میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

فهرست مطالب

یکی از روش هایی که امروزه بسیار پرطرفدار است و باعث زیباسازی و شادابی پوست افراد می ‌شود میکرونیدلینگ است.

میکرونیدلینگ یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باعث ایجاد کلاژن در صورت و پوست افراد می‌شود و هر فردی که از نظر خود یا اطرافیانش دارای چین و چروک‌های در قسمت‌هایی از صورت و یا پوستش هست میتواند از میکرونیدلینگ استفاده کند.

 در واقع میکرونیدلینگ بر خلاف سایر روش ها محدودیت سنی و محدودیت جنسیتی ندارد و در کمترین زمان آن در افراد را از بین می برد با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های متنوع زیادی برای زیباسازی و جوانسازی پوست به وجود آمده است یکی از این روش ها میکرونیدلینگ است.

 میکرونیدلینگ به از بین بردن جای زخم جای بخیه پلک و جوش و آکنه می پردازد حدود ۶۰ سال است که از میکرونیدلینگ استفاده می‌کنند و یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست می ‌باشد.

 این روش امروزه پیشرفت زیادی کرده است و میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار قدیمی است که به شادابی پوست کمک فراوانی می‌کند یک روش غیر تهاجمی به حساب می آید که باعث جوانسازی پوست می گردد.

 اثرات پیری را از بین می‌برد و به از بین بردن پیری کمک فراوانی می‌ کند میکرونیدلینگ یکی از روش هایی است که راجع به آن شایعات بسیار مختلف وجود دارد.

ما در این مطلب می خواهیم شما را با میکرونیدلینگ چیست و میکرونیدلینگ چگونه انجام می گردد و کاربرد های آن ماندگاری و نکاتی از این قبیل آشنا کنیم.

برای اطلاعات بیشتر به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم متن زیر را تا انتها بخوانید تا بتوانید از این روش به درستی استفاده کنید و ابهامات تان راجع به آن از بین برود.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید میکرونیدلینگ از زمان های قدیم به نحو خاصی مورد استفاده قرار می ‌گرفت.

در زمان های قدیم یعنی در مصر باستان با استفاده از سنگ‌های دانه درشت و زبر سطح پوست صورت و مالش می دادند و لایه های مرده را از بین می ‌بردند و این گونه خون رسانی و تنفس پوست افزایش پیدا می‌کرد و لایه های زیرین پوست باز می شد و با استفاده از این روش آسیب کمتری به پوست وارد می شد.

اما امروزه روش های مختلف به وجود آمد که ریشه آنها به همان مصر باستان بر می‌ گردد .

میکرونیدلینگ یکی از روش هایی که به درمان جای آکنه و جوش و اسکار بیماری های پولکی کمک فراوانی می کند درد کمی دارد و اصلاً خطرناک نیست میکرونیدلینگ با استفاده از دستگاه های بزرگ و کوچک میکرونیدلینگ استفاده می شود.

 این دستگاه ها دارای سوزن های ریز و درشتی هستند بسیار ظریف به صورت های مختلفی بر روی پوست وارد می شوند این سوزن ها اندازه های مختلف را به وجود می‌آورد و روزنه ها در سطح پوست ایجاد می کند دارو های از طریق این سوزن ها به پوست تزریق می گردد که این دارو ها شامل ویتامین c یونیک اسید هستند که منجر به تحریک سلول های مرده پوست می شود.

در نتیجه در کمترین زمان سلول‌های مرده از بین  می‌روند و کلاژن سازی با بهترین حالت انجام می گیرد داروهای مختلفی در حین تزریق میکرونیدلینگ وجود دارد که بسته با نظر پزشک مشخص میشود.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود

این روش مانند سایر روش ها به دو صورت دستی و غیر دستی انجام می‌شود که با استفاده از وسیله مانند غلطک که به آن در ما رولر گفته می‌شوند که سوزن های ریزی که از جنس تیتانیوم بر روی پوست صورت اندازه های کوچکی وارد می ‌کند.

این دستگاه سطح عمیق وارد پوست می کند و فشار های مختلف را وارد پوست می نماید سوزن هایی که در این میکرونیدلینگ وجود دارد از جنس پلیمر شیشه و سیلیکون و گاهی اوقات از جنس فلز هستند.

البته این روش در ایران استفاده نمی شود.

روش بعدی با استفاده از دستگاه مخصوص انجام گیرد که حرکات آن بر روی سطح پوست بسیار سریع است و قسمت های قرمز پوست را از بین می ‌برد.

شدت فشار آن بسیار زیاد است البته قابل تحمل می باشد سوراخ های بر روی قسمت های مختلف از پوست به وجود می‌آورد روزنه‌ های اندازه واقعی دقیق بر روی سطح پوست به وجود می ‌آورد که ماندگاری بسیار بالایی دارد.

در واقع میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش ها است که هیچگونه دردی برای افراد ندارد و ممکن است پزشک در صورت بروز درد فراوان از دارو های بی حسی استفاده می کند.

 شما در حین عمل هیچ گونه احساس دردی ندارید تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ با توجه به مشکلات پوستی به وجود می آید به عوامل زیادی بستگی دارد.

دو نوع آسیب و شدت همه اینها در ترمیم زخم و از بین بردن زخم و ترمیم جای جوش ها کمک فراوانی می‌کند اما معمولاً از یک ماه تا ۶ ماه زمان می‌برد تا کاملا جواب دهد.

معمولاً در تحقیقاتی که انجام شده است بعد از ۶ ماه از انجام میکرونیدلینگ کلاژن سازی پوست آغاز می شود.

کاربرد های میکرونیدلینگ

کاربرد های میکرونیدلینگ آنقدر زیاد است که باعث شده در کمترین زمان افراد زیادی از آن استفاده کنند میکرونیدلینگ به از بین بردن خطوط خنده خطوط چهره و هرچیزی که در سطح پوست از کمک فراوانی می‌کند و به تحریک کلاژن در بافت‌های پوستی منجر می‌گردد.

 همچنین در کمترین زمان به ترمیم و رفع چین و چروک ها و افتادگی ها می پردازد از این رو شما می توانید به برای از بین بردن چین و چروک های پوست استفاده کنید میکرونیدلینگ یکی از روش هایی است که خاصیت بسیار زیادی دارد و هیچ گونه فشار عمیق به سطح پوست ایجاد نمی کند و در کمترین زمان به ترمیم پوست می پردازد همچنین کسانی که در سطح پوست شوند دچار آفتاب سوختگی یا سوختگی با آب جوش هستند.

 می توانند با استفاده از این روش به درمان پوست شان بپردازند همچنین هنگامی که افراد از این روش استفاده می کنند منافذ باز صورت شان بسته می شود و از به وجود آمدن آلودگی و چربی در سطح پوست جلوگیری به عمل می‌آید و آکنه و جوش کم تر بر روی پوست صورت بعد از میکرونیدلینگ ایجاد می شود.

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

افزایش اثرگذاری میکرونیدلینگ آنقدر زیاد است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. مراقبت های مختلف برای بعد از آن وجود دارد که اگر افراد بعد از انجام میکرونیدلینگ این مراقبت ها و توصیه های پزشک را انجام دهند ماندگاری میکرونیدلینگ افزایش پیدا می‌ کند.

 اینکه به کلینیک خوب و به یک پزشک با تجربه و متخصص مراجعه کند بسیار مهم است در این صورت می تواند انتظار زیادی از ماندگاری میکرونیدلینگ داشته باشد همچنین عوامل مختلفی مثل سن رژیم غذایی سبک زندگی میزان فعالیت میزان خوردن مواد گرم و سرد بر ماندگاری میکرونیدلینگ اثر می گذارد.

اثرات میکرونیدلینگ ممکن است از بین برود اما اگر در سال یکبار از میکرونیدلینگ استفاده کنید کلاژن سازی در پوست افزایش پیدا می کند و همیشه شما پوستتان  شاداب است.

انجام میکرونیدلینگ به چه کسانی توصیه نمی شود؟

اما روش میکرونیدلینگ مانند سایر روش ها دارای عوارضی است که ممکن است برای همه افراد خوب نباشد.

بنابراین پیشنهاد می‌شود که این دسته از افراد از میکرونیدلینگ استفاده نکنند میکرونیدلینگ یکی از روش‌ های کاملا غیرتهاجمی است که به درمان و از بین بردن آسیب های پوستی می پردازد.

در کمترین زمان کلاژن را در سطح پوست به وجود می‌آورد و بعد از بین بردن آسیب ها کمک فراوانی می‌کند به همین دلیل استفاده از آن در گروه سنی مختلفی توصیه می شود ولی اگر افرادی که دارای بیماری های پوستی هستند یا از سرطان پوست رنج می برند بهتر است قبل از استفاده از میکرونیدلینگ با یک پزشک متخصص پوست به صحبت کنند سپس اقدام به انجام این کار کنند.

زیرا ممکن است عوارض مختلفی برای آنها داشته باشد همچنین افرادی که به دارو های مختلف مثل هیالورونیک اسید و ویتامین سی حساسیت دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند زیرا ممکن است بعد از انجام آن دچار بیماری ‌های پوستی شود و به صورت حساسیت در سطح پوست شان نشان داده شود.

 استفاده از میکرونیدلینگ برای کسانی که در دو هفته قبل یا یک ماه قبل از بوتاکس و تزریق چربی استفاده کند اصلا توصیه نمی شود و بهتر است حتماً از انجام این تزریقات حداقل دو ماه گذشته باشد افرادی که دارو های ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند یا بیماری‌ های خاصی دارند، نباید از روش میکرونیدلینگ استفاده نمایند.

 همچنین افرادی که در سال گذشته از شیمی درمانی اشعه درمانی و پرتودرمانی استفاده کرده اند بهتر است از این روش استفاده نکنند زیرا ممکن است تداخل دارویی به وجود بیاید بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که حتما قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک متخصص صحبت نمایید.

عوارض احتمالی میکرونیدلینگ

عوارض احتمالی میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش های مختلفی دارد و هر کدام از آن ها عوارض خاص خود را دارند.

به وجود آمدن زخم های کوچک قرمز کبودی ها التهاب از عوارض میکرونیدلینگ هستند که ممکن است در روز های اول باعث نگرانی در افراد شود بنابراین این عوارض تا ده روز بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ کاملاً طبیعی است در صورتی که عوارض بیش از ۱۰ روز زمان ببرد باید با پزشک در میان بگذارید.

بهتر است تمام دستورالعمل و دارو هایی که پزشک به شما توصیه کرده است را انجام دهید تا عوارض آن در کمترین زمان از بین ببرود عوارض احتمالی میکرونیدلینگ می توان به:

  •  خارش پوست
  •  به وجود آمدن التهابات کوچک و بزرگ در سطح پوست اشاره کرد.

استفاده از میکرونیدلینگ برای کسانی که در دو هفته قبل یا یک ماه قبل از بوتاکس و تزریق چربی استفاده کند اصلا توصیه نمی شود و بهتر است حتماً از انجام این تزریقات حداقل دو ماه گذشته باشد افرادی که دارو های ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند یا بیماری‌ های خاصی دارند، نباید از روش میکرونیدلینگ استفاده نمایند.

همچنین افرادی که در سال گذشته از شیمی درمانی اشعه درمانی و پرتودرمانی استفاده کرده اند بهتر است از این روش استفاده نکنند زیرا ممکن است تداخل دارویی به وجود بیاید بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که حتما قبل از انجام میکرونیدلینگ با پزشک متخصص صحبت نمایید.

مراقبت ها و توصیه های مهم در رابطه با میکرونیدلینگ

مراقبت ها و توصیه های مهم در رابطه با میکرونیدلینگ

بهتر قبل از انجام میکرونیدلینگ پوست خود را تمیز کنید و هیچ گونه مواد آرایشی بر روی پوستتان وجود نداشته باشد.

اگر از قبل سابقه هر گونه بیماری پوستی مثل اگزما بیماری پولکی بیماری صدفی یا هر چیز دیگر ی دارید به پزشک بگویید.

قبل از انجام میکرونیدلینگ بهتر است آزمایش خون دهید و میزان رقیق بودن خونتان را بسنجید اگر از دارو های رقیق کننده خون استفاده می‌کنید بهتر از زیر نظر پزشک آن را قطع کنید اگر دچار حساسیت به ماده غذایی خاصی هستید بهتر است با پزشک تان بگویید و حتما یک ماه قبل از انجام میکرونیدلینگ از انجام بند انداختن و کار های دیگر جلوگیری کنید.

اگر این گونه کارها را انجام دهید پوست شما آسیب نمی بیند.

همچنین بعد از انجام میکرونیدلینگ بهتر است صورتتان را به هیچ عنوان فشار ندهید از خاراندن پوستتان جلوگیری کنید اگر محصولات مراقبتی پوست و آبرسانی استفاده می‌کنید بهتر است تا یک ماه بعد از انجام میکرونیدلینگ استفاده نکنید.

حتما دارو هایی که پزشک برای شما نوشته است را استفاده کنید از رفتن به استخر و سونا جلوگیری کنید تا یک هفته بعد از انجام میکرونیدلینگ به هیچ عنوان زیر آب گرم و دوش های پرفشار نروید.

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

در کمترین زمان با تحریک کلاژن سازی پوست می پردازد در کمترین زمان باعث زیبا سازی پوست می گردد و پوست را زیبا سازی می کند .

به از بین بردن جای زخم اسکار می‌پردازد روشن سازی پوست یکی دیگر از مزایای میکرونیدلینگ است که لکه های صورت را از بین می برد همچنین این روش هیچ گونه هزینه ای ندارد و همانند لیزر است و می توانید در کمترین زمان آن را انجام دهید میکرونیدلینگ برای آقایان و خانم ها و همچنین کودکان قابل انجام است.

عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

عوارض میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ عوارض خاصی ندارد ممکن است بعد از انجام آن در سطح پوست شما دچار قرمزی تورم و التهاب را مشخص شود همچنین ممکن است حساسیت های کوچک و بزرگ در سطح پوشت شما به وجود اید.

 تیرگی پوست ممکن است در قسمت های صورت شما به وجود می آید هنگامی که از کرم های کلاژن ساز و بعد از انجام میکرونیدلینگ استفاده می کنید مشکلتان حل میشود.

آیا میکرونیدلینگ درد دارد؟

اکثر افراد به دلیل اینکه میکرونیدلینگ را با عمل میشناسند فکر می‌کنند که میکرونیدلینگ درد دارد، اما این شکلی نیست که میکرونیدلینگ جز عمل های باز به حساب بیاید و جز روشهای سرپایی این است که غلتک در روی آن وجود دارد و قسمتهای مختلف پوست را می‌پردازد.

همچنین پزشک و معمولاً قبل از انجام میکرونیدلینگ با استفاده از پماد ها و کرم های بی حس کننده صورت را بی حس می کند و فقط فرد اندکی درد را احساس می کند.

برای کسب نتیجه مطلوب چند جلسه میکرونیدلینگ باید انجام شود؟

تعداد جلسات میکرونیدلینگ بستگی به نوع پوست درجه خشکی و رطوبت پوست پزشک و همچنین نظر پزشکی دارد در برخی از افراد میکرونیدلینگ با یک جلسه جواب می دهد و در برخی از افراد که حفره های سطح پوست ان ها بسیار زیاد است و ۱۲ جلسه باید میکرونیدلینگ انجام دهند نحوه درمان و تعداد جلسات میکرونیدلینگ در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و باید نظر پزشکی را در این زمینه بپرسید.

هزینه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ هزینه های مختلف در نظر هر پزشک متفاوت است ممکن است تعداد جلسات را ارزیابی کند هر چقدر تعداد جلسات بیشتر باشد قطعاً هزینه میکرونیدلینگ بیشتر می‌شود معمولا قبل از انجام میکرونیدلینگ یکسری مشاوره ها و هزینه های آزمایش برای بالا رفتن قیمت میکرونیدلینگ تاثیر دارد این که توسط پزشک حاذق و ماهر باشد بسیار مهم است.

در هر چقدر مدرک پزشک در این زمینه تخصصی تر باشد قیمت جلسات میکرونیدلینگ بیشتر است. میکرونیدلینگ یکی از روش های بسیار عالی برای بازسازی پوست به حساب می ‌آید و عوارض بسیار کمی دارد این عوارض بعد از مدت زمان کوتاهی از بین می‌برد و نتایج خود را نشان می دهد.

انواع دستگاه میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روش های مختلفی دارد و با استفاده از دستگاه‌ های مختلفی انجام پذیر است میکرونیدلینگ ها دستگاه های بسیاری دارند اما دستگاه های که در ایران وجود دارند عبارت هستند از:

  •  دستگاه درمارولر
  • دستگاه درماپن
  •  دستگاه درما استامپ

 که پزشک با توجه به توانایی  از هر کدام از این دستگاه استفاده می کند دستگاه درما رولر که یکی از دستگاه های ساده در میکرونیدلینگ و برای انجام عمل های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 این دستگاه داره غلتکی بسیار کوچک است که با استفاده از آن به کوچک کردن حفره های مختلف می‌پردازد همچنین سوزن های مختلف در سطح پوست وارد  می شود.

 دستگاه درماپن بهتر از دستگاه های هایی است که همانند خودکار است و سر آن پهن و گرد است و تعداد سوزن های آن بیشتر است و افرادی که دچار حفره های بیشتری هستند از آن استفاده می کنند دستگاه درما استامپ یکی از دستگاه هایی است که سوزن های نقطه درون آن وجود دارد هنگامی که این سوزن ها به پوست وارد می شود ممکن است مقداری خون از بدن خارج شود.

دستگاهی که در بازار وجود دارند همه ان ها خوب هستند اما باید به نوع پوستتان توجه کنید و بهتر است در نظر پزشک در انتخاب دستگاه دخالت  نکنید.

دستگاه انواع اقسام مختلفی دارند پزشک با توجه به پوستتان و نوع منافذ تان به شما پیشنهاد می ‌کند که از کدام دستگاه استفاده کنیم همچنین اگر تمام توصیه های پزشکی قبل و بعد از انجام این عمل را گوش دهید می توانید در کمترین زمان به نتیجه دلخواهتان برسید. قبل از اینکه انتخاب کنید از چه دستگاهی استفاده کنید راجع به پزشکی که می خواهید مراجعه کنید تحقیق کنید نتایج کارشان را ببینید سپس اقدام به عمل میکرونیدلینگ کنید.

این گونه می توانید در کمترین زمان به نتیجه دلخواهتان برسید و شما می توانید در کمترین زمان پوستی شاداب و سرشار از کلاژن داشته باشید.

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲