مزوژل

مزوژل

مزوژل

فهرست مطالب

در دنیای امروزه کمتر کسی پیدا می‌ شود که به فکر زیبایی ظاهری و چهره خود نباشد.

چهره زیبا چهره ای است که هیچ گونه خطوط شامل چین و چروک های عمیق و سطحی و لکه های پوستی در آن دیده نشود امکان دارد برای اولین بار که با چین و چروک ها مواجه می شوید یکسری حالت های بد برای شما به وجود بیاید و اصطلاحا دچار اضطراب و تنش های ناگهانی می شوید.

اما به مرور زمان می توانید با تحقیقات در این باره به دنبال راهکارهایی بروید. مزوژل ها از جمله روش هایی هستند که می توانند به راحتی با این خطوط مقابله کند.

از مهم ترین و موثرترین روش‌ها برای از بین بردن چین و چروک های ریز می باشد که به جوانسازی پوست کمک می کند درمان کاملا موثر است که در صورت و در نواحی اطراف چشم زیبا می گردد.

در این شیوه که منبع اصلی هیالورونیک اسید است تزریقات به پوست کمک می‌کند تا شادابی و جوانی به کل پوست برگردد.

هیا لورنیک اسید از اصلی‌ترین ترکیباتی است که باعث تولید کلاژن می شود و در پی آن خاصیت ارتجاعی پوست بالا می رود و می تواند خونرسانی به بافت های پوست های آسیب دیده افزایش پیدا کند.

به همین دلیل باعث جوانسازی هم می شود منبع اصلی آمینو اسید ها و مواد معدنی است که ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند که به ترمیم نقاط آسیب دیده پوست کمک بسیار زیادی می کند و می تواند به بهبود انواع آسیب ها پردازد.

این ترکیبات رطوبت پوست را در نقاط مختلف بالا می برند و نشانه‌ های پیری را کم می‌کند همچنین می‌تواند و تمایل جهت های پوستی مقابله کند از بهترین کاربرد مزوژل از بین بردن چروک ها و چین هایی است که بخصوص در نواحی چشم و لب ایجاد شده است.

 این روش می‌تواند برای از بین بردن خطوط اخم و لبخند که چهره شاداب و جوان فرد را تحت تاثیر قرار داده است موثر باشد.

استفاده از مزوژل باعث می شود که قسمت های نامتقارن چهره اصلاح شود و فرم های چانه و گونه دچار ناهنجاری هست اصلاح شود اگر به هر دلیل صورت دچار شلی و افتادگی شده باشد بهتر است مزوژل برای درمان آن انتخاب نمایید.

این روش برای کسانی که چهره ای لاغر دارند باعث می شود که صورتشان کمی حجیم تر شود به همین دلیل بسیار کاربردی است این مزوژل ها به تیرگی های اطراف چشم و رفع سیاهی و همچنین گودی زیر چشم کمک بسیار زیادی می ‌کند و به راحتی می تواند به روشن سازی و شفاف کردن پوست منجر شود.

 اگر پوست خشکی دارید و می خواهید روش مطمئن برای آبرسانی و ترمیم آسیب های ناشی از آن بپردازید حتما این روش  را انتخاب کنید این راه کار باعث کلاژن‌های پوست و احیای بافت‌های آسیب باعث جمع شدن صورت می گردد.

هر جای جوش لک های پوستی و آکنه را از بین می برد و پوست شفاف و یکدست را به فرد می بخشد این روش می تواند برای افرادی که دارای غبغب های بزرگ هستند کمک بسزایی ‌کند.

درمان مزوژل را میتوان برای از بین بردن خطوط پشت دست گردن فرورفتگی های شدید رگ های بیرون زده که برای دستی وجود دارد ترک و سلول‌های پوست لکه های قهوه ای و سیاه که برمی پوست وجود دارد و انجام داد.

 این روش ریزش موها را تا حد بسیار زیادی متوقف می کند به منظور رفع مشکلات پوستی در قسمت سینه از بین بردن قوز بینی و مشکلاتی که در ناحیه دکلته وجود دارد می توان از تزریق مزوژل استفاده کرد.

چه کسانی می توانند از مزوژل استفاده کنند؟

چه کسانی می توانند از مزوژل استفاده کنند

برای استفاده از درمان مزوژل محدودیت جنسیتی و سنی وجود ندارد و تقریبا همه افراد کاندیدای خوبی برای انجام این تزریق هستند.

در واقع مزوژل ها یک روش‌های غیر تهاجمی است که هیچگونه نواقص ظاهری و مشکلات پوستی برای فرد به وجود نمی آورد و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد و همچنین جوان تر شدن و زیباتر شدن چهره فرد می شود.

تزریق برای افرادی که در گروه های زیر هستند ممنوع است و تنها می توانند زیر نظر پزشک مزوژل را انجام بدهند افرادی که بیماری‌های زمینه ‌ای مثل سرطان و دیابت دارند افرادی که بیماری های خود ایمنی مثل لوپوس دارند.

 خانم های شیرده و باردار افراد کشوری و افتادگی شدید در پوست خود احساس می کنند.

 افرادی که بیماری های خاصی دارند کسانی که اختلالات کلیوی دارند یا دچار سنگ های کیسه صفرا مسکن یا بیماری‌های قلبی در آن در آنها دیده شده است بهتر است که این روش را انجام ندهند و اگر می‌خواهند انجام دهند آن را زیر نظر پزشک است تزریق کنند و حتما با پزشک مشورت کنید

طریقه انجام مزوژل به چه شکل است؟

طریقه انجام مزوژل به چه شکل است

باید به خاطر داشته باشید که انجام مزوژل تنها به روز عمل محدود نیست و مراقبت های قبل و بعد از آن تاثیر بسیار زیادی بر رویه نتیجه نهایی آن می گذارد.

به همین دلیل بهتر است انجام این عمل را به سه بخش و قبل از عمل حین عمل و بعد از عمل تقسیم کنید تا با مراحل آن آشنا شوید و بدانید چه کار هایی برای این تزریق مضر هستند.

بعد از مراجعه به کلینیک پزشکان شماره به صورت کامل معاینه کند تا آموز ش ببینید

می توانید کاندیدای خوبی برای انجام این تزریق باشید و در نهایت تاریخ آن را مشخص می کند و بعد بهترین نتیجه را دریافت می کنید حتماً یک هفته قبل از تزریق مزوژل هیچ گونه دخانیاتی مصرف نکنید.

الکل را متوقف نمایید مصرف داروهای که رقیق کننده خون هستند مثل وارفارین و آسپرین را متوقف کنید در صورتی که بیماری خاصی دارید حتما آن را به پزشک بگویید.

اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید آن را با پزشک در میان بگذارید در جلسات مشاوره قبل از تزریق و تمامی سوال های خود را از پزشک بپرسید تا استرس و نگرانی هایتان از این بابت رفع شود.

در روز انجام مزوژل هیچ چگونه آرایش برای چهره زن نباید به شدت همان شب قبل حمام رفته باشید پوستتان عاری از هر گونه آلودگی باشد.

این عمل درد خاصی ندارد و بسیار ناچیز است اما اگر آستانه دردتان کم است از پزشک بخواهید تا داروی بی حسی برای شما استفاده کند.

 این دارو ها معمولا موضعی هستند بعد از بی حس کردن ناحیه تزریق دوز مورد نظر که مد نظر پزشک هست به ناحیه تزریق می گردد و متوازی بعد از آن استراحت کند.

البته استراحت به گونه ای نیست که حتما باید درازکش باشد و می تواند به کار های روزانه اش بپردازد اما محدود تر از قبل باشد عمل مزوژل به صورت کلی در یک جلسه تمام نخواهد شد و بسته به آسیب بر شرایط پوستی فرد مراجعه کننده دارد و در برخی از مواقع پزشک تشخیص می دهد که سه تا چهار جلسه تزریق با فاصله یک ماه برای متقاضی به مطلوب است.

مراقبت های بعد از تزریق مزوژل حائز اهمیت هست خیلی مهم می باشند و بر ماندگاری و نتایج ژل تاثیر مستقیم دارند.

به همین دلیل توصیه می‌شود حتما آنها را زیر نظر پزشک و طبق دستورات او را مو به مو انجام دهید غذاهایی که چرب هستند یا شور می باشند را تا یک هفته مصرف نکنید تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق مزوژل زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید یا خود را در معرض گرمای شدید نگذارید.

حتماً در زمان خروج از خانه باید ضدآفتاب و کلاه استفاده کنید هیچ عنوان ناحیه تحت تاثیر تزریق را ماساژ ندهید فشاری به آن منطقه وارد نکنید ۲۴ ساعت بعد از تزریق ورزش را کنار بگذارید.

اگر در ناحیه تزریق دچار تورم شده حتما از کمپرس سرد استفاده نمایید اگر احساس درد دارید برای مصرف باید به پزشک تان مشورت کنید و خود سرانه هیچ کاری را در این باره انجام ندهید.

اگر تمامی نکاتی که گفته شد را انجام دهید خیلی زود تمامی عوارض آن از بین می رود و نتایج ماندگار آن به جا می ماند.

البته جای نگرانی نیست زیرا این عمل جز کم تهاجمی ها به حساب می آید و عوارض آن به صورت کلی کم است بعد از تزریق امکان دارد دچار قرمزی کبودی و مقداری تورم شوید که آن هم تا ۴۸ ساعت به صورت کامل رفع میشود

نتایج و ماندگاری مزوژل چگونه است؟

نتایج و ماندگاری مزوژل چگونه است؟

نتایج مزوژل بلافاصله بعد از تزریق تشخیص داده می‌شود و می‌توان پرشدگی صورت را مشاهده کرد البته برای اینکه نتیجه بهتری دریافت کنیم باید ۴۸ ساعت زمان بگذرد تا تمامی ورم و قرمزی ها از بین بروند و این نتایج حدود ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارد و بعد از آن کاملا از بین خواهد رفت.

اگر به هر دلیلی از نتیجه مزوژل ناراضی بودید نیاز نیست همیشه آن را تحمل کنید چون ماندگاری آن نهایتا نه ماه است مقدار ماندگاری این نتیجه با تمدید تزریق و افزایش دفعات تزریق به مراتب بیش تر می‌شود و شما برای مدت بیشتری می توانید زیبایی چهره خود را ببینید و از چهره جوان تان لذت ببرید.

نتایج و ماندگاری مزوژل چگونه است؟

نتایج مزوژل بلافاصله بعد از تزریق تشخیص داده می‌شود و می‌توان پرشدگی صورت را مشاهده کرد البته برای اینکه نتیجه بهتری دریافت کنیم باید ۴۸ ساعت زمان بگذرد تا تمامی ورم و قرمزی ها از بین بروند و این نتایج حدود ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارد و بعد از آن کاملا از بین خواهد رفت.

اگر به هر دلیلی از نتیجه مزوژل ناراضی بودید نیاز نیست همیشه آن را تحمل کنید چون ماندگاری آن نهایتا نه ماه است مقدار ماندگاری این نتیجه با تمدید تزریق و افزایش دفعات تزریق به مراتب بیش تر می‌شود و شما برای مدت بیشتری می توانید زیبایی چهره خود را ببینید و از چهره جوان تان لذت ببرید.

عوارض احتمالی مزوژل

به طور کلی می ‌توان گفت که مزوژل ها جزو روش های کم تهاجمی است که حتی دردی در زمان تزریق برای متقاضی به احساس نخواهد شد.

که این خاصیت در این روش بسیار حائز اهمیت است و دیده شده در مواردی پزشکی چگونه داروی بی حسی موضعی استفاده نمی‌کند تزریق مزوژل یک درمان است که بسیار ریسک پایین دارد.

اما همین درمان اگر به واسطه افراد نابلد و بی تجربه و غیر متخصص انجام شود می‌تواند عوارض جبران ناپذیری را برای فرد مراجعه کننده به وجود آورد.

همچنین در زمان انتخاب پزشک به کلینیک دقت کنید زیرا داشتن تجهیزات تمیز و یکبار مصرف جلوی خیلی از مشکلات و عوارض را می گیرد و عارضه هایی که احتمال دارد بعد از تزریق مزوژل به وجود بیاید بی حسی در محل تزریق است که امکان دارد فرد در آن ناحیه احساس بی حسی و کرختی کند که با گذشت دو تا سه روز از بین می ‌رود و تورم قرمزی و کبودی بعد از تزریق کاملا طبیعی است تا مدت ۴۸ ساعت این عارضه طبیعی است.

ولی بعد از گذشت آن حتما باید این موضوع را به پزشک بگوید ممکن است در محل تزریق عفونت به وجود بیاید یا دچار نکروز های بافت پوست شوید یا زخم های شدیدی در پوست به وجود بیاید که حتما این موارد را باید با پزشک خیلی زود در میان بگذارید تا جلوی این اتفاقات را بگیرد.

انتظارات بعد از مزوژل

انتظارات بعد از مزوژل

مزوژل در واقع از روش های جوانسازی پوست است که شما به راحتی می توانید بلافاصله بعد از عمل تزریق ژل به نتیجه آن را ببینید امکان دارد در روز دهای اول از کبودی قرمزی آن شاکی شویدولی اگر کمی صبوری به خرج ندهید از نتیجه آن لذت می برد و اینکه بتوانید حداکثر تاثیر بر چهره خود داشته باشید نیازمند دو الی چهار هفته است.

انتظارات شما از مزوژل برنامه شرایطتان باید متفاوت باشد اما به صورت کلی مذاکره و رفع چین و چروک های صورت چین و چروک هایی که در اطراف چشم هستند.

افزایش شادی و شادابی و طراوت پوست تغذیه و آبرسانی پوست سفت شدن پوست و احیای آن از بین بردن تورم و پف زیر چشم درمان لکه های پوستی و جای جوش از بین بردن تیرگی اطراف چشم جوانسازی صورت افزایش قابلیت ارتجاعی پوست افزایش درخشندگی پوست پوست از بین بردن حالت خستگی و کدورت از پوست ترمیم بافت های آسیب دیده افزایش میزان رطوبت پوست هیدراته کردن منطقه حساسی که در اطراف چشم است و تامین مواد مغذی و مورد نیاز به سلول های پوستی می پردازد

تفاوت مزوژل با مزوتراپی

به صورت کلی می ‌توان گفت که اساسی ترین تفاوت که در میان مزوتراپی و مزونیدلینگ وجود دارد پروتئین های کلاژن سازی است که در آن به میزان ۴۸ درصد است و در ترکیبات مزو تراپی این میزان کم تر است.

 با این وجود در مقایسه با مزوتراپی نتیجه مزوژل به مراتب بیش تر است و جواب دهی آن بالا تر رفته است همچنین میزان جوان سازی خود پوست در این تکنیک نسبت به مزوتراپی و بیش تر است تفاوت هایی که در میان این دو وجود دارد.

میزان جایگزینی کلاژن های از دست رفته پوست و پیش گیری از پیری پوست است که باز هم در از مزوتراپی بیش تر است علاوه بر آن اثرات تزریق به صورت آنی بعد از تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

این در حالی است که تکنیک مزوتراپی به صورت آنی به دست نخواهد آمد و  کاملا طبیعی است و بافت پوست را سفت می کند از دیگر محاسنی که مزوژل در مقایسه با مزوتراپی دارد این است که از سوی وزارت بهداشت مجوز گرفته است و دارای تاییدیه اروپا است و اعتبار آن بیشتر می باشد.

به همین دلیل در سطح جهانی شناخته شده تر است مزوتراپی برای از بین بردن چین و چروک از آن استفاده می شود اما از نظر می‌توان به عنوان حجم دهی هم استفاده کرد و در قسمت های گودی زیر چشم زاویه دار کردن فک بهبود ظاهری چهره رفع مشکلات مرتبط با بینی پر کردن بخش های مختلف صورت و غیره از آن استفاده کرد.

انواع مزوژل

انواع مزوژل

مزوژل ها انواع مختلفی دارند و از برند های متعددی تولید می شوند که هر کدام ویژگی ‌های خاص خود را دارند.

بهترین مارک مزوژل پروفایلو است این مزوژل از نخستین مزوژل هایی است که دارای هیالورونیک اسید پایدار می باشد و عناصر شیمیایی و موادی مثل bdde در آن وجود دارد پروفایلو محصولی است که هیچ گونه خطری برای تزریق به وجود نمی آورد بسیار کارآمد است و ماندگاری عالی ایجاد می ‌کند.

در جلوگیری از پیری پوست و کار های زیبایی و جوانسازی بسیار تاثیرگذار است این محصول برای حجم دهی مورد استفاده قرار نمی گیرد اما بر رویه زیبا سازی  هم تاثیرگذار است.

 افرادی که نیاز به زیبا سازی  حجیم سازی دارند باید از ترکیب ژل با محصولات دیگر استفاده کند مزوژل پروفایل فرمولاسیون قوی دارد که هیالوریک اسید آن با وزن مولکولی زیاد و وزن مولکولی کم ساخته شده است.

هیالورنیک نیک اسید ها با وزن مولکولی کم می توانند برنامه های پوست در قسمت میانی تاثیرگذار باشند و باعث آبرسانی به پوست شود و در پی آن هیالورنیک اسید هایی که دارای وزن مولکولی زیاد هستند باعث لیفت پوست و کشیدگی هم زمان در سطح پوست می شوند به صورت کلی می‌توان گفت پروفایلو باعث می شود مشکلات ناشی از زیاد شدن سن به مراتب کم تر شود و سفتی و استقامت پوست حفظ گردد.

جالپرو دومین برند از میان برند های معتبر مزوژل است که در ایران هم وجود دارد مزوژل جالپرو برای کشور ایتالیا است و از نظر قیمتی از پروفایلو مناسب تر می باشد.

از مزایایی که جالپرو دارد این است که روی آبرسان بسیار قوی است و می‌تواند روند پیری را به تعویق بیاندازد از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند و می تواند آن را ترمیم نمایند.

این مزوژل در نواحی مختلف مثل گردن شکم ران و اطراف چشم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد مزوژل جالپرو دو نوع دارد و در دو حالت کلاسیک و hmw موجود است مدل کلاسیک این مزوژل به بر طرف کردن خطوط های عمیق می‌کند و آب‌ رسانی به پوست را بر عهده دارد با استفاده از این روش می توانید پوستی زیبا داشته باشید.

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲