تلفن مطب : 26600793-021

فیلر لب

فیلر لب

فیلر لب چیست؟

فیلر لب فرایندی کم خطر و کاربردی برای زیباتر کردن لب ها می باشد که پزشکان می‌ توانند با اصولی دقیق و با تزریق مایعی خاص لب ها را حجیم تر کرده و ظاهر آنها را برجسته و زیبا می کنند.

فیلر لب تنها جنبه زیبایی ندارد و برای برخی از افراد روشی مناسب است تا فرم نامتقارن لب ها را اصلاح کنند.

برای تزریق فیلر به لب از مرغوب ترین انواع ژل استفاده میشود که از سالم ترین و کاربردی ترین آنها می توان به اسید هیالورونیک اشاره کرد.

برخی از افراد تصور می‌ کنند که تزریق مایعات مختلف به لب برای حجیم تر کردن آن ممکن است در مواقعی خطرآفرین باشد اما باید بدانید که اگر این فرآیند به واسطه پزشکان و متخصصان با تجربه انجام شود هیچ گونه خطری برای سلامتی نداشته و می‌ تواند هرگونه فرم نازیبای لب های شما را اصلاح کند.

پزشکان از نوعی مواد برای حجیم تر کردن لب ها استفاده می کنند که با سیستم جسمانی کاملاً همخوانی داشته و هیچ گونه آسیب و عارضه بعد از آن اتفاق نمی‌ افتد.

نکته اصلی این است که تمامی افراد کاندیدای مناسبی برای فیلر لب نمی باشند.

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید متخصصان وضعیت سلامتی شما را بررسی کرده و متوجه خواهند شد که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید یا خیر.

پزشکان تشخیص درستی بابت تزریق فیلر لب به شما ارائه می دهند و از شما می خواهند که انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

پزشکان به هیچ عنوان در صورت وجود زخم های مختلف و عفونت در ناحیه دهان و دندان و وجود تبخال تزریق فیلر را انجام نخواهند داد و تا زمانی که عارضه پیش آمده به طور کامل بهبود پیدا نکند شما نمی‌ توانید به واسطه فیلر لب حجم لب های خود را افزایش دهید، پزشکانی که در این زمینه تجربه دارند خطرات و عوارض آن را به شما توضیح خواهند داد.

با بالا رفتن سن کلاژن سازی پوست تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌ کند و ممکن است شیارها و خطوطی را در نواحی لب ها داشته باشید، اما شما می توانید با استفاده از فیلر لب تمامی خطوط را پوشانده و به اصلاح فرم لب کمک زیادی می‌ کند.

با این حال این فرایند به تقویت اعتماد به نفس افراد کمک کرده و بر زیبایی چهره آنها اثرگذار است، اما مسئله مهم تر و قابل توجه این است که فیلر لب اثر موقتی دارد و باید برای داشتن لب های زیبا این نوع تزریق را در زمان مشخص شده توسط پزشک تمدید کنید.

بعد از انجام فیلر لب قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و سیگار کشیدن می تواند تاثیر زیاد و البته مخربی را به همراه آورد پس توصیه پزشکان این است که اگر قصد انجام فیلر لب را دارید باید عادات ناسالم را کنار بگذارید.

عوارض احتمالی فیلر لب

عوارض احتمالی فیلر لب
عوارض احتمالی فیلر لب

یکی از روش های کاربردی و البته کم خطر برای زیباتر کردن لب ها استفاده از فیلر است که باید حتما تحت نظر متخصصانی انجام شود که در این زمینه تجربه کافی را دارا هستند تا بتوانید با کمترین میزان عوارض بهترین نتیجه را دریافت کنید، اما ممکن است درد زیادی را در محل تزریق تجربه کنید و به دنبال آن امکان بروز تب سرد نیز وجود خواهد داشت.

در مواردی مشاهده شده است که به دلیل تزریق نادرست و عدم هماهنگی ژل تزریق شده با بافت لب ها تغییر رنگ و یا حساسیت های بسیار شدید رخ داده است و در مراحلی عفونت در ناحیه تزریق به صورت واضح دیده میشود.

توجه داشته باشید که اگر روند تزریق با شیوه های اشتباه انجام شود مرگ بافت لب را به همراه خواهد داشت و می‌ تواند با به خطر انداختن عروق خونی فیلر را به داخل شریان ها انتقال داده و برای سلامتی خطرناک خواهد بود.

در مواردی ممکن است پس از تزریق فیلر عدم تقارن در لب ها را مشاهده کنید و ممکن است پر کننده لب به نواحی دیگر صورت مانند بخش ابتدایی بینی منتقل شود.

پس باید قبل از انجام فیلر تمامی عواقب و خطرات آن را دانسته و هنگام انجام این فرآیند تنها به پزشکان متخصص مراجعه کنید.

پزشکان سعی دارند پیش از انجام فیلر لب سطح آگاهی شما را افزایش داده و به مراجعین اعلام می‌ کنند که طی چه فرایندی چه نوع موادی به لب با تزریق میشود.

به همین دلیل است که متخصصان توصیه تأکید بر این مسئله دارند که به هیچ عنوان نزد افراد غیر متخصص تزریقات و فیلر لب را انجام ندهید زیرا ممکن است عواقب خطرناک و البته جبران ناپذیری را برای شخص به همراه آورد.

نکات مهم بعد از فیلر لب

نکات مهم بعد از فیلر لب

طبق نظر پزشکان فرآیندی مانند فیلر لب روشی آسان و کم خطر به شمار می‌ آید اما این شرایط زمانی وجود دارد که تزریقات به واسطه پزشکان متخصص انجام شود و دوره نقاهت بعد از تزریق را به خوبی سپری کنید.

پس از تزریق فیلر به لب پزشکان چندین دستورالعمل را به شما اعلام می‌ کنند تا بتوانید از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری نمایید.

بعد از تزریق تا حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باید تحت نظر پزشک بمانید تا مبادا عوارض جانبی مانند سرگیجه، تهوع و خونریزی به تجربه کنید پس از آن شما می توانید به راحتی فعالیت های روزانه خود را آغاز کرده و توصیه میشود که به هیچ عنوان فعالیت های سنگین و پر فشار را انجام ندهید.

مقداری تورم و یا احساس کبودی در ناحیه لب کاملا طبیعی می باشد و نهایتاً طی ۴۸ ساعت الی یک هفته به طور کامل برطرف خواهد شد.

متخصصان توصیه تأکید دارند که برای کاهش میزان التهابات و یا درد از کیسه یخ استفاده کنید و می توانید ۱۰ دقیقه بعد از تزریق با این روش میزان التهابات را کاهش دهید.

بهتر است که ۲۴ ساعت بعد از فیلر لب از انواع رژلب و یا بالم لب استفاده نکنید و هیچ نوع کرم را روی محل تزریق قرار ندهید، ناحیه تزریق را به هیچ عنوان دست نزده و هنگام مصرف مایعات از نی استفاده نکنید.

بهتر است تا زمان اعلام شده توسط پزشک حالت لب ها را تغییر نداد و حالاتی مانند خندیدن و یا جمع کردن لب را انجام ندهید.

هنگام مسواک زدن دندان ها مراقب باشید تا انواع شوینده به لب ها برخورد نکند و بهتر است مقدار مناسبی از آب را در طول روز استفاده کرده و سعی کنید فعالیت های ورزشی را تا ۴۸ ساعت انجام ندهید.

در این دوره بهتر است سر را پایین قرار ندهید تا جریان خون در لب ها افزایش پیدا نکند، با رعایت چند مراقبت های ساده می توانید بهترین نتیجه را از فیلر لب دریافت کرده و قطعاً عوارض و آسیب های احتمالی آن را هرچند محدود تجربه نخواهید کرد.

نکات مهم درباره فیلر لب

نکات مهم درباره فیلر لب
نکات مهم درباره فیلر لب

یکی از روش های زیبایی متداول بین افراد به ویژه در نواحی مختلف صورت فیلر لب می باشد که علاوه بر زیبایی چشمگیری که در چهره ایجاد می کند می توانید در کنار عوارض محدود این فرآیند را با هزینه مناسب انجام دهید.

مسئله مهمی که باید بدانید این است که فیلر لب از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، این عمل به ظاهر ساده انجام میشود اما پزشکان و متخصصان می دانند که فرآیند تزریق باید چگونه و در چه قسمتی انجام پذیرد.

اگر ناحیه تزریق به درستی انتخاب نشود ممکن است باعث از بین رفتن بافت اطراف دهان شده و حالتی مانند بی حسی و یا فلج شدن اتفاق می افتد به همین دلیل به شما توصیه اکید داریم که برای تزریق فیلر لب به کلینیک های تخصصی مراجعه کنید.

گاهی شرایطی پیش می‌ آید که فرد از نتیجه فیلر لب راضی نبود و نمی ‌خواهند که در این حالت باقی بماند.

در این شرایط شخص می‌ تواند به پزشک خود مراجعه کرده و متخصصان نوعی آنزیم را برای حل کردن مواد تزریق شده وارد لب می کنند، تزریق این آنزیم ها باعث میشود تا اثر مواد تزریقی و فیلر لب خنثی شده و وضعیت طبیعی و عادی لب ها باز می‌گردد.

قبل از انجام فیلر لب باید با پزشک خود صحبت کرده و تمامی بیماری‌ های زمینه‌ ای و داروهای مصرفی را با آنها در میان بگذارید، گاهی به دلیل مصرف یک نوع دارو و وجود یک بیماری زمینه‌ ای پزشک تشخیص می دهد که برای حفظ سلامت شخص بهتر است که فیلر لب انجام نشود.

در موارد زیادی متخصصان انجام فیلر را بلامانع دانسته و معتقدند که اگر به درستی انجام شود بر زیبایی افراد تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

بهتر است این فرآیند را بدون آگاهی انجام ندهید و با متخصصان و کارشناسان ابتدا مشورت کرده و نهایتاً بهترین تصمیم گیری را به انجام برسانید.

میزان ماندگاری مواد تزریق شده بر اساس هزینه ای که صرف می‌ کنید متغیر است، برخی از افراد تمایل دارند تا فیلر لب ماندگاری بیشتری داشته باشد، به این واسطه پزشکان از مواد خاصی استفاده خواهند کرد که اثرگذاری طولانی تری دارد.

اما باید بدانید که نکته مهم و اصلی این است که فیلر لب باید با سیستم جسمانی شما همخوانی داشته باشد و پزشکان بررسی های کلیدی را انجام می دهند تا مبادا به واسطه انجام این فرایند ساده شخص با آسیب ها و دردسرهای بسیار زیاد مواجه شود.