تلفن مطب : 26600793-021

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی مو

موی پرپشت یکی از ملاک های اصلی برای جذابیت و زیبایی زن و مرد به حساب می آید.

با بالا رفتن سن معمولاً حجم موها کم می شود و زنان و مردان از ریزش موهای خود رنج می برند. ریزش مو یکی از مشکلات بسیار مهم در تمام مردم است.

افرادی که ریزش مو دارند معمولاً همه روش ها را انجام می‌دهند تا مطمئن شود جلوی ریزش موهای شان را می گیرند.

جلوگیری از ریزش مو روش های مختلفی دارد در این مقاله با می خواهیم شما را با یکی از بهترین روش ها که به درمان ریزش مو کمک فراوانی می ‌کند آشنا کنیم.

یکی از بهترین روش های جلوگیری از ریزش مو مزوتراپی است. یک روش برای جوانسازی و از بین بردن چربی های اضافه در قسمت های مختلف بدن انجام می گیرد.

مزوتراپی انواع مختلفی دارد. یکی از بهترین آنها مزوتراپی مو است.

در مزوتراپی مو داروهای گیاهی و مواد شیمیایی به پوست تزریق می گردد.

مزوتراپی یک روش غیر تهاجمی به حساب می‌آید.

در گذشته مزوتراپی برای کم کردن درد ها استفاده می شد. این روش کم کم گسترش پیدا کرد و امروزه به از بین بردن ریزش مو ها کمک می کند.

این درمان یکی از روش های کاملا جدید است که توسط آن دارو را به پوست سر تزریق می‌ کنند. این تکنیک بر روی بافت های همبند پوست تاثیر گذار است و بر روی سیستم ایمنی و عصبی سر اثر می گذارد.

عملکرد پوست سر را افزایش می دهد این روش درمانی جلوی طاسی را می گیرد. مواد که توسط این روش به سر تزریق می گردد عبارت هستند از بیوتین ماینوکسیدل سیلیسیم عالی ویتامین ها.

مواد مورد استفاده برای مزوتراپی سر را می توان به چند دسته تقسیم کرد.

همه این موارد توسط fda تایید شده اند و مواد مکمل هستند این مواد از فرمول استاندارد برخوردار هستند آنزیم ها به هورمون ها و داروها و داروهای گیاهی نیز با استفاده از این روش می‌توان به سر تزریق شود.

مزوتراپی علاوه بر تقویت مو کاربرد های دیگر دارد که از انواع ان میتوان به مزوتراپی غبغب و چانه، مزوتراپی بازو، مزوتراپی زیر چشم و دور چشم اشاره کرد.

مزوتراپی برای تقویت مو

مزوتراپی برای تقویت مو
مزوتراپی برای تقویت مو

یکی از کارهایی که برای تقویت مو لازم است مزوتراپی مو می‌ باشد.

مزوتراپی مو به تقویت موها کمک فراوانی می ‌کند آن را در ناحیه زیر پوست افزایش می دهد.

مزوتراپی هنگامی که به سر تزریق می گردد مواد شیمیایی و آنزیم ها را افزایش می ‌دهد مزوتراپی مو روش های مختلفی دارد.

برای قسمت فولیکول استفاده می کنند. مزوتراپی سلول های پوستی یا مرده را بازسازی می کند و به ترمیم آن ها می پردازد و باعث بالا رفتن قدرت فولیکول های مو می شود.

مزوتراپی به عنوان ترمیم مو بعد از کاشت

افرادی که موهای کاشته شده دارد نیاز دارند که بعد از مدتی به ترمیم موها بپردازند. موها تقریباً بعد از دو هفته از کاشت دچار ریزش می شوند و بعد از دوماه تقریباً رشد شان را از سر می گیرند.

گردش خون در پوست باعث رسیدن مواد مغذی به فولیکول ها می شود و آنها را تحریک می کند.

مزوتراپی یکی از بهترین روش ها برای افرادی است که کاشت مو انجام داده اند و می خواهند موهای شان پرپشت شود.

معمولا افرادی که مو می کارند با استفاده از آن موهای صاف و یکدستی می تواند داشته باشد

مراحل درمان مزوتراپی مو

برای انجام عمل مزوتراپی باید یک سری از کارها را انجام دهید ابتدا باید موهای خود را آماده کنید یک جلسه مشاوره با پزشک ترتیب دهید انتظاراتتان را از پزشک بخواهید و راجع به انتظاراتی که از مزوتراپی دارید با پزشک خود صحبت کنید.

یک هفته قبل از انجام مزوتراپی مو از مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل آسپرین خودداری کنید. زیرا این داروها خون را رقیق می کند و ممکن است هنگامی که تزریق مزوتراپی با مشکل روبرو شود.

در طول جلسه و اگر درد زیادی احساس کردید از پزشک بخواهید که با بی حسی های تزریقی یا موضعی سر شما را بی حس کند مزوتراپی هنگامی که سر شما بی حس باشد هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

با استفاده از یک سوزن کوتاهی که مخصوص کار مزوتراپی است و پوستتان تزریق می گردد این تزریق ها پشت سر هم صورت می گیرد و تا عمق ۴ میلیمتری در داخل پوست می رود معمولا این تزریق نیم ساعت تا چهل دقیقه زمان می برد.

چند جلسه مزوتراپی برای رسیدن به نتیجه دلخواه مورد نیاز است؟

برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند جلسه مزوتراپی نیاز دارید. تعداد جلسات توسط پزشک با توجه به شرایط شما و میزان وسوختگی شما مختلف خواهد بود.

معمولاً تعداد جلسات مورد نیاز از ۸ تا ۱۵ جلسه متغیر است فاصله بین جلسات هم مربوط به تشخیص پزشک است گاهی اوقات مزوتراپی در هفته‌های ابتدایی هر ۱۰ روز یکبار انجام می گیرد و بعد از چهار جلسه ماهی یکبار می ‌انجامد و بعدا به صورت سالانه باید مزوتراپی را انجام دهید.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟
هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

هزینه مزوتراپی مو در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است عوامل متعددی می تواند بر بالابردن قیمت آن تاثیر گذار باشد.

تعداد جلسات مزوتراپی میزان مواد تزریق شده و ناحیه درمان همه آنها در بالا بردن تراکم مو و نتیجه مزوتراپی نقش بسیاری دارد و طبیعی است که هزینه مزوتراپی به تعداد جلسات بستگی دارد.

هر چقدر تعداد جلسه بیشتر باشد قطعاً حذف هزینه مزوتراپی افزایش پیدا می ‌کند.

هزینه مزوتراپی به دستمزد پزشک مواد اولیه خدمات کلینیک امکانات و موادی که خارجی یا ایرانی از بستگی دارد و بر این هزینه مزوتراپی در کلینیک ها باهم متفاوت است هزینه مزوتراپی از ۵۰۰ هزار تا دو میلیون تومان متغیر است.

عوارض مزوتراپی مو چیست؟

عوارض مزوتراپی مو با یکدیگر متفاوت است و ممکن است خطرات و عوارض جانبی داشته باشد و معمولاً عوارض آن ۱۵ دقیقه تا چند وقت بعد از انجام عمل مزوتراپی خود را نشان می دهد اگر علائم زیر را داشتید بهتر از آن با پزشک تان صحبت کنید.

  • حالت تهوع
  • حساسیت
  • درد و ورم
  • خارش
  • کبودی
  • قرمزی و برجسته شدن در ناحیه تحت تزریق
  • به وجود امدن اسکار
  • ایجاد عفونت

افرادی که از آلرژی های پوستی مثل بیماری های صدفی پولکی رنج می برند بهتر از قبل از طریق آن را با پزشک خود در میان بگذارند و نسبت به داروهایی که می خواهند از طریق مزوتراپی بهتر شدن پوست را تجربه کنند خیالشان راحت می شود عوارض مزوتراپی موو پوست برای دسته از افراد که مشکلات کبدی دیابتی کلیه و دیابتی و قلبی دارند ممکن است بیشتر شود.

بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی

بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی
بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی

برای کم کردن درد بهتر است یک سری کارها انجام داد.

برای کم کردن درد بعد از مزوتراپی از کمپرس یخ استفاده کنید.

حداقل ۴ تا ۶ ساعت بعد از درمان سر خود را نشویید و دوش نگیرید برای از بین بردن کبودی ها داروهای که پزشک تجویز کرده است را موقع انجام دهید تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی از خوردن قرص های ویتامین e ویتامین دی و حتی آسپرین جلوگیری کنید.

برای از بین بردن درد تان از استامینوفن استفاده کنید تا ۴۸ ساعت بعد از درمان از رفتن به سونا و جکوزی و استخر خودداری کنید. تا دو هفته یا سه هفته در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

فعالیت های سنگین و فعالیت‌های ورزشی انجام ندهید زیرا تعریق زیاد باعث ریزش مو می شود.

در روز اول مایعات فراوان مصرف کنید مزوتراپی مو یکی از روش های تزریقی و غیر جراحی برای درمان موهای آسیب دیده خشک و شکننده می باشد.

با استفاده از مزوتراپی بسیاری از موها زیبا می‌ شوند و سلامت به آنها برمی گردد مزوتراپی مو ها کاربرد بسیار زیادی دارد و مزایای آن از عوارضش بیشتر است و اکثر افرادی که از ریزش مو رنج می‌ برند با استفاده از آن ریزش مویشان درمان شده است و موهای پرپشتی دارند.

عکس قبل و بعد مزوتراپی چه کمکی به فرد می کند؟

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که برایتان مهم است به کجا می خواهید مراجعه کنید و کلینیک و پزشکی که می خواهید به ان مراجعه کنید برایتان مهم است بهتر است برای اطمینان از مهارتهای پزشک چند کار را انجام دهید اولین کار عکس قبل و بعد مراجعه کنندگان بعد از مزوتراپی است.

این عکس کمک زیادی به شما می کند و شما می توانید از مهارت پزشک آگاه شوید و نسبت به درمان موهای تان اقدام کنید در عکس های قبل و بعد نشان می دهد که آیا فرد دچار بهبود بعد از عمل مزوتراپی شده است یا خیر.

قبل از انجام مزوتراپی مو راجع به نحوه مزوتراپی مواد نحوه تزریق مراقبت های قبل مزوتراپی و همچنین مراقبت های بعد از مزوتراپی سوال بپرسید و با پزشک خود مشورت کنید.

اینگونه نتیجه بهتری را مشاهده خواهید کرد عکس قبل و بعد مزوتراپی کمک زیادی به زیبایی افراد می کند و شما می توانید با خیال آسوده به کلینیک مراجعه کنید

مزوتراپی اگر به شیوه درست و صحیح انجام شود بسیار خطرناک است.

پزشک معمولا برای از بین بردن درد ها از بی حس کننده ها موضعی بر روی پوست استفاده می ‌کند و کف سر کاملا بی‌ حس می ‌شود و فرد می‌ تواند آن را کنترل کند نتایج مزوتراپی را در کمترین زمان می توانید مشاهده کنید.

مزوتراپی معمولا در همه افراد یکسان نیست و معمولا ۲ تا ۳ ماه طول می کشد تا نتایج را نشان دهد.

مزوتراپی یک روش دائمی برای ریزش مو نیست اما می توانید آن را به روش دائمی تبدیل کنید.

در ابتدا هفته یکبار به انجام مزوتراپی اقدام کنید و بعد به صورت ماهانه و سالانه برای تزریق مزوتراپی اقدام کنید.

اینگونه می توانید از ریزش رفتن موهایتان جلوگیری کنید و زیبایی را به موهای تان برگردانید. این متد یکی از روش های پیچیده است که نسبت به مزوتراپی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

پی آر پی به این صورت است که ماده تزریقی از خون فرد گرفته می شود و بعد به پوست تزریق می‌ شود مزو تراپی ویتامین ها آمینو اسید ها اثر های گیاهی و مواد معدنی می تواند به کف سر فرد تزریق شود.

مزوتراپی در خانه

اکثر افراد فکر می ‌کنند که مزوتراپی در خانه بسیار کار راحتی است و باعث جلوگیری از ریزش مو و زیبایی به موها می شود اینگونه نیست مزوتراپی در خانه یکی از روش‌های کاملا غلط است و باید توسط افراد ماهر و متخصص در زمینه زیبایی و پوست و مو انجام می گیرد.

اگر در خانه انجام دهید ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد و علاوه بر اینکه زیبای موها را برای تان نمی آورد باعث مشکلات فراوانی در ناحیه موهای شما می شود.

نتایج مزوتراپی

نتایج مزوتراپی
نتایج مزوتراپی

در ۹۰ درصد از افرادی که به مزوتراپی انجام می دهند و بعد از چهار جلسه تمام ریزش مویشان متوقف می شود و بعد از سه جلسه باعث کم شدن ترشح چربی اضافه در پوست سر می شود به این ترتیب نیاز کمتری دارند که از شامپو استفاده کنند و دست ما مزوتراپی باعث افزایش حجم موها می‌شود.

معمولاً مزوتراپی برای مراجعین جوانتر موثرتر است و برای افراد مسن توصیه نمی شود.

روند مزوتراپی

مزوتراپی معمولا به دو روش صورت می گیرد. مزوتراپی شیمیایی و مزوتراپی مکانیکی از مقبول ترین مزوتراپی ها هستند.

مزوتراپی شیمیایی موارد مثل ماینوکسیدل فلو مودیل ویتامین ها بیوتین ها به داخل پوست تزریق می گردد.

این مواد با هم کار می کند و رشد طبیعی موها را افزایش می دهد و اندازه موها افزایش پیدا کند و مزوتراپی مکانیکی نوع دیگری از مزوتراپی ها هستند که باعث رشد مو می شود.

باعث کلاژن سازی در سطح مو می شود بافت های جدیدی را تولید می کنند. مزوتراپی های مکانیکی و شیمیایی از جمله بهترین مزوتراپی هستند که عوارض کمتری دارد.

افراد بسته به نوع نیاز خود آن را تهیه می‌ کند بهتر است برای استفاده از مزوتراپی خودتان اقدام نکنید و آنها را از پزشک بخواهید که با توجه به نوع آن به شما پیشنهاد می‌کند که حتما از مزوتراپی استفاده کنید.

چه کسانی نباید برای از دست دادن مو به دنبال مزوتراپی باشد

مزوتراپی اگرچه یک روش ایمن برای افراد است ولی می تواند حساسیت های زیادی را به دنبال داشته باشد.

اگر شما به مواد حساسیت دارید یا یا مشکلات کبد و کلیه و دیابت و مشکلات قلبی دارید نباید آن را انجام دهید. اگر در دوران بارداری به سر می برید یا دوران شیردهی هستید بهتر است مزوتراپی انجام ندهید. اگر از داروهای ضد انعقاد استفاده می کنید مزوتراپی برای شما مناسب نیست.

اگر در ناحیه های آسیب دید دچار عفونت یا ضایعه شده اید بهتر است آن را انجام ندهید. مراقبت و نگهداری از مزوتراپی بسیار مختلف است بهتر است که رژیم غذایی عالی داشته باشید مزوتراپی مو یک روش کاملا کم خطر است و مزوتراپی کمک زیادی به حذف مشکلات ریزش مو می کند.

تفاوت مزوتراپی با پی آر پی یک است ولی مزوتراپی برای افرادی که ریزش مویشان به صورت سطحی بسیار توصیه می شود.

مزوتراپی یکی از روش های زیباشناسی مدرن به حساب می‌آید راندمان بسیار بالایی دارد و نتایج به بهبود به صورت خیلی خوب خود را نشان می‌ دهد. این روش کاملا کم خطر است و فقط به دارو یک پزشک نیاز دارد مزوتراپی جراحی پوست نیست و افرادی که به هر دلیلی از ریزش مو رنج می برند می توانند از آن استفاده کنند.

زنان و مردان امروزه به زیبایی موهای خود اهمیت می دهند. فردی که دچار ریزش شود خطرات زیادی را برای فرد به دنبال می‌آورد طاسی مردانه که به آن آلوپسی گفته می‌شود معمولاً درمان ندارد.

اما امروزه با استفاده از روش مزوتراپی و بسیاری از این موارد درمان شده است افرادی که در قسمت کناری سر خودشان ریزش مو دارند می‌توانند در کمترین زمان زیبایی صورتشان برگردد.

طاسی سربا این روش درمان می ‌شود و باید حتما به صورت یک روش آن را تهدید کرد تحریک کردن کف سر با استفاده از مزوتراپی مو کمک زیادی به افراد می کند.

مزوتراپی یکی از بهترین روش ها است که معمولا اکثر افرادی که آن را انجام داده اند از آن راضی هستند مزوتراپی برای افرادی که دارای استعداد های ژنتیکی هستند واکسن کرونا زده اند یا به تازگی به کرونا مبتلا شده اند یا دچار ریزش های سکه شده اند بسیار مناسب است.

بنابراین برای جلوگیری از این ریزش بهتر است از مزوتراپی استفاده کنند.

افرادی که دارای سرطان هستند یا سرطان شان رو به بهبودی رفته است بهتر است از این ها استفاده نکنند مزوتراپی با استفاده از روش‌های مختلفی کار می کند لایه های میانی و لایه‌های پایینی پوست را درمان می کند.

با استفاده از فرمول پزشکی این درمان صورت می گیرد مزوتراپی سلول های مرده که در سطح کف سر وجود دارد را از بین می برد و فرآیند پروژه و عمل بسیار مختلف است و معمولا ۳۰ دقیقه طول می کشد تعداد جلسات در هر فرد به فرد دیگر متفاوت است.

تفاوت بین مزوتراپی و پی ار پی

تفاوت بین مزوتراپی و پی ار پی
تفاوت بین مزوتراپی و پی ار پی

تزریق مزوتراپی در لایه های میانی و بین لایه های پوست صورت می گیرد در حالی که در روش پی آر پی نیاز به درمان دارد روش پی آر پی مواد تزریقی از خون خود فرد بیمار گرفته می ‌شود اما در روش مزوتراپی مواد ویتامین ها هستند بعد از کاشت مو پی آر پی برای از کاشت مو توصیه نمی‌شود.

مزوتراپی برای کاشت مو توصیه می شود. مزوتراپی به ۵ تا ۸ جلسه نیاز دارد ولی پی آر پی به ۱۰ تا ۱۲ جلسه نیاز دارد مزوتراپی در زمان بستری ندارد اما پی آر پی حداقل یک روز در بیمارستان بستری می‌ شود معمولاً قیمت روز تلافی نسبت به پی ار پی ارزانتر است.

فرد می تواند با گذشت ۲۴ ساعت موهای خود را با شامپو بشویید بهتر است برای شستشوی موها از شامپوهای استفاده کند که پزشک برایش گرفته است.

یکی از بهترین روش برای درمان ریزش مو زنان هنگامی که موهایشان دچار ریزش می‌ شود نمی‌تواند آن را درمان کند بسیار احساس ناخشنودی می‌ کند و با بالا رفتن سن و به وجود آمدن بیماری های مختلف و استفاده از داروهای مختلف ریزش مو افزایش پیدا می کند.

هنگامی که فرد از قرص و داروهای خاصی استفاده می کند یا باردار است ممکن است با ریزش مو شدید مواجه شود هنگامی که فرد یک عمل جراحی سنگین را انجام می دهد بعد از مدت با ریزش مو بسیار شدید مواجه می شود.

این ریزش مو کمک می تواند اختلالاتی را در زندگی فرد به وجود بیاورد یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن درمان مشکلات فرد استفاده از مزوتراپی مو است.

برای افرادی که سنشان بالا است و رنج زیادی از ریزش موهای شان می برند بسیار مناسب است. مزوتراپی اگر توسط افراد کاربلد انجام گیرد هیچگونه درد و عارضه ای ندارد.

همچنین قبل از اقدام به مزوتراپی و تحقیقات لازم را انجام دهید و سپس اقدام به مزوتراپی کنید.

مزوتراپی مو بهترین روش برای درمان بسیاری از مشکلات مو و ریشه است و باعث کلاژن سازی در قسمت موها می شود با افزایش کلاژن و فولیکول در قسمت مو رشد موها افزایش پیدا می‌کند و حجم آنها در قسمت‌های مختلفی بالا می رود.

کلاژن‌سازی موها بسیار راحت است و کارایی بسیار زیادی دارد و زیبایی را به چهره شما برمی گرداند. اگر در بلوغ هستید و از ریزش مو رنج می برید بهتر است با رسیدن به هجده سالگی نسبت به درمان ریزش موهای تان اقدام کنید معمولا مزوتراپی برای افرادی که بالای ۱۸ سال هستند پیشنهاد می شود.