لاکتیک اسید است و بر روی این ها ترکیب هایی وجود دارد سال هاست از این پلیمر در فرآورده ‌های دارویی استفاده می شود و تاریخچه طولانی دارد.

 این وسیله ها یه ثابت کننده جای بخیه و همچنین جراحی های ارتوپدی بسیار استفاده می شود این نخ ها به واسطه سازمان غذا و داروی آمریکا تاییدیه گرفته است.

استفاده از این نخ عوارض بلند مدت غیرقابل جبرانی ندارد؛ تحقیقاتی که در خصوص نخ سیلوئت انجام شده است، نشان می ‌دهد که هنگام استفاده از این نخ نیازی نیست که قبل از انجام از فرد ازمایش گرفته شود.

 این نخ های قابل استفاده برای لیفت هستند اثر عمده که دارند به دو شکل است اولین اثری که نخ سیلوئت به جا می‌گذارند تاثیرات ریتایتنیگ ایفکت از و تاثیر دیگران ریجنیتینگ افکت است.

 که در سه مرحله این تاثیرات بر روی پوست به وجود می آید.

بالا کشیدن بافت مورد نظر به واسطه نخ ها قابل مشاهده است.

 باعث سفت شدن پوست می شود و کلاژن را در سطح پوست آزاد می کند.

 البته این مرحله نیاز به گذشته ۶ تا ۸ هفته دارد.

 استفاده از این نخ به دلیل داشتن ترکیبات مخروطی شکل باعث می‌شود که حالت تکیه گاه برای جوانسازی به خود بگیرند و دوام مخروطی ماندگاری و دوام بالایی دارند.

مدت زمان جذب نخ سیلوئت

مدت زمان جذب نخ سیلوئت

مدت زمانی که احتیاج است نخ های سیلوست جذب شوند، چیزی حدود ۱۸ روز می باشد.

لازم به ذکر است که ماندگاری و دوام این نوع آن ها و تا دو سال هم زمان می برد.

البته مدت زمان ماندگاری در افراد مختلف متفاوت است با توجه به ژنتیک میزان شلی و افتادگی پوست نوع پوست در هر فرد تعیین کننده است.

 زمان زیادی برای جذب سیلوت نسبت به نخ های دیگر احتیاج است به همین دلیل ماندگاری بالایی دارد افرادی که سن بالایی دارند معمولا کاندیدای استفاده از این نخ ها  هستند.

تفاوت نخ سیلوئت با نخ های خاردار

تفاوت نخ سیلوئت با نخ خاردار در این است که این ها یک مدل برای تحریک کردن کلاژن هستند ولی نخ خاردار فقط عنوان لیفتینگ از آنها استفاده می شود و هیچ گونه کلاژن به وجود نمی آید.

چه زمان از نخ های سیلوئت برای لیفت استفاده میشود؟

با بالا رفتن سن کم کم نخ های پوستی حالت خود را از دست می ‌دهند و به صورت عمیق در می آیند. در برخی از مواقع با بالا رفتن سن لک ها کم کم خود را نشان می‌دهد و بافت زیر پوست که شامل عضله ها و چربی ها است تحلیل می روند. در ادامه خطوط عمیق می‌شود و شکل ظاهری صورت را در هم می ریزند و نیاز به ساخت کلاژن می باشد، با ادامه این روند برجستگی و تمام زوایا و کم‌کم صاف می شوند و قابلیت خود را از دست می ‌دهند خط خنده حالت بدی به خود می‌گیرد که یک گونه ها و لب دچار افتادگی می شود با این روایات چهره شخص حالت منفی و خسته را به نمایش می‌گذارد و به همین دلیل در این زمان میتوان نسبت به لیفت اقدام کرد.

با بالا رفتن سن کم کم نخ های پوستی حالت خود را  از دست می ‌دهند و به صورت عمیق در می آیند.

در برخی از مواقع با بالا رفتن سن لک ها کم کم خود را نشان می‌دهد و بافت زیر پوست که شامل عضله ها و چربی ها است تحلیل می روند.

 در ادامه خطوط عمیق می‌شود و شکل ظاهری صورت را در هم می ریزند و نیاز به ساخت کلاژن می باشد.

با ادامه این روند برجستگی و تمام زوایا و کم‌کم صاف می شوند و قابلیت خود را از دست می ‌دهند خط خنده حالت بدی به خود می‌گیرد که یک گونه ها و لب دچار افتادگی می شود با این روایات چهره شخص حالت منفی و خسته را به نمایش می‌گذارد و به همین دلیل در این زمان میتوان نسبت به لیفت اقدام کرد.

ایده آل ترین کاندیدای لیفت صورت با نخ سیلوئت

ایده آل ترین کاندید افرادی هستند که نشانه ‌های پیری و مقدار کم برای صورت آن ها نمایان شده است و نیاز به یک لیفت مختصر دارند معمولا این از ۳۵ سالگی برای خانم ها می باشد .

که بهترین نتیجه را می‌گیرند و این افراد به دلیل اینکه در قسمت فک و قسمت میانی و ناحیه گردن دچار افتادگی های بسیار کمی هستند که می توان نتایج عالی دریافت کنند همچنین در آقایان هم می تواند بهترین گزینه باشد.

این کاندیدا ها بهترین  مراجعه کنندگان به پزشک هستند که برای انجام دادن لیفت صورت با نخ سیلوئت نیاز دارد.

از دیگر کاندیدا های مناسب برای انجام این روش کسانی هستند که قبلا نیز لیفت صورت انجام داده اند و در حال حاضر دچار یک سری افتادگی های سطحی شده اند این روش می‌تواند به عنوان یک مکمل و درمان و حتی یک ترمیم برای لیفت قبلی این افراد صورت بگیرد.

کاربرد های دیگری که برای نخ سیلوئت وجود دارد این است که از این کار برای فرم دهی و همچنین حجم دهی به قسمت های مختلفی از ابرو غبغب گردن افتادگی‌ های نیمه پایینی صورت و قسمت میانی صورت انجام می شود.

لیفت صورت با نخ به صورت کلی برای آقایان و خانم ها که بالای ۳۰ سال هستند و شکل ظاهری صورت خود ناراضی می باشند قابل انجام است.

این روش برای کسانی که علائم پیری به صورت همزمان در صورت آن ها به وجود آمده است مناسب است و بسیاری از افراد لیفت صورت با نخ و برات تاثیر بیشتری از تزریق فیلر دارد؛ زیرا به جای اضافه کردن حجم در زیر پوست این روش باعث می شود که پوست شکل زیبایی  به خود بگیرد.

به شکل معجزه آسایی کلاژن سازی کند و ترمیم پوست بپردازد در زیر پوست به شکل داربستی در قسمت زیر پوست قرار می گیرد و بالا کشیده می شوند و علاوه بر همه ای انها مخروطی برای نخ را بازگردانده می‌شوند و به جای اصلی بر می گردد این مخلوط عملکردی تولید کلاژن را دارند و کمک می کند که پوست از دست رفته صورت در اثر پیری به شکل طبیعی بازسازی شود.

نتیجه این شکلی سرعت قابل مشاهده کلاژن ها در زیر پوست است که روند پیری را کاهش می دهد بعد از تاثیر اولیه ساخت کلاژن ۳ تا ۶ ماه این کلاژن ‌سازی ادامه دارد و هیچ دوره نقاهت را فرد تجربه نمی‌کند و به سرعت می تواند به کار های روزمره خود بپردازد.

این روش معمولا ملایم و حداقلی است ممکن است بین ۳ تا ۵ روز احساس درد داشته باشید که در ناحیه تزریق شده و احساس کنید.

قسمتی از صورت که دچار کبودی های خیلی خفیف شود که البته با لوازم آرایش به راحتی کاور می شود روند حساس شدن پوست بعد از انجام این عمل طبیعی است.

باید با پزشک تان این موضوع را در میان بگذارید و بعد از درمان از هر نوع جراحی دندان و فردی سنگین دوری کنید توصیه می ‌شود که تحرکات شدید پرهیز کنید از ماساژ صورت دوری کنید زیرا باعث می‌شود نخ ها  در زیر پوست جا به جا شوند.

عوارض نخ سیلوئت

عوارض نخ سیلوئت

برای استفاده از این نوع نخ به صورت جدی هیچ گونه عوارضی گزارش مشاهده نشده است تنها عارضه  که امکان دارد در درصد بسیار کمی از اد دیده شود عوارض موقتی مثل تورم و کبودی های بسیار اندک است که این عوارض در عرض چند روز به طور طبیعی کاملا از بین می روند از عوارضی که برای لیفت بینی صورت به وجود می‌ آید.

 فرورفتگی های سطحی و مختصری است که در ناحیه ورود نخ دیده می‌شود که این وضعیت نرمال می باشد و ظرف چند روز به صورت طبیعی این فرورفتگی ها درمان می گردد.

در کل هر گونه ناهماهنگی برآمدگی که بعد از لیفت با نخ سیلوئت به صورت متوسط وجود دارد هیچ گونه جای نگرانی ندارد و بعد از آن کاملا از بین می رود. ماندگاری بعد از چندین ماه اثر بخش است.

 ممکن است عوارضی از خود به جا بگذارد؛ این عوارض  عبارتند از:

  •  برجسته شدن گونه
  • گود افتادگی های فک به دلیل تحریک کلاژن

در این نواحی و همچنین افزایش اثرات آن تا ۶ ماه هم قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت های که بعد از لیفتینگ صورت با نخ باید انجام شود

به دلیل انجام لیفت با نخ سیلوئت چند روز بعد از انجام حتما باید از غذا های نرم استفاده کنید.

 از جویدن آدامس خود داری کنید و به مدت یک هفته بعد از انجام لیفت صورت خود را بالا نگه دارید و گردن خود را خم نکنید از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید و به مدت دو هفته بعد از لیفت از مصرف قرص هایی که ضد انعقاد خون هستند و یا ضد التهاب هستند دوری کنید.

 به دلیل جلوگیری از افتادن لیفت صورت به مدت چهار هفته از ماساژ دادن دوری کنید و به مدت ۴ تا ۶ هفته هیچگونه ورزشی سنگین انجام ندهید تا ۲۴ ساعت بعد از لیفیت حمام نکنید .

بعد از ۲۴ ساعت به حمام بروید

پوسته های زخمی را به آرامی بردارید و صورت خود را با باد سرد و سشوار خشک کنید.

مزایا و معایب نخ سیلوئت

اثرات لیفت صورت صورت با استفاده از نخ بلافاصله بعد از انجام آن قابل مشاهده است و تا دو سال می تواند ماندگار باشد هیچ گونه  درد و ناراحتی برای فرد به وجود نمی‌آورد روش کاملا سریع و سر پایی است که  هیچ احتیاجی به بیهوشی نیست.

در مقایسه با جراحی های لیفت قیمت بسیار مقرون به صرفه دارد و بسیار کم تهاجمی است از معایب آن می توان به نتایج موقتی آن اشاره کرد و به صورت کلی لیفت نخ برای کسانی که مسن هستند و افتادگی شدید دارند گزینه خوبی نیست.

لیفت با نخ سیلوئت چگونه انجام می شود

لیفت با استفاده از نخ سیلوئت در منطقه انجام می‌شود و کم تر از یک ساعت زمان احتیاج دارد ابتدا پزشک محل قرار گرفتن را بر روی صورت به صورت کامل مشخص می کند سپس با استفاده از محلول های ضدعفونی کننده پوست شما را ضدعفونی می کند و احتمال عفونت به حداقل برسد .

برای بی حس کردن نواحی از لیدوکائین استفاده می‌کند و محل مورد نظر را با استفاده از تزریق لیدوکائین بی‌حس می‌کند زمانی که پوست به صورت کامل به شدت با استفاده از سوزن نخ را بر زیر پوست وارد می‌ کند و به صورت موازی سطح پوست را سوراخ می‌کند و آن را به سمت بیرون می کشد تا پوست لیفت شود.

دوره ریکاوری نخ سیلوئت

دوره ریکاوری نخ سیلوئت

قرمزی و کبودی که در نقاط وارد شدن نخ اتفاق می‌افتد معمولا تا دو روز از بین می رود پزشک به صورت توصیه یک ‌سری راه‌کارهایی را به شما می‌دهد که در زمان تورم از کمپرس سرد استفاده کنید اجتناب از هرگونه حرکت بیش از حد در صورت داشته باشید از ورزش کردن سنگین و با دستگاه خودداری کنید تا ۲۴ساعت آرایش نکنید سر خود را بالا نگه دارید از لمس کردن صورت و خودداری کنید صورتتان را ماساژ ندهید.

 غذا های سفت و فست فودی استفاده نشوید و یک هفته تمام این موارد را رعایت کنید و نتیجه خوبی از این عمل دریافت کنید.

 اگر تجربه پزشک به اندازه کافی نباشد ممکن است در ایجاد نیاز سوراخ های روی پوست زیاده ‌روی کنند و مشکلات جدی برای شما به وجود آورده است به همین دلیل در زمان مراجعه به پزشک ها حتما باید از میزان سوابق و تجربه ایشان با خبر باشید و با خیال راحت صورتتان را به ایشان بسپاریم در صورت ناکافی بودن تجربه پزشک زخم ها طولانی مدت برای پوست باقی می ماند.

 بر دستی یا همانند گرفت بر روی پوست مشاهده خواهد شد و نتیجه خوبی نخواهید دریافت کرد.

 لیفت صورت با نخ سیلوئت اگر به دست یک پزشک با تجربه و حرفه ای و همچنین متخصص انجام شود یک روش و کاملاًطبیعی و زیبا اسست که علائم پیری را از بین می برد.

مدل های مختلفی دارد  که از میان همه آنها نخ سیلوئت از نوع آمریکایی ماندگاری و کیفیت بسیار خوبی دارد.

هزینه لیفت با نخ سیلوئت

هزینه این نوع از لیفت صورت به نخ های خاردار و نوع نخ بستگی دارد و اینکه این عمل را انجام دهید و سوابق پزشکی بر روی هزینه لیست تاثیر گذار است به طور کلی می‌توان گفت از نخ ‌های سیلویت می توان در تکنیک های دیگر هم استفاده کرد و این کار تقریبا بلند کاربردی است ترکیب لیفت صورت با استفاده از نخ سیلوئت و دیگر روش ها جزو روش های کاملاً ایمن است ولی به صورت رسمی تایید نشده و در زمان انجام آن هستند باید با پزشک مشورت شود.

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲