مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

مزونیدلینگ

فهرست مطالب

طراوت زیباسازی و شادابی پوست در افراد جوان دیده می شود ولی با بالا رفتن سن کم کم این شادابی و طراوت جای خود را به چین و چروک می دهد به همین دلیل هر چقدر سن افراد بالا تر می ‌رود بیش تر به دنبال روش هایی برای از بین بردن چین و چروک ها در سطح پوست شان هستند.

از جدید ترین روش هایی که برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد مزونیدلینگ است.

 ترکیبی است که برای جوانسازی پوست و از بین بردن خط و خطوط روی پوست بسیار از آن استفاده می شود و نتایج بسیار خوبی دارد.

 مزونیدلینگ نه تنها می تواند برای پوست بسیار موثر باشد بلکه بر رشد مو ها هم تاثیر گذار است و به صورت کلی می تواند مانع ریزش آن ها شود.

مزونیدلینگ به سطح پوست کف سر الاستین در پوست بیش تر تولید می شود به همین دلیل موها استحکام و زیبایی خود را دریافت می کنند از آنجایی که این روش جدید است.

برای رفع مشکلات پوست و در رابطه با آن ابهامات بسیار زیادی مطرح شده است افرادی که از این شیوه اطلاعی ندارند نمی‌توانند درست در زمان پیشنهاد شدن این روش به آن اعتماد کنند.

اما اگر اطلاعاتی در این زمینه م یخواهید حتما با ما همراه باشیدتا یک سری از شایعه ها و حرف هایی که درباره آن می زنند را با هم مرور کنیم.

مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه مزو و نیدل تشکیل شده است همین موضوع نشان می ‌دهد که این روش از روش های جوانسازی پوست و مو باشد این ترکیب از روش های میکرونیدلینگ و مزوتراپی برگرفته شده است و جز روش های متداول در حوزه مو و پوست است

مزوتراپی به واسطه سوزن های میکرونیدلینگ وارد پوست در آن منطقه می شوند و با نفوذ به بافت هایی که دچار آسیب دیدگی شده اند درمانشان را آغاز می ‌کنند.

بهره گرفتن از مزونیدلینگ برای پوست باعث می شود سرعت تولید کلاژن در پوست بالا برود این موضوع باعث بالا رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود و انعطاف پذیری آن را بیش تر می‌کند.

همچنین در پی این ها رفع چین و چروک در پوست را به همراه دارد و در نهایت باعث جوان سازی و شادابی پوست می گردد به همین دلیل می‌ توان گفت که مزونیدلینگ از روش های پیشرفته برای درمان پیری پوست و آسیب های آن می باشد.

 اگر دارو های مخصوصی با استفاده از این روش به پوست وارد گردد تمامی سلول های تولیدکننده کننده به الاستین می پردازند و فولیکول های مو را کاملا تحریک می کنند.

در پی آن رشد مو ها بیش تر خواهد شد این روش تقویت ریشه مو ها را در پی دارد و باعث استحکام موها می شود و از ریزش آن ها جلوگیری به عمل می آورد

در مزونیدلینگ پوست دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

در مزونیدلینگ پوست دقیقا چه اتفاقی می افتد

برای انجام مزونیدلینگ پوست از تزریق سوزنی استفاده می شود این دستگاه تعداد زیادی سوزن ریز در انتهای آن وجود دارد که دارو های مخصوص را به واسطه همان سوزن ها به پوست ضرر نماید.

 قبل از شروع درمان با این روش از روند پزشکتان مشورت کنید که تمامی مراحل و برایتان توضیح بدهد.

پزشک با استفاده از پماد های بی حسی یا استفاده از یک سری دارو های بی حسی که به صورت تزریقی هستند و محله تحت درمان را بی‌حس می‌کند البته نسبت به روش مزوتراپی درد این روش بسیار کمتر است اما برای اینکه به حداقل برسد .

از بی حسی های موضعی استفاده کنید و بعد از مرحله بی حسی در سیستم سوزن دیجیتال قرار می گیرد و پزشک با توجه به سن بیمار و میزان آسیب دیدگی و مشکلات پوستی محل درمان را مشخص می‌کند و میزان نفوذ سوزن ها و همچنین دارو ها را به واسطه تجربه و مهارت که در این زمینه دارد تنظیم می ‌نماید.

مدت زمان درمان با توجه به تمامی مواردی که گفته شد متفاوت خواهد بود.

 بعد از قرار دادن این سوزن ها بر روی پوست سوزن وارد پوست می گردد و در ناحیه درم و اپیدرم قرار می گیرد محل ورود و قرارگیری سوزن با استفاده از میکرو پانچ می شود که از طریق آن دارو به پوست وارد می‌کند.

ورود این دارو ها و سطح پوست باعث تحریک کلاژن سازی و رفع اثرات پیری می شود تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای مزونیدلینگ به نوع آسیب شدت سن افراد پوست و ناحیه درمان بستگی دارد.

 پزشک در جلسات بیمار را به صورت کامل معاینه می‌کند تا نوع و مقداری که احتیاج است دارو تزریق شود و را بدانند و اطلاعات جلسات درمانی را مشخص کنند معمولا جلساتی که نیاز است برای ترمیم تکمیل درمان مزونیدلینگ چیزی حدود ۶ تا ۸ جلسه می باشد.

با فاصله های ۱ تا ۲ ماه بسته به پوست فرد انجام می‌گیرد اما بسته به شرایط پزشکی و تشخیص پزشک ممکن است این جلسه کمی بیشتر شود یا فاصله آنها از هم متغیر گردد برای اینکه بتوانید از روش‌ های مزونیدلینگ برای از بین بردن مشکلات مو و پوست آن استفاده کنید حتماً باید سلامت عمومی داشته باشید.

استفاده از این روش برای از بین بردن مشکلات مختلفی مثل اکنه و جای زخم جای جوش مشکلات که بر اثر بالا رفتن سن به وجود می آیند و یا لکه های که بر اثر گرفتن در زیر آفتاب ایجاد شده اند یا لکه های بارداری این روش توصیه می‌شود.

می‌توانید با استفاده از این روش تمامی ترک های پوستی که بعد از بارداری به وجود می آید و بر اثر کاهش وزن ایجاد می شوند را رفع کنید.

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود؟

مزونیدلینگ مو چگونه انجام می شود

مزونیدلینگ مو برای تقویت پوست سر یا کنترل میزان سموم و چربی هایی که در پوست سر وجود دارند استفاده می شود در این روش با استفاده از سیستم سوزن های دیجیتال به کف سر تزریق می گردد تزریق این دارو ها استفاده از دستگاه مزونیدلینگ انجام می‌شود و مزونیدلینگ مو و پوست از لحاظ دستگاه هیچ من تفاوتی باهم ندارند.

 اما دارو هایی که برای آنها استفاده می شوند با هم متفاوت هستند تزریق این دارو ها باعث تقویت پوست سر و ریشه های مو و همچنین فولیکول ‌های مو می‌گردد مواد مغذی بسیار زیادی است.

 بنابراین ورود آنها به پوست از طریق میکرو پانچ ها باعث تغذیه سلول ها می گردد و فعالیت آنها را بهبود می بخشد.

بهتر شدن فعالیت‌های این سلول ها باعث می شود فرایند خون رسانی به مو افزایش پیدا کند و تقویت ریشه ها افزایش استحکام مو و جلوگیری از ریزش مو را در پی داشته باشند.

برای اینکه مزونیدلینگ اثربخش مناسبی ایجاد کند باید متناسب با نوع مو و علت درمان دارو های مناسب را انتخاب نمایید مثلا برای درمان ریزش مو باید از دارو های زخم کننده مو و تناسب رشد مو استفاده شود

مزونیدلینگ چه کسانی پیشنهاد می شود؟

افرادی که قبلا از روش های مزوتراپی استفاده کردند و به این مواد حساسیت نشان دادن نباید از مزونیدلینگ هم استفاده کنند.

اگر در محل درمان عفونت داریم و یا حساسیت های بیش از حد به مواد خاصی داریم بهتر است تا زمان بهبودی از این روش استفاده نکنید اگر شخصی به بیماری پوستی مبتلا شده است نباید به صورت تخمینی برود این روش برای کسانی که آشیانه فعال دارند پیشنهاد نمی شود.

در واقع این روش برای از بین بردن جای آکنه ها موثر است و تسهیل در روند بهبود آکنه ندارد.

 پزشکان پیشنهاد می‌کند که افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا بیماری های نقص ایمنی دارند و برای حل مشکلات پوست و موی خود از روش ‌های دیگری استفاده کند.

اگر شخصی دارو های رقیق کننده ای مثل آسپرین و وارفارین استفاده می کند و نمی تواند در طول فرایند درمان با مزونیدلینگ این دارو ها را قطع نماید نمی‌تواند از این روش استفاده کنند و همچنین افرادی که سابقه گوشت های اضافه و ضایعات پوستی مثل کلوئید را دارند بهتر است از روش های کم تهاجمی تر و برای بهبود پوست و مو ایشان استفاده نمی شوید.

مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می شود؟

مزونیدلینگ برای درمان چه آسیب هایی استفاده می شود؟

مزونیدلینگ برای از بین بردن چین و چروک هایی که در سطح پوست است و همچنین صاف کردن آنها بسیار موثر است.

این روش برای برطرف کردن جای جوش آکنه و زخم بسیار خوب عمل می‌کند در بعضی موارد می‌توان زمینه را برای لکه های پوست مورد استفاده قرار داد.

توجه کنید که از این موارد را با استفاده از مراکز خاصی به سطح پوست ضرر می‌کنند و باید پزشکی که انتخاب می‌کنید تجربه و مهارت کافی را در این زمینه داشته باشد تقویت جریان خون در زیر پوست باعث می‌شود منافذ سنگین‌تر شود و استفاده از میزونیدلینگ  برای از بین بردن جوش های سرسیاه هم امکان‌پذیر است این روش را برای درمان همه آسیب هایی که در نواحی پوست و مو وجود می آیند هم میتوانید استفاده کنید.

 می توانید این روش های مناسب برای رفع چروک دور چشم دارد و نواحی حساس بدن را درگیر می‌کند علاوه این روش برای حل مشکلات مو  مناسب است.

با استفاده از این روش می‌توان از ریزش مو ها جلوگیری کنید با تقویت سلول ها فولیکول های مو و مستحکم تر می شوند و ریزش آن ها به مراتب کم می شود به صورت کلی می ‌توان گفت که مزونیدلینگ برای از بین بردن جای جوش و آکنه و زخم لثه و فرو رفتگی هایی که بر اثر زخم و جوش و آکنه به وجود آمده است را از بین می برد.

 ترک های پوستی که از بارداری و افزایش و کاهش وزن به وجود می ‌آید را درمان می‌کند از ریزش مو جلوگیری می کند و افزایش سرعت رشد مو ها کمک می‌کند تمام تیرگی ها و فرورفتگی های اطراف چشم را از بین می برد آفتاب سوختگی ها را درمان می‌ کند اگر در قسمتی از صورت دچار تغییر رنگ شده اید آن را می توانید با استفاده از مزونیدلینگ درمان کنید .

برطرف کردن چین و چروک های ناحیه مختلف بدن و صورت را در پی دارد رفع لکه های پوستی که بر اثر بارداری ایجاد شده است را از بین می ‌برد و همچنین مشکلاتی که بر اثر افزایش سن ایجاد می شود را درمان می‌ کند و در نهایت می‌توان گفته حالت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد.

قبل از انجام مزونیدلینگ چه کارهایی باید انجام شود؟

قبل از انجام مزونیدلینگ چه کارهایی باید انجام شود؟

اگر قبل از تزریق بوتاکس چربی و ژل انجام داده اید و یک هفته باید صبر کنید قبل از انجام مزونیدلینگ آفتاب گرفتن و سولاریوم انجام ندهید در روز عمل پوست را کاملا تمیز کنید هیچ گونه ماده آرایش برای پوستتان باشد.

اگر قصد انجام مزونیدلینگ مو را دارید قبل از عمل حمام بروید و کف سرطان باید کاملا تمیز و عاری از هرگونه چربی می ‌باشد حداقل یک هفته قبل از مزونیدلینگ اگر دارو های خاصی مصرف می کنید و مواد غذایی رقیق کننده مصرف می کنید را باید متوقف کنید در جلسات مشاوره با پزشک خود تعارف نداشته باشید همه سوالاتتان را بپرسید.

بعد از میزونیدلینگ چه نکاتی را باید بدانید؟

بعد مزونیدلینگ باید استراحت کنید برای شروع دوباره باید فعالیت روزمره تان را حدود ۳ تا ۵ روز استراحت کنید و بعد آغاز کنید تا دو هفته بعد از عمل مواد رقیق کننده را باید قطع کرده باشید.

در صورتی که پزشک برای شما داروی خاصی تجویز می‌کند آن را به موقع و به صورت کامل مصرف نمایید در صورت انجام مزونیدلینگ مو شامپو های مخصوص که پزشک به شما تجویز کرده است را مصرف کنید.

 بعد از مزونیدلینگ پوست از شوینده و صابونی که پزشک برایتان گرفته است استفاده کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداد از رفتن به استخر خودداری نمایید از دوش گرفتن با آب گرم و پاشش آب پر فشار بر روی سر و محل تزریق خودداری کنید در صورت انجام مزونیدلینگ مو  زمانی که این اجازه را پزشک به شما نشان داده است سشوار نکنید یا موهایتان را رنگ نکنید.

 از خواندن از خاراندن ماساژ دادن و فشار دادن ناحیه تحت تزریق خودداری کنید حداقل تا ۲۴ ساعت مقابل  نور خورشید قرار نگیرید در صورت لزوم از کرم‌ های ضدآفتاب و کلاه استفاده کنید از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار آلودگی ها و دور خود خودداری کنید.

راه های ارتباطی و تماس با مطب دکتر همتی

آدرس مطب: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر باهنر، جنب آموزش پرورش منطقه ۱، کوچه رحیمی، پلاک ۳۲، طبقه اول، واحد ۲

شماره های تماس با مطب: ۲۶۶۰۰۷۹۳-۰۲۱ و ۰۹۱۲۰۷۲۷۵۲۲