تلفن مطب : 26600793-021

لیزر مو های زائد ناحیه تناسلی

لیزر مو های زائد ناحیه تناسلی

از روش ‌های جدیدی می باشد که می تواند مو های زائد در تمامی مناطق بدن از بین برود ولی تاثیر لیزر در قسمت ناحیه تناسلی است به عنوان دادن زیبایی را دوست دارد و به دنبال آن هستند و همیشه راه کارهایی را به جهت بهتر شدن زندگی شان و زیبا شدن چهره و اندام شان پیدا می‌کنند.

وجود مو های زائد باعث می‌شود که بسیاری از بانوان احساس زیبایی نکنند و برای حل این مشکلات باید اقدام به کار هایی کنند که البته در برخی از مراحل باز هم استفاده از موم و وکس می تواند فقط آن ها را بگیرد و نتیجه دلخواه را به دست نیاورد ندهد.

راه حل بهتری هم وجود دارد که به وسیله آن می توان از شر تمامی مو های زائد به صورت کلی خلاص شد. راه حل استفاده از لیزر می باشد لیزر میتوان برای بخش های مختلف از بدن مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از این روش مزایای خاص خودش را دارد به جای اینکه آنها بخواهید که اقدام به خرید وسایل برای حذف کردن مو های زائد تان کنید بهتر است که با استفاده از لیزر این کار را یک بار برای همیشه انجام بدهید ما می‌خواهیم در مقاله در رابطه با لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی صحبت ‌هایی را در اختیار شما عزیزان قرار دادهیم پس با ما همراه باشی.

د ناحیه شرمگاهی همیشه با دسته هایی از دسته هایی از موهای ضخیم پوشانده شده است این ها علاوه بر اینکه زائد هستند می‌توانند مشکلات دیگری را هم به وجود بیاورند این مشکلات شامل تعریق بسیار زیاد و یا التهابات پوستی هستند.

این مسئله معمولا در رابطه جنسی تاثیر گذار است می تواند تاثیرات منفی به بار آورد. بانوان زیادی هستند که سعی می کند با استفاده از وسایل مختلف مثل تیغ ژیلت منطقه را تمیز کنند.

این مسئله مشکلات مرتبط با خود را دارد به صورت دستی در قسمت تناسلی باعث می گردد که در بلندمدت پوست دچار مشکلاتی تیرگی قرمزی پوست های حساس جوش زیر پوستی شود.

لیزر بیکینی یکی از روش ‌های پیشنهادی باشد که باعث زیبا سازی واژن می شود  که سال‌های زیادی در کل دنیا از آن استفاده می‌کنند و در بین خانم‌ ها طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است دلیل محبوبیت این روش این است که اثر آن در بلندمدت و همچنین طولانی مدت بسیار زیاد است.

بیکینی و زیر بغل جز نواحی هستند که افراد برای از بین بردن موهای زائد انها از لیزر استفاده میکنند.

افرادی که علاقه‌مند به این روش هستند باید به دنبال یک دستگاه لیزر و دستگاه لیزر پر قدرت و مناسب پوست شان باشند و افرادی که قصد دارند حتما باید به یک کلینیک  معتبر مراجعه کنند با مشاورین صحبت کنند  بعد از گرفتن اطلاعات در این زمینه اقدام به لیزر کنند  معمولا در چند جلسه انجام می شود.

بعد از انجام لیزر می توان محل را ترک کرد و نیاز به مراقبت جدی نیست البته برخی مسائل  را حتما باید رعایت کنید  و در بخش‌های بعدی به آنها اشاره می کنیم پس با ما همراه باشید و این نکته را بدانید که لیزر ناحیه تناسلی چیزی حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم دارد در این روش ۸۵ درصد به صورت کلی از بین می روند باقی مو ها شکل کرکی به خودمی گیرند و بسیار نازک می شود.

عوارض و خطرات لیزر بیکینی

عوارض و خطرات لیزر بیکینی
عوارض و خطرات لیزر بیکینی

عوارض به همراه دارد و در رابطه با همه روش ساده می باشد و نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که هر روشی اگر به شکل خودش انجام شود خطر سرطان به حداقل می رسد یکی از روش های برای دست آورد زیبایی واژن؛ لیزر بیکینی  است.

که از روش هایی که در صورت استفاده نادرست از آن باید منتظر نشانه های خطر باشید وگفته می شود استفاده نادرست از ان موجب تورم و قرمزی بریدگی زخم و افزایش عفونت های پوستی تبخال شود.

علاوه بر همه اینها عوارضی مثل ایجاد موی زیر پوستی و جوش هم در آن دیده می ‌شود و لیزر چه مشکلاتی را به همراه نخواهد داشت .

روش‌ بسیار کم خطر  به حساب می آید در صورتی که لیزر اقدام کند چه مشکلاتی را به همراه نخواهد داشت و این مسئله نشان می‌ دهد که استفاده از لیزر خطر بسیار کم به همراه دارد.

از آنجا که لیزر اقدام به درمان ترک های پوست می کند آن ها را دچار تغییر می کند استفاده از لیزر بیکینی در برخی از افراد به وجود آمدن عوارض خاص مثل قرمزی پوست می شود و در برخی از موارد نادر امکان دارد باعث سوختگی شود و این مسئله به ضخامت پوست و یا مهارت پزشک بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با انجام دادن لیزر حتما قبل از مراجعه به کلینیک خاص در رابطه با نوع دستگاه و مهارت و تجربه اپراتور دستگاه لیزر تحقیق کنید تا کم ترین عارضه را داشته باشد.

در موارد دیگر امکان دارد که پوست دچار خارش شود البته ناحیه مورد نظر اثرات خوبی به همراه ندارد و باعث می شود که به پوست بیشتر شود همچنین احساس درد ممکن است به وجود بیاید و در بسیاری  از افراد حس سوزن سوزن شدن هم ایجاد می شود عوارض لیزر موقتی هستند و سریع از بین می رود

اگر  از این روش استفاده می کنند افرادی که از این روش استفاده می کنند همیشه نگران هستند که استفاده از لیزر مو های زائد حرکت به خاطر نفوذ و اندام های داخلی و ساختار سلول های بدن می تواند منجر به ناباروری شود.

اگرچه تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که در جریان این روش زیبایی انتشار پیدا کننده می تواند به هیچ عنوان از اعضای داخلی بدن را حفظ کنند و در نتیجه به آسیب برساند تاثیر هیچ گونه خطر  ناباروری برای فرد به وجود نخواهد آورد.

هزینه لیزر ناحیه تناسلی

هزینه لیزر ناحیه تناسلی
هزینه لیزر ناحیه تناسلی

مراکز درمانی و کلینیک های زیبایی برای محاسبه کردن هزینه ها روش های مختلفی دارند و در هزینه نهایی تاثیر گذار است از آنجایی که درمان با استفاده از وسایل مختلفی انجام می شود می توان قیمت ان تغییر پیدا کند.

ایران یکی از کشورهایی  است که هزینه درمان در آن بسیار پایین می باشد افرادی که علاقمند به استفاده از روش هستند نباید نگرانی چندانی داشته باشند که در اروپا و آمریکا زندگی می کنند برای اینکه از شر هزینه‌های درمانی بالا خلاص شوند به کشور های دیگر که هزینه کم تری دارد مراجعه نمایند.

این روش زیبایی در آمریکا چیزی در حدود ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار هزینه دارد که رقم هنگفت می تواند باشد پایین بودن هزینه لیزر در ایران به ان معنا  نیست  که کیفیت خدمات لیزری در ایران کم است.

ایرانی که بهترین خدمات  پزشکی آسیا را دارا است  و از بسیاری از کشورهای اطراف که پزشکان مجرب هم دارند؛ به ایران سفر می‌کنند به عنوان مثال دو کشور روسیه و ارمنستان به ایران سفر می کنند و از خدمات پزشکی ایران استفاده می نماید.

مراقبت های قبل از لیزر ناحیه تناسلی

اگر می‌خواهید از لیزر ناحیه تناسلی تان استفاده کنید باید یک سری مراقبت در رابطه با لیزر مو های زائد بدن را رعایت نمایید.

شما باید هفته قبل از لیزر بیکینی قسمت مورد نظرتان را با استفاده از ژیلت بتراشید؛ دقت کنید که استفاده از تیغ و ژیلت روش مناسبی است و شما نمی توانید از سایر لوازم مثل موم و وکس استفاده کنید؛ زیرا اینها باعث میشود فولیکول مو از بین برود و آسیب ببیند در زمان انجام لیزر به راحتی سوخته نشود.

استفاده از هر کدام از این روش ها خطراتی را در زمان انجام لیزر برای شما به وجود می‌آورد باید یک ماه قبل از درمان از انواع روش ها که با پوست مرتبط هستند خودداری کنید.

مثلاً از مواد شیمیایی دوری  کنید چون ریشه موها را باید کاملا دست نخورده و سالم باقی بماند تا بتواند به خوبی جواب بدهد و  دو ساعت بعد از دستگاه آغاز لیزر بیکینی باید به طور دقیق با تراشیده شود برای اینکه بهترین نتیجه را کسب کنید،  محصولات پوستی مثل پودرها از دوران لوسیون ها را از بیکینی پاک کنید و سطح آن کاملا تمیز و عاری از هر گونه مواد شوینده و آرایشی باشد.

در مرحله اول شیو و اصلاح با تیغ یکی از مهم ترین گام ها است برای رسیدن به بهترین نتیجه حداقل ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از لیزر مو های ناحیه مورد نظر را با استفاده از ژیلت و تیغ بتراشید  و  استحمام کنید حتما رعایت بهداشت نیز اهمیت دارد از شوینده های که آنها برای ناحیه بیکینی و واژن مناسب هستند استفاده نمایید.

از مصرف محصولات شیمیایی معطر از من دوری کنید و مواد شیمیایی موجود در این محصولات پوست حساس این نواحی را تحریک کنید و بعد از لیزر باعث خارش و سوزش می شود هیچ عنوان بعد از قبل از انجام لیزر در مناطق که  نور خورشید دارند  قرار نگیرید.

اگر افتاب سوختگی در ناحیه مورد نظر وجود داشته باشد باعث می شود تاثیرات آن کاهش پیدا کند حتماً لباس نرم و گشاد و راحت بپوشید که ناحیه تحت نظر و تحریک یا دچار اصطکاک نشود.

استرس خود را کم کنید امکان دارد در زمان درمان حس خجالت و احساس معذب بودن داشته باشید اما سعی کنید و خودتان را به هر طریقی حفظ کنید و استرس را از خودتان دور کنید.

حتماً برای مراجعه به یک کلینیک لیزر در رابطه با آن تحقیق کنید با دید باز کلینیک را انتخاب کنید؛ در رابطه با تجارب متعددی که افراد در آن کلینیک داشته اند از آن ها پرس و جو کنید و سعی کنید که یکی را انتخاب کنید که محیط آرام بدون استرس داشته باشد از لحاظ بهداشتی تمیز و کاملا بهداشتی باشد از کادر درمان مجرب و حرفه ای برخوردار باشد.

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

مراقبت های بعد از لیزر بیکینی
مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

از مواردی که باید از انجام آن خودداری کنید دست زدن به ناحیه مورد نظر ناحیه تناسلی امکان دارد که دچار التهاب شده باشد و اگر دست شما به آن بخورد دچار خارش و سوزش شدید شود.

در صورت مشاهده چنین حالتی بهتر است این موضوع را سریعا با پزشک در میان بگذارید از فعالیت‌ هایی که بسیار در این مورد مفید است استفاده از کمپرس های یخ است که التهابات  را تا حد بسیار زیادی کاهش می ‌دهد از آنجایی که لیزر از طریق گرما مولکول های پوست را از بین می برد دمای منطقه مورد نظر امکان دارد بسیار بالا باشد به همین دلیل بهتر است که از کمپرس یخ استفاده نمایید تا دمای بدن و پوست پایین ‌تر بیاید.

بعد از انجام این روش نیز از طریق بدن و شیک کردن استفاده نمایید تیر کشیدن بر روی پوست فولیکول های مو را به صورت دست نخورده باقی می‌گذارد و روش ها را بی اثر نمی کند امکان دارد در این جلسه درمان نیاز به تییغ کشیدن پیدا کنید .

هیچ گونه اختلال ایجاد نمی‌کند اما در دوره زمانی از به آن کمتر می شود مشکل زمانی که تمام جلسات تا به اتمام برسد می‌تواند از ژیلت استفاده کنید؛

به هیچ عنوان از اپیلاسیون و روش هایی که به کندن مو ها ختم می شود استفاده نکنید .

کرم های رفع مو های زائد یا  ناحیه درمانی تحت تاثیر منفی می‌گذارد هر کدام از این باعث می شود که شما در حین درمان مشکلات را برایتان به وجود بیاید البته استفاده از طریق بعد از سه روز بعد از پس از درمان مانعی نخواهد داشت.

تفاوت لیزر بیکینی و لیزر برزیلی در چیست؟

بسیاری  از خانم‌ها تفاوتی میان لیزر بیکینی و لیزر برزیلی نمی دانند.

این دو درمان بسیار شبیه به هم هستند و معمولا با هم اشتباه گرفته می‌شوند، ولی صحبت کردن درباره این موضوع باعث می شود که خانم نوع این دو را از هم تشخیص بدهند و در مواقع نیاز از آن ها استفاده کند.

لیزر خط بیکینی به ناحیه از خارج شورت گفته می‌شود که خط بیکینی معمولا  ۳ اینچ فراتر از این خط را تحت پوشش قرار می‌دهد و این ناحیه را کاملا بدون نقص و تمیز می کند.

در این نمایش برخی از نواحی مانند لبه های بیرونی واژن و بالایی ناحیه شرمگاهی که در زیر لباس زیر قرار دارند تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

در لیزری برزیلی بیشتر نسبت به خط بیکینی تحت درمان قرار می‌گیرد مانند لبه های بیرونی واژن خط باسن در این روش قسمتی از مو های ناحیه تناسلی به شکل یک نوار باریک باقی می ماند در لیزر برزیلی داوطلب باید به صورت کامل برهنه شود.

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟
آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

اگر می خواهید بدانید لیزر چیست و مکانیسم آن به چه شکل عمل می کند پاسخ بهتری به این سوال می توانید.

اشعه لیزر در زمان تعیین شده پیاز های مو های زائد را از بین می برد.

مو های زائد آن را تحت تاثیر قرار می دهند این پرده رنگدانه‌های ملانین مو گرمای خیلی زیادی می‌ بخشد و فولیکول  های آن قسمت را بر اثر گرمای خیلی زیاد تخریب می کنند هیچ آسیبی به بافت اطراف آن وارد می شود و فقط فولیکول مو را تحت هدف قرار می‌دهد.

به این ترتیب در فولیکول های تخریب شده دیگر فولیکل رشدی  وجود نخواهد داشت مواد غیر یونیزه به همین دلیل کاملاً غیر سرطانی هستند.

امروز اشعه ایکس در عکسبرداری از استخوان هم به کار گرفته می‌شود این اشعه‌ها یونیزه کننده وارد بدن می کردند و  مو ها را تخریب می‌کند و ممکن است زمینه به وجود آوردن سرطان را افزایش داده و پرتو لیزر به این شکل نیست.

به دلیل اینکه به درون بافت بدن نفوذ نمی کند این پرتو ها فقط به سطح پوست می تواند و فراتر از آن نخواهد بود بنابراین باعث ایجاد سرطان می گردد سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا اشعه لیزر مو های زائد را کاملاً بی‌خطر بر شمرد.

از لیزر برای پاک کردن تاتو ضایعات پوستی خالکوبی هم به کار گرفته می شود در سایر درمان های پوستی به خصوص جراحی های سرطانی و دندانپزشک چشم پزشک معالج بعد از واریز ها هم لیزر های مختلف به کار گرفته می شود.

آیا لیزر باعث ناباروری می شود؟

همان گونه که گفته شد، لیزر موفق تکنیک های مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به  ارگان‌های داخلی هیچگونه آسیبی وارد نمی کند لیزر ها  که در کلینیک های معتبر استفاده می شود کمتر از ۱ میلیمتر وارد پوست می گردد.

بنابراین به موهای زائد که در قسمت تناسلی هستند که فقط کاربرد دارد و قسمت رحم و تخمدان وارد نمی شود و باعث نازایی و مشکلات باربری نمی گردد در واقعیت تفکر ناشی از ترس و اطلاعات غیرعلمی و غلط است که به صورت یک شایع در آمده است و صحت علمی ندارد.

با این حال نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که اگر لیزر موهای زائد به واسطه فرد غیر متخصص انجام شود می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

استفاده از لیزر مو ها فرکانس های نامناسب در نظر گرفتن جنس پوست رنگ پوست و…  می تواند موجب سوختگی و به وجود آمدن لکه های تیره رنگ می شود.

چند جلسه لیزر بیکینی لازم است؟

چند جلسه لیزر بیکینی لازم است؟

معمولا بعد از نوبت ششم تا هشتم رشد موها تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است و نوع پوست ناحیه مورد نظر تعیین می کند که تعداد جلسات لیزر  بیش تر باشد.

برای لیزر موهای زائد پا معمولا ۶ جلسه کافی است اعمال لیزر موهای زائد صورت جلسات بیشتری احتیاج دارد چون جنس موهای این ناحیه با هم متفاوت است به طور کلی تعداد  جلسه برای افراد کاملاً مختلف است.

مثلا در  شخصی فقط با پنج جلسه به تراکم مو ها از بین می‌برد و در شخص دیگر با هر جلسه به نتیجه دلخواه نرسد.

ناحیه بیکینی بی دردسرترین راهی برای افراد  است و معمولاً ۳۰ دقیقه زمان می برد ؛ که در هر جلسه بین آنها یک ماه می باشد چرخه رشد مو سه مرحله‌ای است.

  •  کاتاژن
  • آناژن
  • تلوژن

لیزر مو در سطح بالاتری به شک فولیکول مو در مرحله آناژن باشد در این مرحله می تواند جذب کند به این دلیل که جسمی متعدد احتیاج است که در هر دو دست همه فولیکول های مو هم زمان در فاز رشد و قرار ندارند تعداد جلسات تا جایی ادامه پیدا می‌کند که همه مولکول های هنگامی که در فاز رشد هستند توسط لیزر از بین می رود.

معمولا بعد از دو جلسه مو ها نازک و کم پشت می شود و اینکه همه فولیکول ها  از بین برود و رشد مو ها کاملا کم  شود باید دوره آن را بگذرانید.

آیا آقایان هم می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

این روش لیزر برای از بین بردن مو های زائد در قسمت بیکینی آقایان هم قابل استفاده است از  این روش می تواند به راحتی استفاده کنند.

کسانی که از شیو  کردن و تراشیدن مو های زائد شان با استفاده از ژیلت و تیغ خسته شده اند و باعث مشکلاتی در پوسته شده است می تواند به سمت لیزر مو های زائد شان برود.

اپیلاسیون در آقایان کار بسیار دردناک است چون مو های آن ها ضخیم تر است و به دلیل حساس بودن ناحیه تناسلی آقایان می‌توانند از اپیلاسیون استفاده کنند.

به همین دلیل آقایان هم در سال‌ های اخیر به سمت استفاده از لیزر موهای زائد در قسمت بیکینی مو های پشت کمر سینه شکم پا ها و شانه هایشان روی آوردند لیزر چه در خانم ها و در آقایان برای افرادی که دارای پوست روشن های تیره تری هستند و این اختلاف رنگ وجود دارد جواب بهتری می دهد.

اختلاف میلانی در این روش بیشتر شود و اثربخشی آن‌ها را بالا می برد البته این به این معنی نیست که کسانی که دارای پوست تیره تریا مو های بلوند خاکستری و نارنجی هستند می توانند از آن استفاده کنند بلکه این افراد به تعداد جلسات بیشتری برای رسیدن به نتیجه دلخواه شان احتیاج دارند.

لیزر موهای زائد اقایان امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. و از بهترین و پرطرفدار ترین روش ها برای حذف موهای زائد به شمار می رود.

آیا نتیجه لیزر بیکینی همیشگی است؟

آیا نتیجه لیزر بیکینی همیشگی است؟
آیا نتیجه لیزر بیکینی همیشگی است؟

هدف اصلی لیزر مو های زائد کم شدن رشد مو ها می باشد حذف دائمی آن ها را در پی ندارد.

لیزر موهای زائد فولیکول‌ های مو را به‌صورت کامل تخریب می‌کند و باعث می‌شود و در آن قسمت به وجود نیاید و خوب عمل نکند.

در اثر تغییرات هورمونی و حتی وزن فولیکول های تازه ایجاد شود و تار های مو در آن قسمت را پیدا کند برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود بعد از اینکه دوره کامل لیزر تان را پشت سر گذاشتید.

حتماً سال یک بار به کلینیک های معتبر مراجعه کنید تا فولیکول  هایی که در این مدت به وجود آمده است را از بین ببرد.

لیزر بیکینی یا اپیلاسیون بیکینی کدام یک بهتر هستند؟

برای انتخاب بهتر این دو روش را باهم مقایسه کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

همان طور که می‌دانید برای اپیلاسیون روش موقت برای از بین بردن حذف موهای زائد صورت سرعت رشد مو ها را کم می کند اما از رویش آن ها جلوگیری نمی کند.

اما لیزر با تخریب تار فولیکول های مو در زیر پوست مانع از ایجاد و به وجود آمدن رشد موها می گردد برخلاف آن می‌تواند روش اثرگذار دائمی هم باشد در اپیلاسیون خطر آسیب و تحریک پوست وجود دارد در حالی که اگر به دست این متخصص با تجربه انجام شود روش بسیار کم خطر است.

در روش اپیلاسیون برخلاف روش لیزر مو های که در قسمت تناسلی قرار دارند احتمال انتقال بیماری های عفونی و مقاربت بالا می رود اما در نقش لیزر بیکینی بین ۶ و ۸ جلسه با درد جزئی و قابل تحمل همراه است،  بعد از پایان دوره دیگر لازم نیست به جهت از بین بردن موهای زائد تان مراجعه کنید.

اپیلاسیون بیکینی در ارایشگاه ها  انجام می‌شود و هر جلسه باید درد خیلی زیادی را تحمل کنید و تعداد جلسات مراجعه تا بالا می رود و هیچ وقت از شر مو های زائد تان خلاص نخواهید شد.

در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوامع و مشورت با پزشک متخصص روش مناسب خود را باید انتخاب کنید.

در اکثر موارد روش لیزر به عنوان روش بهتر و جایگزین تمامی روش های تشخیص داده می شود. اگر قصد انجام لیزر بیکینی را دارید حتما باید قبل از انجام آن با متخصصین در این زمینه مشورت کنید و به پیشنهادات آن ها گوش فرا دهید.

آیا خانم هایی که مبتلا به سندروم  تخمدان پلی کیستیک هستند می توانند لیزر بیکینی انجام دهند؟

اگر بانویی به  تخمدان پلی کیستیک مبتلا شده است  باید یک سری نکات را حتماً رعایت کند.

بیماری های ناشی از اختلالات هورمونی بر روی رشد موها تاثیر می گذارد برای تزیین نتیجه بهتر را می تواند غیر ممکن کند امکان دارد یک سری اختلالات هورمونی جدیدی که توانایی رشد تارهای مو را در اختیار دارد دوباره به وجود بیاید.

با این حال بسیاری از افرادی که به این سندرم مبتلا هستند نتایج بسیار خوبی هم از در مورد استفاده از لیزر به دست آورده اند.

پیشنهاد می شود که برای دستیابی به نتیجه بهتر و موثر تر هستند دوره خود را کامل کنید و در صورت تشخیص پزشک برای چند جلسه دیگر خود را آماده کنید.

آیا لیزر بیکینی باعث تیره شدن پوست می شود؟

آیا لیزر بیکینی باعث تیره شدن پوست می شود؟
آیا لیزر بیکینی باعث تیره شدن پوست می شود؟

لیزر مو های بیکینی معمولا رنگ پوست را تیره تر یا روشن تر نمی کند اما اگر رنگ پوست روشنی دارند انقدر لکه های تیره برای پوست به وجود بیاید که اصلا جای نگرانی ندارد و این تغییر رنگ بعد از چند روز به صورت خود به خود از بین خواهد رفت.

در واقع لیزر مو های زائد می تواند عامل تحت دهنده رنگ پوست باشد چون رنگدانه های پوست را مورد هدف قرار نمی دهد.

تغییر رنگ پوست تیره یا روشن شدن آن در جلسه خواهد داد که در معرض مستقیم تابش نور خورشید قرار بگیرد و  تا چند روز بعد از انجام لیزر به هیچ عنوان در معرض نور  خورشید قرار نگیرد چون احتمال اینکه لکه های قهوه ای بر روی پوستتان ایجاد شود بسیار بالا می رود.

بهترین دستگاه لیزر موهای بیکینی کدام هستند؟

شاید یکی از مهم ترین مراحل پروژه لیزر موهای زائد که در قسمت بیکینی هستند مرحله انتخاب دستگاه مناسب برای آن نوعی است توصیه مهم این است که اگر قصد دارید این کار را انجام بدهید.

حتماً برای انجام لیزر انجام لیزر به کلینیک های معتبر و با اپراتور های مجرب و همچنین دارای دستگاه به روز هست مراجعه کنید.

زیرا ارتباط مستقیم با زیبایی و سلامت پوستتان دارد بهتر ات بهای آن را بپردازد دستگاه‌های مختلفی هم برای لیزر بیکینی وجود دارند الکساندرایت پلاتینیوم دکا از جمله دستگاه‌ هایی هستند که به  حذف لیزر مو های زائد کمک بسیار زیادی می‌کند.

این دستگاه به دلیل اینکه گران است بیش تر کلینیک های زیبایی ترجیح می‌دهند از آن ها استفاده نکنند اما در برخی از مراکز این دستگاه وجود دارد جدیدترین نوع دستگاه لیزر و تنها دستگاهی که می تواند تغذیه رسانی به ریشه مو را کاملا متوقف کند.

اگر رویش مو متوقف کردن فولیکول ها از بین کند، به این ترتیب به جلسات اصطلاح کمتری احتیاج دارید  برای از بین بردن موهای بدن  از طول موج های مختلف استفاده می گردد.

در کدام کلینیک لیزر بیکینی انجام دهید؟

در کدام کلینیک لیزر بیکینی انجام دهید؟
در کدام کلینیک لیزر بیکینی انجام دهید؟

یکی از نکات بسیار مهم تاثیرگذار بر نتیجه و کیفیت لیزر مو های زائد به خصوص در ناحیه حساس پیگیری انتخاب کلینیک می باشد با پزشکان و کادر درمان ارتباط مستقیم دارد حتماً قبل از اقدام به درمان لیزر در رابطه با کیفیت مورد نظر تحقیق کنید و چگونگی انجام کار با دستگاه مطمئن شد.

اگر به جای پزشک متخصصی می خواهید ان را پیش افراد اپراتور انجام دهید، مطمئن شوید که مجوز برای این کار را دارد و در دوره های لازم آموزش های مرتبط را گذرانده است.

از طرفی به آن توجه کنید که تحت نظر پزشک انجام شود خود پزشک و کلینیک حاضر باشد تا در صورت نیاز وارد کار شود به عنوان مثال های زیبایی سایر مرکزی که بدون مجوز اقدام به انجام لیزر می کنند اعتماد نکنید.

قبل از اقدام به لیزر مو های زائد با پزشک تان بررسی‌های لازم در رابطه با نوع پوست شما در برابر میزان درجه لیزر در اختیار شما قرار بگیرد.

افزایش اقدامات را انجام می دهد یک پرونده از تاریخچه پزشکی شما تهیه می‌کند در این پرونده اطلاعات پزشکی به مثل دارو هایی که مصرف می کنید تا برای بیماری پوستی زخم به روش هایی که قبلا برای اصلاح مو استفاده کرده اید؛  اطلاعات کاملی در مورد سابقه پزشکی مشکلات دارویی مشکلات پوستی و زخم که داشتید  یا قبلاً برای اصلاح مو زخمی که در قسمت ‌های خاصی از بدن انسان به وجود آمده است؛ اطلاعات کامل در رابطه معایب و مزایا و عوارض و خطرات احتمالی که بعد از لیزر ممکن است؛ گریبانگیر شما شود.

اطلاعات را در اختیارتان قرار می دهد همچنین نتایج مورد انتظار شما شفاف سازی می شود.

پزشک توصیه های لازم قبل و بعد از درمان لیزر را به شما می گوید.

  • از اشعه نور خورشید به صورت مستقیم بر روی پوست آن بتابد خودداری کنید.
  • هنگام بیرون رفتن از منزل از من از کرم‌ های ضدآفتاب با spf ۳۰ استفاده نمایید.
  • از مصرف ضد آفتاب های رنگی خودداری نمایید.
  • کرم های سفید کننده که پوست را تاثیر قرار می دهد.

البته زیر نظر پزشک می توانید استفاده کنید.

از دیگر روش برای از بین بردن مو های زائد تا ۴ هفته قبل از انجام لیزر خودداری کنید.

زیرا به فولیکول‌ های مو آسیب می رساند و این روش ها مثل اپیلاسیون با الکترولیز هستند و اصلاح کردن مو های زائد را به شما آموزش می‌ دهد.

اینکه مو ها تان شیو  می کنید و فولیکول های مو آسیب نمی بیند و به همین دلیل مناسب ترین راه برای اصلاح مو های زائد قبل از انجام لیزر می تواند باشد دارو های رقیق کننده خون باشد.

اگر داروی خاصی را مصرف کنید  که شامل آسپرین و وارفارین داروهای ضد التهابی هستند را حتما به پزشک گزارش بدهید و زیر نظر او مصرف کنید.

خطرات لیزر بیکینی چیست؟

از روش های درمانی می‌تواند خطراتی را هم به همراه داشته باشد و در مورد لیزر مو های زائد در ناحیه بیکینی عوارض و خطرات بسیار ناچیز هستند می تواند باعث به وجود آمدن سوختگی زخم و تغییرات رنگ پوست و جوش زدن شود.

این خطرات قابل درمان  هستند و در برخی از مواقع خیلی زود از بین می ‌رود البته اگر با اپراتور دستگاه لیزر مهارت کافی را داشته باشد هیچ گونه هزینه عوارض به وجود نخواهد آمد و باید بدانید که اگر در ناحیه مورد نظر که تحت نظر قرار گرفته است.

مراقبت های لازم را انجام دهید مثلا اگر در معرض آفتاب قرار نگیرید این عوارض به صفر برسد تا زمانی که لیزر انجام می دهید زیر نور خورشید قرار نگیرید.

زیرا به احتمال زیاد نور خورشید باعث بوجود آمدن تغییر رنگ در سطح پوست می‌شود همچنین باید بدانید که عارضه بلند مدت برای فرد به وجود نمی اورد.

تعداد جلسات لیزر ناحیه تناسلی

لیزر مو های زائد صورت بسیار سریع از بین می رود و شاید ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان لازم داشته باشد ولی مو های دیگر مثل موهای پا به زمان بیشتری احتیاج دارد.

در مقایسه با همه اینها موهایی که در قسمت تناسلی رشد می کنند به لحاظ مقاومت بسیار قوی تر هستند و تعداد جلسات بیشتری احتیاج دارد معمولا برای حذف موثر موهای ناحیه بیکینی ۶ تا ۱۲ درمان نیاز است اما ممکن است در افراد باهم فرق کند.