تلفن مطب : 26600793-021

مزوتراپی چانه و غبغب

مزوتراپی چانه و غبغب

غبغب قسمت پایینی چانه را به خود اختصاص می‌دهد در صورتی که چربی زیادی در این ناحیه می تواند ذخیره شود فرد را دچار غبغب می کند و به اصطلاح عامیانه به آن پف زیر چانه هم گفته می ‌شود.

این مورد امکان را به دلایل متعددی وجود بیاید وزن برای رژیم غذایی یکی از مهم‌ترین فاکتورها در وجود آمدن غبغب هم می تواند باشد در صورتی که لایه چربی که در زیر چانه به وجود می آید و فرد وزن زیادی داشته باشد.

زیر چانه آنها هم به مراتب بیشتر خواهد شد البته گذر زمان هم می‌تواند باعث به وجود آمدن غبغب شود در صورت پیر شدن پوست و افتادگی های پوست غبغب به وجود می آید.

از ترکیبات مزوتراپی می توان برای ذوب نمودن و از بین بردن چربی ها و مایه کردن آن ها استفاده نمود ساختار مولکولی چربی به شکلی است که می‌توان با این روش آن ها را از بین برد

یکی درمان های بسیار رایج در مبحث زیبایی و جوانسازی پوست مزوتراپی ها هستند و مزو تراپی در واقع تزریق دارو به محلی است که دچار مشکل شده است و قصد اصلاح آن را داریم این روش کاربردهای متعددی دارد.

در ابتدا توضیحات مختصری را در رابطه با مزوتراپی در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم سپس در رابطه با یکی از کاربرد های آنها که تزریق دارو و مزوتراپی در غبغب و چانه است توضیحاتی را می دهیم پس با ما همراه باشید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟
مزوتراپی چیست؟

به صورت روش مزوتراپی از تزریق یکسری مواد فعال بیولوژیکی در پوست ایجاد می‌شوند که می تواند شامل انواع ویتامین ها و فاکتور های رشد باشد و مواد مغذی و معدنی را به آن می رساند.

این روش کاملا بدون خونریزی و درد از تزریق دارو به واسطه یکی از سوزن های بسیار ریز و با قطر کم انجام می شود که شامل چندین تزریق در نواحی مختلف صورت است.

مزوتراپی در قسمت های مختلف بدن کاربرد دارد، که از انواع ان میتوان به مزوتراپی دورچشم، زیرچشم،مزوتراپی بازو و مزوتراپی مو اشاره کرد.

مزوتراپی غبغب چیست؟

همانطور به گفته شد غبغب شامل چین خوردگی های زیر گردن و چانه است که امروزه با روش های مختلفی می‌توان آن را از بین برد.

یکی از روش هایی که بسیار کم عارضه و کم تهاجمی است برای از بین بردن غبغب مورد استفاده قرار می گیرد روش مزوتراپی می باشد بعد از تزریق موادی که ایجاد لیپولیز می‌کنند باعث از بین رفتن غبغب می‌شود.

این روش با یک تزریق و ساده و با استفاده از سوزن و یا نیدل های بسیار ظریف و نازک به صورت سرپایی و در یک زمان بسیار کوتاه و بدون درد تزریق می‌شوند متخصص بعد از معاینه تشخیصی دارویی و در چه عمقی در محل هدف باید تزریق شود.

انجام این روش در ۹۰ درصد مواقع با توجه به نوع دارو تزریقی و تشخیص پزشکی که معمولا این تشخیص به واسطه یک پزشک متخصص پوست و مو کافی است و هر چند سال یکبار تزریق تغییراتی چشمی و واضح را به وجود می آورد.

برای نتیجه بهتر ۲ تا ۳ بار تزریق پیشنهاد می‌گردد از آنجایی که دارو در ایران در محل مورد نظر تزریق می شود اثر بخشی آن برای بیمار به همراه است در این مواد به طور مستقیم وارد سلول های چربی می شود و باعث می گردد.

چربی های ناحیه غبغب دو هفته بعد از تزریق شروع به آب شدن نماید که از طریق سیستم لنفاوی جذب می شود و تا ۶ هفته بهترین نتیجه را به وجود می آورد مزوتراپی غبغب عبارتی است که در آن ماده ذوب کننده ای به غبغب ها تزریق می کنند.

در این درمان به روشی بسیار مفید است که برای از بین بردن چربی های نقاطی از بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از چربی ها در نقاطی از بدن که با هرگونه رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند میتوان از مزوتراپی استفاده کرد این کار به صورت کاملاً سرپایی و بدون هیچگونه عارضه انجام میشود.

در این روش پزشک از دستگاهی استفاده می نماید که سوزن های نازکی دارد و کوکتل ها را به آن وصل می کند یق به غدد لنفاوی و سلول های فعال بیولوژیکی معمولا انجام می‌شود.

به وسیله همین دستگاه ماده ذوب کننده چربی به ناحیه زیر چانه تزریق می شود به این کار دی پلیز چربی گفته می‌شود برای نتیجه گرفتن از این روش توصیه می نماییم.

حتماً از ورزش صحیح استفاده کنید اگر به دلایلی اگر به دنبال خلاص شدن از شر موهای زیر چانه هستید می توانید از این روش استفاده کنید در مواردی که از دارو های هومیوپاتی هم استفاده کنید می تواند موثر باشد.

فواید مزوتراپی غبغب

فواید مزوتراپی غبغب
فواید مزوتراپی غبغب
  • جوانسازی پوست
  • از بین بردن چین و چروک های پوست
  • از بین بردن سلولیت و چربی های موضعی
  • افزایش قابلیت ارتجاعی پوست
  • روشن شدن پوست
  • جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه لک

مقایسه مزوتراپی چربی سوز و جراحی

مزوتراپی غبغب قبل از هر چیزی می تواند یک روش کاملا بدون تهاجمی باشد.

این روش غیرجراحی می‌تواند به همراه داشتن نتیجه مطلوب عوارض بسیار کمتری را برای فرد به وجود آوردن دوره نقاهت آن در جراحی بسیار زیاد است و اصلا قابل مقایسه با روش مزوتراپی قبل نمی باشد.

نکته دوم و بسیار مهمی که در رابطه با فواید مزوتراپی وجود دارد موضوع برگشت پذیری دوباره آن می تواند باشد.

روش هایی مثل لیپوساکشن و جراحی ها هم اگر فرد وزن بگیرد و چاق شود می تواند دوباره به تجمع چربی ها و ذخیره سازی آنها منجر شود.

موارد منع انجام مزوتراپی غبغب

موارد منع انجام مزوتراپی غبغب
موارد منع انجام مزوتراپی غبغب

چند گروه از افراد هستند که نباید به هیچ عنوان مزوتراپی غبغب انجام دهند در درجه اول خانم های شیرده و باردار هستند که به هیچ عنوان نباید از این روش استفاده کنند.

ماده موجود در مزوتراپی می‌تواند باعث ایجاد التهاب و صدمه رساندن به جنین و خود مادر شود در زمان شیردهی ممکن است یا مادر آلوده کند و کودک را دچار مسمومیت و بیماری نماید اگر دچار بیماری دیابت هستید از این روش به هیچ عنوان نباید استفاده کنید.

در بیماران دیابتی بهبود جای زخم و سوختگی اتفاق می‌افتد و همین موضوع باعث می‌شود تا بعد از مزوتراپی غبغب محل تزریق و بهبود پیدا نکند وجود هرگونه بیماری مزمن مثل انواع نارسایی های کبدی و کلیوی مانعی برای انجام مزوتراپی است.

در بیماری لوپوس و خود ایمنی نیز انجام این درمان می تواند باعث ایجاد مشکلات زیاد شود بهتر از قبل از انجام هر اقدامی بیماری خاص خود را به پزشکتان اطلاع بدهید.

عوارض جانبی مزوتراپی غبغب

این روش درمانی معمولاً دارای کمترین میزان عوارض است چند ساعت بعد از اندازه اتاقی قرمزی و خارش ایجاد می شود تورم و درد و میزانی کم و خفیف وجود دارد اما به صورت کلی در هر فرد این تورم یکسان نیست.

در برخی می‌تواند مشکل‌ ساز باشد اگر کبودی و حساسیت آن بیش از حد باشد حتماً به پزشک مراجعه کنید در موارد بسیار نادر امکان دارد دچار  عفونت شود و فرد را دچار مشکلات می کند.

در صورت وجود عفونت سرگیجه و حالت تهوع به وجود می آید.

اگر شما قبل از انجام مزوتراپی قبل دارای راش پوستی شوید بهتر است از اول نسبت به درمان آن اقدام نمایید و سپس برای درمان مزوتراپی مراجعه کنید.

انتخاب یک پزشک متخصص و مطمئن و ماهر در این زمینه می تواند عوارض جانبی را به حداقل برساند در حالی که پزشک از دستگاه غیر استاندارد مناسب استفاده کند امکان دارد آثار جبران‌ناپذیری فرد به وجود می آید.

مراقبت بعد از مزوتراپی غبغب

معمولاً پزشکان توصیه می‌کنند که چند روز بعد از انجام مزوتراپی در هر ناحیه از بدن و سرگیجه های شدید اجتناب کنید بهتر است برای از بین بردن کبودی و تورم ناحیه از کمپرس آب یخ استفاده شود.

معمولا پزشک کرم آرنیکا را توصیه می‌کنند که به چربی سوزی کمک کند و نتیجه انجام مزوتراپی بهتر شود تعداد دفعات مقدار استفاده از کرم باید طبق تجویز پزشک انجام شود.

به آرامی و بدون اینکه هیچگونه مواد شیمیایی به آن ناحیه ها برخورد کند ان را ماساژ دهید.

از دارو های  گیاه  می توانیدت  برای  تسکین درد هایتان استفاده کنید توجه کنید که داشتن رژیم غذایی مناسب تاثیر بسیار زیادی در گرفتن نتیجه مثبت و مطلوب در زمینه غبغب برای شما دارد وجود پروتئین فراوان و کافی در رژیم غذایی می تواند تاثیرات خوبی را در شکسته شدن بافت چربی ها ایجاد کند.

حتماً باید مقدار آب مناسب و کافی را در طول روز مصرف کنید.

مصرف آب کافی برای از بین بردن مواد زائد بدن لازم و ضروری می باشد بهتر است قبل از ورزش ها را در برنامه روزانه خود بگذارید تمام این موارد ولی فردی سوزی بسیار مفید است در صورتی که موارد مهم را در نظر بگیرید و به آن ها عمل نماید همین نتیجه بسیار خوبی را از مزوتراپی غبغب دریافت کنید.

ماندگاری مزوتراپی غبغب

ماندگاری مزوتراپی غبغب
ماندگاری مزوتراپی غبغب

ماندگاری مزوتراپی بستگی به عوامل مختلفی مثل رعایت رژیم غذایی و ورزش دارد.

در زمانی که به ورزش برای خود توجه کافی داشته باشید می توان نتیجه مطلوب بگیرید و در غیر این صورت نتیجه خوب به دست می‌آید و پوست دوباره به حالت اولیه برمی گردد.

البته معمولا در فاصله‌ای زیاد قرار می‌گیرد با انجام این جلسات احتمال بازگشت قبلا خیلی کم می شود.

در حالت کلی ماندگاری مزوتراپی غبغب اکثر افراد تا سالیان سال از شر غبغب خود خلاص خواهند شد.

اما در صورتی که فرد مواردی که گفته شد را رعایت نکرده باشد احتمال بازگشت آن بسیار کم می شود.

از راه های از بین بردن غبغب مزو تراپی است که امروزه بسیار پرطرفدار شده است این عمل می‌تواند به کوچک کردن و یا رفع غبغب کمک کند آنزیم هایی که تجزیه کننده چربی که در طول مزوتراپی تزریق می‌کردند سلول‌های چربی غبغب فک و گردن را از بین می‌برند در نتیجه این سلول‌ها دیگر نمی تواند چربی ذخیره نمایند.

چربیهای این نواحی از بدن را می کنند این فرایند باعث کوچک شدن و در نهایت از بین رفتن غبغب می شود خطر بروز عوارض جانبی در این روش بسیار کم است و  نسبت به سایر روشها و بسیار کمی دارد زیرا از آنزیم های تجزیه کننده چربی در روده بزرگ را پیدا قبل تزریق خواهد شد در بدن نیز به طور طبیعی ساخته می شوند.

با کمک این روش درمانی می تواند بدون اینکه نگران عوارض جانبی آن شب در دوره نقاهت طولانی برای آن در نظر گیرید که به نتایج زیبایی بسیار خوب رسید این روش دردناک نیست هرچند این تزریقات در ناحیه زیر گردن و چانه انجام می‌شود.

که ناحیه حساسی است اما به دلیل کم تهاجمی بودن آن نسبتاً بدون درد است و شما فقط ممکن است در طول درمان کمی احساس گرما نمایید و آن ها استفاده از پماد های بی حسی در ناحیه تحت درمان را قبل از تزریق گذاشتن یخ بعد از طریق می‌تواند هرگونه احساس ناراحتی را برای شما از بین ببرد.

ظاهر جوانتری به شما می دهد و به دلیل توانایی هایی که دارد درباره کردن دیواره های سلولی چربی از هر سازی چربی در آن ها می توان استفاده کرد قبل از کوچک می شود و یا کاملا از بین می ‌رود رفع غبغب در ناحیه زیر شانه و گردن کاملا مشخص است.

همین امر موجب می‌شود که لاغر تر و جوانتر به نظر بیاید با این روش درمانی اثرات گذشته را از خود می توانید پاک کنید و جلوی بهتر از همیشه را ایجاد نماید یک روش غیر تهاجمی می باشد.

با کمک این عمل خطری برای شما به وجود نمی‌آید برای انجام این روش های درمانی دیگر که جراحی در آنها وجود دارد نیاز به بیهوشی هست اما این تزریق خالی از هرگونه عارضه خاصی است روشی بسیار سریع است.

روند درمان به واسطه‌ی مزوتراپی چیزی حدود ۳۰ دقیقه است و به طور متوسط در جلسه‌ی درمانی بیمار ۲۰ تا ۵۰ تزریق در ناحیه چهارم اتفاق می‌افتد.