تلفن مطب : 26600793-021

لیزر مو های زائد آقایان

لیزر مو های زائد آقایان

همان طور که می ‌دانید بسیاری از آقایان در ایران بدن های پرمویی دارند و سئوالی که برای آن ها به وجود می‌آید این است که چگونه می ‌توانند از شر آن ها رهایی پیدا کنند.

  •  تیغ
  •  ماشین های اصلاح مختلف
  • کرم های موبر مو
  • وکس

روش هایی هستند که همه آن ها را به کار گرفته اند و هر کدام از آن ها عوارض خاصی دارد در این مقاله قصد داریم در رابطه با لیزر مو های زائد برای آقایان و نتایج ماندگاری آن ها توضیحات را به شما عزیزان ارائه دهیم.

اگر تاکنون فکر می‌کردید که لیزر برای خانم ها است سخت در اشتباه بوده اید و امروزه از این روش برای آقایان هم استفاده می‌کنند و بسیار مورد استقبال و توجه قرار گرفته است مو های زائد از روش های کلینیکی برای از بین بردن موهای بدن است که در آن اشعه نوری به صورت پر انرژی به سطح پوست مالیده می شود.

باعث غیرفعال شدن چرخه رشد مو ها می گردد این  اتفاق بدون اینکه هیچ گونه آسیب وارد کند رخ می دهد در واقع با لیزر ارگان هایی که به فولیکول مو و معروف هستند کوچک می شوند و در نهایت از بین می روند.

وقتی فولیکول ها آسیب ببینند ساقه مو سست و ضعیف می شود در چند جلسه درمان غلبه فولیکول ها آسیب وارد می شود که ریشه آنها می میرد و دیگر از آنها رشد خواهد کرد.

در رابطه با لیزر مو های زائد فقط در همین حد بدانید  که  طول موج که پرتوهای لیزری می تابانند به شکلی است که جذب رنگدانه های موجود در سطح مو می شود.

به این ترتیب انرژی نور لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می شود و این گرما باعث می شود فولیکول مو بسوزد و از بین برود طرح و رنگ آنها در پیاز مو زیاد است.

قبل از این که پوست گرم شد و بسوزد وسیله های دلخواه را به پیاز مو فولیکول‌های آن وارد می‌ آورد و موهای زائد زیر بغل گفته نخواهد شد منظور ما از موهای زائد همه مو های اضافه ای است که شما مجبور هستید مدام آن ها را اصلاح کنید.

مثلا برای ورزشکاران تمامی قسمت های بدن آن ها می تواند دارای مو های زائد باشد و برای آن ها کل مو های بدنشان موی زائد به حساب می آید.

چرا آقایان به لیزر مو های زائد نیاز دارند

چرا آقایان به لیزر مو های زائد نیاز دارند
چرا آقایان به لیزر مو های زائد نیاز دارند

چند دلیل قابل توجه برای مسئله مطرح می‌شود کاهش تراکم برای آقایان پر مو یکی از دلایلی است که مردان به دنبال آن می رود و از دلایل زیبایی به حساب می‌آید لیزر مو های زائد بدن می تواند کمک زیادی به آن دسته از افرادی که احساس می کنند.

موهای بدنشان بیش از حد متراکم شده است در اصطلاح سوپرمن هستند اگر مو های در سینه شکم سایر نواحی بدن در پشت دارید که شما را اذیت می کند می توانید از لیزر استفاده کنید.

در اینجا لازم است که نکاتی را در رابطه با نگرانی و دغدغه آقایان برای دریافت لیزر ها موهای زائد بیان کنید پوست شما کاملا بدون مو شوند چون بیشتر متقاضیان نیز معمولا خانم هستند.

می خواهند تمام بدن شان به صورت کامل بدون مو شود این اشتباه است.

بهتر است، مو های زائد تنها بخشی از موها را از بین می‌برد و باقی موها را نازک می کند البته باید بدانید که لیزر مو های زائد موثر است که می‌توان به‌راحتی گفت تا ۹۰ درصد موها را به صورت کامل و دائمی حذف می نماید.

ولی تغییر آن باید بدانید که روند درمانش تنظیم شده است و مو های بدن را نیز کاهش می‌دهد بسیاری از آقایان که برای لیزر موهای سینه مراجعه می‌کند نمی‌خواهند به صورت کامل تمامی موهای سینه خود را از دست بدهند و موهای سینه شان کم شود.

تحریک ظاهر ناخوشایندی داشته باشد یا از زیر لباس ها بیرون نزند در  عین حال بسیاری از متقاضیان دوست دارد به صورت کامل از شر  تمامی موها در تمامی قسمت های بدن شوند خلاص شوند و این امر سلیقه‌ای است از میزان کاهش تراکم با درصد حذف موها بستگی به نظر مراجعه کننده دارد.

می توانید پوست خود را کاملاً ساف یا و از وضعیت فرمول به کمبود برسانید یکی دیگر از دلایلی که آقایان به دنبال از بین بردن مو های زائد خود هستند بهداشت و سلامت پوست شان است.

داشتن موهایی زیاد به این معنی نیست که شما بهداشت را رعایت نکرده اید و نمی کنید اصلاح مو ها به بسیاری از آقایان کمک می کند که دچار التهاب و عارضه های پوستی از جمله عرق سوز شدن نشوند و خیران موهای بدن خود را به دلیل خارش اصلاح می‌کند خارشی که معمولا در ماه‌های تابستان شدت می گیرد.

چرا آقایان به لیزر مو های زائد نیاز دارند
چرا آقایان به لیزر مو های زائد نیاز دارند

مثلاً دیده می‌شود که آقایان در مو های  پشت خود دارد ولی در ناحیه نشیمنگاه شان امکان دارد بسیار پر باشند این توزیع نامناسب می ‌تواند دردسرهایی را برای آنها به وجود بیاورد شرایطی هست که لیزر مو های زائد می تواند برای آقایان از جمله دلیل زیبایی مفید هم باشد و بهداشت آن را کمک کنند.

در واقع در زیر دستگاه های آن متوازی لیزر به دلیل بهداشت و سلامت پوست شان بیشتر مراجعه می کنند از دیگر دلایلی که آقایان را ترغیب به استفاده از لیزر مو های زائد می کند.

اصلاح راحت تر و مشکلات موهای زیر پوستی است که  شایع می باشد همچنین بسیاری از آقایان در ناحیه گردن مشکلات موی زیر پوستی یا موهایتان که به سمت داخل رشد می‌کند و از آن رنج می‌برند.

این مشکل سود و فولیکولیت یا التهاب کاذب ریشه نام دارد و تنها درمان آن و رهایی از این مدل مشکلات لیزر کردن مو های آن قسمت از علت التهاب کاذب و ریش این است که موها به سمتی که بخواهند رشد می‌کند و یک جهت خاص ندارند و با باعث آزاد پوستی خواهند شد

التهابات و در آن قسمت به وجود بیاورند هایی از جوش های قرمز یا سیاه رنگ که کمی بعد از اصلاح روی گردن ظاهر می شوند ناشی از همین مشکلات می‌تواند باشد.

استفاده از لیزر تمامی این مشکلات ممنوعه های زیر پوستی را از بین خواهد برد و پوست را به شرایط طبیعی خود می رساند.

لیزر موهای زائد در نواحی مختلف بدن از جمله زیر بغل و ناحیه تناسلی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

لیزر  مو های زائد به افرادی که فولیکولیت های مکرر دارند بسیار کمک می‌کند این افراد معمولا به جوش های سر سفید و کوچک چرکی دچار می شود که در واقع ناشی از التهاب و فولیکول های مو می باشند در لیزر موهای زائد فولیکول ها را از بین می برند دیگر وجود نخواهد داشت که می تواند به راحتی حل شود.

به طور کلی می‌توان گفت تمام کسانی که نمیتوانند به روش‌های مختلفی برای اصلاح مو های زائد بدن شان را در پیش بگیرند مثل تیغ زدن استفاده از ماشین های اصلاح و یا وصل کردن برایشان سخت است می تواند از لیزر مو های زائد استفاده کنند.

اگر ریش شما از سمت پایین گردن تا قسمت گونه هایتان ادامه پیدا کرده است آن منطقه وسیعی از صورتتان را می پوشاند می‌توانید با استفاده از لیزر موهای زائد شکم و الگوی خاصی به فرم صورت تان بدهید و قسمت های خاصی را از بین ببرید.

در کشور مان آقایان ریش های پرپشتی دارند از این روش برای زیبا سازی حالت و الگوی رشد مو های صورت میتوان استفاده نمود.

مورد  بعدی طاسی و کچلی سر است به نظر عجیب است ولی برخی از مراجعان برای لیزر کردن موهای سر می باشد.

شکل نقاط پراکنده ظاهر می‌گردد و الگوی خاصی را به خود می گیرد در این موارد بسیاری از کسانی که مراجعه می‌کند ترجیح می دهند تمامی موهای سر خود را از دست بدهند و به سراغ استفاده از لیزر مو ها در قسمت کف سر خود می ‌روند.

گاهی هم خط ریش موی آنها دچار مشکلات و عدم تقارن می‌شود که می‌توان با استفاده از لیزر ها آن ها را درمان کرد.

در مواردی که مو های پشت گردن آقایان را آزار می‌دهد و ترجیح می‌دهند  کم باشد از لیزر استفاده می کنند.

آیا لیزر موهای زائد می تواند به مردان ورزشکار کمک نماید

آیا لیزر موهای زائد می تواند به مردان ورزشکار کمک نماید
آیا لیزر موهای زائد می تواند به مردان ورزشکار کمک نماید

ورزشکاران حرفه ای و همچنین کسانی که ورزش و بدنسازی و پرورش اندام انجام دهند از افرادی هستند که به دنبال راه و روش های ولی از بین بردن موهای زائد بدن شان به صورت دائمی باشند این موضوع برای ورزشکاران پرورش اندام می تواند حیاتی باشد.

چون حذف موها باعث می‌شود و زیبایی و عضلات  ها بیشتر به چشم می آید برای دوچرخه‌سواران نیز حذف موهای زائد اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که تماس مو های بدن با لباس‌های تنگ در دوچرخه سواری با تغییرات فراوان آنها می‌شود.

نشستن طولانی مدت بر روی زین می تواند با مشکلات  پوستی فراوانی را در قسمت نشیمنگاه برای شما به وجود آورد.

گروه دیگری از ورزشکاران شناگران می باشند که حذف موهای بدن می تواند باعث افزایش سرعت شان شود.

حذف مو بدن و مو های زائد به سایر ورزشکاران هم کمک های فراوانی می‌کند اصلاح موهای بدن در مردان و گرفتن ماساژ راحت تر و بدون درد از مزایای از بین بردن موی زائد است.

چرا که دیگر موها در حین استفاده از روغن و فرم‌های خواست ماساژ دچار کشیدگی نمی شوند از مزایای دیگری که لیزر مو های زائد بدن برای ورزشکاران دارد این است که دیگر لازم نیست قبل از ورزشی به فکر اصلاح موی بدن خود باشد.

این مزیت هم باعث جلو گیری از اتلاف وقت آن ها می‌شود و هم خطر زخم شدن و آسیب دیدن را کم می ‌کند گاهی زخم های کوچک در ورزشی و راه کارها و استخر می تواند عفونی شود و درد سرهای زیادی را برای افراد به همراه داشته باشند.

آیا لیزر مو های زائد آقایان دردناک است؟

دستگاه های لیزر و سیستم های خنک کننده جدید باعث می شود که درد لیزر قابل تحمل شود ولی در کل اینکه نیزه دردناک است یا نه و بستگی به آستانه تحمل هر فرد دارد.

در بیشتر موارد آقایان درد لحظه را در حد سوزن سوزن شدن های خفیف حس می کند ولی ممکن است در برخی دیگر احساس درد بیشتری وجود داشته باشد.

معمولا برای مراجعه کردن به مراکزی که دستگاه لیزر دارند باید به نوع دستگاه آن ها دقت کنید و توجه لازم را داشته باشید که لیزر مجهز به دستگاه خنک کننده باشد تا درد آن قابل تحمل شود.

با این حال اگر درد لیزر برای تان زیاد باشد می توانید از کرم های بی حس کننده استفاده نمایید که درد را تا حدود ۵۰ درصد کم کنند در بررسی‌های مختلف آقایان دریافت می‌کنند لیزر مو های زائد در چه حد توانسته است موهایشان را از بین ببرد.

آیا لیزر مو های زائد خطرناک است؟

آیا لیزر مو های زائد خطرناک است؟
آیا لیزر مو های زائد خطرناک است؟

کار با لیزر نیاز به تجربه تخصص و مهارت های خاصی دارد در غیر این صورت عوارض لیزر مو های زائد باعث ایجاد سوختگی و لک های پوستی می گردد.

احتمال رخداد عوارض جانبی و آسیب های ناشی از لیزر خیلی پایین است و بیش از بیش دیده می شود که اپراتور دستگاه لیزر فردی نا بلد باشد.

باید به واسطه موتور های حرفه ای و تحت نظر پزشک متخصص انجام شود کم ترین عوارض و خطرات را در پی دارد.

روش های حذف مو های زائد بهترین شکل خود را نشان می دهند به اینکه لایه سطحی پوست وارد کنند به راحتی از آن عبور میکند بلکه می تواند کلاژن سازی را در لایه های عمومی پوست تحریک کند و باعث بسته شدن بافت پوست شود.

البته این اتفاق آنقدر چشمگیر نیست و راه تجزیه می تواند حس شود.

آقایان به چند جلسه لیزر نیاز دارد؟

برای مو های پشت و سینه در آقایان معمولا ۶ تا ۸ جلسه لیزر لازم است و این فواصل می‌تواند بین دو ماه باشد و نتایج بسیار خوبی هم دارند.

باید بدانید که در مورد لیزر مو های زائد می توانید بگویید کاهش دائمی مو های بدن اتفاق می ‌افتد ولی حذف دائمی آن‌ها امکان‌پذیر نیست چون در پوست تعداد زیاد فولیکول  هست که غیر فعال هستند.

این فولیکول را غیرفعال شروع به ساخت مو می کند رشد مو در چند مرحله مختلف صورت می‌گیرد و تعداد موهایی که در مراحل مختلف از بین می روند در هر فرد مختلف است معمولا ۳۰ تا ۶۰ درصد مو های بدن در مرحله آناژن می باشند که باعث رشد موها است باقی و موها در مراحل ریزش مو قرار می‌گیرند.

لیزر موها می توانند مبارزه بین ببرد و در مرحله رشد قرار می‌گیرد وقتی فولیکول در اثر برخورد لیزر میم یرند موی مرتبط با آن میریزد فواصل جلسات لیزر طوری تنظیم می گردد.

اگر جلسات درمانی را در تنظیم شده تکمیل نمایید تنظیم مو ها در منطقه تحت درمان بین ۵۰ و ۷۵ درصد به صورت مادام‌ العمر و دائمی کم می شود.

نکاتی که باید قبل از شروع لیزر مو های زائد بدانید

نکاتی که باید قبل از شروع لیزر مو های زائد بدانید
نکاتی که باید قبل از شروع لیزر مو های زائد بدانید

اپراتور و متخصص در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد و توضیحات را به شما می گویند.

علت این است که انرژی لیزر برای رسیدن به فولیکول باید از ساقه مو بگذرد ساقه های مو کوتاه در مورد انرژی مثبت کوتاه تری را طی می‌کند و درصد بیشتری از انرژی به فولیکول میرسد.

ولی اگر موها بلند باشد انرژی کم و فولیکول می‌رسد و فولیکول آنها آسیبی نخواهد دید از دلایلی که بسیاری ترجیح می‌دهند میزان موهای زائد را انجام می دهند این است که در معرض نور خورشید قرار نگیرد.

قبل از جلسه لیزر از رفتن به زیر آفتاب خودداری نمایید.

بهترین نتیجه لیزر موهای زائد برای آقایان زمانی که فرد دارای پوست روشن و موهای تیره میباشد.

هر چه درجه اختلاف آن بیشتر باشد و کنترل از بین پوست و مو زیاد باشند در عملکرد بهتری نشان می‌دهد.

اگر پوستشان برنزه باشد و در اثر برخورد اشعه یووی کمرنگ شده باشد تاثیر خوبی نخواهد داشت.

رنگ پوست شما در انتخاب دستگاه لیزر بسیار حائز اهمیت است برخی از دستگاه ‌های لیزر به نحوی طراحی می شود که برای پوست های روشن بسیار مناسب تر هستند.

برخی هم برای موهای زائد آقایان که پوست تیره تر و موهای ضخیم تری هست مناسبی باشد کاندیدا ها و لیزر موهای زائد کسانی که پوست روشن و موهای تیره ای دارند لیزر موهای زائد برای چه کسانی که موهای قرمز بسیار بور و سفید دارن بی اثر می باشد و این افراد نباید لیزر دریافت کنند.

آقایانی که پوست روشنی دارند در طبقه بندی رنگ پوست در رگ گروه های یک دو یا سه هستند برای این افراد بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت است این فناوری از طول موج پایینی برخوردار است برای حذف مو های روشن مناسب تر است.

کسانی که پوست سبزه و تیره تری دارند و در طبقه رنگ بندی گروه ۴ هستند افراد سیاه پوست می باشند.

ولی این گروه‌ها می‌توان از لیزر های دیگر استفاده کرد که طول موج بیشتری دارند یا چیزی وجود ۱۰۶۴ نانومتر است و برای رنگ های پوستی ۴ تا ۶ ایمنی بالایی دارد.

انجام لیزر مو های زائد آقایان سرعت بسیار زیادی دارند لیزر کردن مو های سینه حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان احتیاج دارد.

لیزر کل پشت ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد اپراتور  یک جدول بندی پوست می کشد بعد از پایان جلسه اپراتور کرم آرامبخش و آلوورا به پوست می زند می زند تا التهاب و قرمزی که به وجود آمده است را بهبود ببخشد.

نهایت نه زیر بعد از لیزر داریم مثل آفتاب سوختگی خفیف است که بعد از چند دقیقه از بین خواهد رفت.

در واقع تعداد کار هست که بعد از لیزر نباید انجام بدهید در جلسه لیزر آسیب های التهابالتی به پوست وارد می‌گردد پوست شما را به طور موقت صدمه می‌بیند و باید زمانی کاملا التیام پیدا کنند مراقبت انجام دهید.

در موی زیاد در این شرایط باعث آسیب و آزار و تورم در پوست می‌شود توصیه می‌شود که تا ۴۸ ساعت بعد از جلسه لیزر از ورزش کردن قرار گرفتن در معرض آفتاب رفتن به سونا و جکوزی و حمام های داغ خودداری نمایید.

لیزر مو های زائد به تازگی توانسته است به عنوان روش بسیار کاربردی برای از بین بردن و حذف مو های زائد در تمامی نقاط بدن مورد  استقبال و توجه آقایان قرار بگیرد راحتی و کم درد بودن آنها به کمک لیزر و عدم نیاز به تکرار هفتگی و روزانه باعث شده است که یکی از چالش‌های آنان را به از بین برود.

لیزر موهای زائد نماهای مختلف بدنشان است را از بین ببرد در همین راستا مزایای بسیار زیادی هم برای آن مطرح شده است که این روش بسیار سریع است ست و دقیق است از پوست محافظت می کند.

بعد  از انجام هر بار لیزر تا چند ماه از شر مو خلاص می شوید کاشت عرق و بوی نامطبوع بدن را در پی دارد از تحریکات پوستی جلوگیری می‌کند کاهش تراکم و موهای سینه را در پی دارد و بسیاری از آقایان از انجام دادن لیزر مو های زائد خود راضی هستند

وجود مو های زائد در کمر گردن صورت نواحی نشیمن گاه زیر چانه می تواند مشکلاتی را برای آقایان به وجود بیاورد که با انجام دادن بی ضرر ترین مشکلات از بین می رود.

در هنگام انجام لیزر مو های زائد باید به اپراتور و کلینیک و همچنین دستگاه مراجعه می کنید دقت کنید. اگر دستگاهی که مراجعه می کنید به روز نباشد ممکن است درد و التهاب حاد فراوانی برای شما به همراه داشته باشد.

لیزر مو های زائد انواع و اقسام مختلفی دارد و افراد زیادی با توجه به نیاز شان از آن ها استفاده می کنند قبل از انجام لیزر مو های زائد دقت کنید که هیچ گونه عارضه پوستی نداشته باشید اگر از زگیل تناسلی یا هر نوع بیماری یا آلرژی رنج می برید به پزشک بگویید.

لیزر مو های زائد در مردان یکی از روش ‌های نوین است که به از بین بردن مو های زائد با بدون درد ترین روش ها امکان پذیر است.

لیزر مو های زائد در همه سنین انجام می گیرد بهتر است فرد بعد از رسیدن به ۱۸ سالگی نسبت به لیزر مو های زائد اقدام کند.

لیزر مو های زائد یکی از بهترین روش ها برای زیبا سازی و رسیدن به سلامت و بهداشت فرد است.