تلفن مطب : 26600793-021

تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم

سیاهی زیر چشم فرورفتگی‌های دایره‌ای چین و چروک های زیر پلک همه آنها به دلیل بالا رفتن سن استفاده مداوم از عینک یا مواردی مثل مشترک بدی به وجود می‌آید را خسته تر نشان می دهد.

متاسفانه هر چه سن بالاتر می ‌رود میزان کبودی سیاهی زیر چشم بیشتر خواهد شد. چرا که بافتی سلول نیست به مراتب پیچیده‌تر می‌شوند و روند رشد و جایگزینی سلول‌های آنها به تاخیر می‌افتد و دیگر همانند دوران جوانی نیست.

همین طور به خواب کافی حذف نمک از رژیم غذایی و مراقبت های پوستی از جمله اقدامات این باشد که به تیرگی های زیر چشم کمک می کند و از بین بروند.

اما این قبیل اقدامات اثرات موقتی را به وجود می‌آورد و اگر می خواهید برای همیشه از سیاهی و پف زیر چشم خلاص شوید و به دنبال روشی ایمن با ماندگاری بالا می باشد تزریق ژل فیلر بهترین گزینه خواهد بود.

رفع سیاهی و پف زیر چشم با تزریق ژل و فیلر

رفع سیاهی و پف زیر چشم با تزریق ژل و فیلر
رفع سیاهی و پف زیر چشم با تزریق ژل و فیلر

تزریق فیلر در زیر چشم روشن شدن و پر کردن ناحیه زیر چشم ها می باشد که کمک می کنند میزان چین و چروک‌ها سیاهی ها و حداقل شود.

فیلر زیر چشم را می توان در نواحی اطراف چشم و انجام داد از جمله خطوط پنجه کلاغی ناحیه اشکال زیر چشمی و چین و چروک های زیر چشم همگی به واسطه ژل و فیلر های زیر چشم از بین می ‌روند تزریق فیلر می‌تواند به رفع خطوطی که از قسمت گوشه خارجی چشم بیرون می‌زند و در زمان خنده و لبخند زدن عمیق تر به نظر می آید کمک کند.

ناحیه زیر چشم که حالت تو رفتگی دارد و به سمت کشیده میشود با تزریق ژل از بین میرود از آنجایی که پوست زیر چشم چروک است و بسیار حساس می باشد تزریق فیلر می‌تواند به رفع خطوط به وجود آمده در این قسمت کمک کند.

جهت تزریق فیلر در زیر چشم ابتدا نواحی که که قرار است فیلر تزریق شود علامت گذاری می شود و با استفاده از یک مایع استریل کننده تمیز می شود معمولا از کرم بی حس کننده در قسمت های ناحیه استفاده می گردد و جذب پوست شود و اثر کند بعد از آن با استفاده از سوزن های کوچک و ظریف و با دقت بالا به نواحی مورد نظر تزریق می گردد.

افرادی که پوسته ضخیم و سفید دارند به نتیجه بهتری از طریق فیلر می‌رسند و نکته بسیار مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که فیلترهای تغییری در رنگ زیر چشم به وجود نمی‌آورد تزریق فیلر زیر چشم بعد چند دقیقه زمان لازم دارد با رفع شدن کبودی و ورم در زیر چشم نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

ژل و فیلر در نواحی مختلف برای کاربرد های متفاوتی مورد استفاده قرار میگیرد که از پرطرفدار ترین استفاده های ان میتوان به جوان سازی دست ها با تزریق ژل و تزریق خط خنده اشاره کرد.

انواع فیلر زیر چشم

انواع مختلف فیلر های زیر چشم عبارت هستند از :

هیالورونیک اسید

اسید لاکتیک هیدروکسیل آپاتیت یکی از شایع ترین فیل ها برای زیر چشم باشد به صورت طبیعی در بدن یافت می شود و باعث تحریک تولید کلاژن در پوست می گردد و همین خاطر به رفع سیاهی تو رفتگی و خطوط زیر چشم کمک بسیار زیادی می کند و نتایج بسیار طبیعی را به همراه دارد.

اسید پل لاکتیک ماده سازگار با بافت زنده آن است که باعث تولید کلاژن ها می گردد و در رفع سیاهی و گودی در زیر چشم بسیار موثر است.

هیدروکسیل آپاتیت کلسیم رو پوست سازگار با بافت زنده می باشد که از فسفات و کلسیم ساخته می گردد به تحریک و تولید کلاژن پوست کمک زیادی می‌کند از بافت های همبند محافظت می کند و اثرات مختلفی  را به همراه دارد.

مزایای تزریق فیلر زیر چشم

مزایای تزریق فیلر زیر چشم
مزایای تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر نه تنها به رفع سیاهی ها در زیر چشم کمک می کند بلکه مزایای زیر را به همراه دارد باعث جوانسازی چشم میشود رفع گودی زیر چشم را به همراه دارد و رفع خطوط و چین و چروک های اطراف و زیر چشم را به همراه دارند حجیم سازی اطراف چشم را به دنبال دارد نتایج فوری به جا می گذارد احتمال وجود آمدن عوارض بسیار پایین است با کمترین میزان تهاجم انجام می گیرد و دوره نقاهتی ندارد.

اقدامات قبل از فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم به آمادگی خاصی نیاز ندارد اما با این حال رعایت یکسری نکات می تواند به بالا بردن ایمنی در این روش کمک بسیار زیادی کند از جمله توصیه های قبل از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره نمود .

مثلاً چند روز قبل از تزریق مصرف داروهای رقیق کننده خون مثل نوافن یا ژلوفن آسپرین و همچنین دارو های ضد التهابی خودداری کنید چرا که این قبیل داروها احتمال وجود آمدن عوارض بعد از تزریق را بالا می برند توصیه میشود .

قبل از تزریق لیستی از داروهای مصرفی را در اختیار پزشک قرار دهید تا در صورت لزوم تغییراتی در آنها به وجود آورد از استعمال سیگار و مصرف مشروبات الکلی یک تا دو هفته قبل از تزریق فیلر خودداری کنید بهتر است قبل از تزریق رژیم غذایی سالمی داشته باشید تا به تصویر روند بهبود بود کمک زیادی کند.

مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم روش سرپایی می باشد بدون نیاز به بیهوشی کامل انجام می گیرد و شما هر روز میتوانید به کارهای روزانه‌تان بپردازید و به منزل برگردید و قادر به انجام تمامی کارهای تان هستید امکان دارد بعد از تزریق نشانه هایی مثل ورم و کبودی در ناحیه دیده شود که کاملاً طبیعی می باشد و بعد از گذشت چند ساعت تا چند روز رد شود.

از جمله نکات و مراقبت های بعد از تزریق فیلر باید به موارد زیر توجه کنید این موارد عبارت هستند از:

اینکه از وارد آوردن فشار دادن و ماساژ در ناحیه تزریق به مدت دو روز خودداری کنید.

این قبیل اقدامات می‌تواند باعث پخش شدن ماده تزریقی و نامتقارن شدن نتیجه آن ها شود تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق فیلر باید طاق باز خوابید و تا جای امکان سر را بالا نگه دارید تا ورم و اجابت آن به حداقل برسد به منظور کم کردن ورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ  استفاده نمایید.

نکته  مهم که باید در نظر داشته باشید این است که کمپرس عنوان نباید مستقیم بر روی پوست گذاشته شود و باید به واسطه یک حوله یا پارچه استفاده شود.

انجام این شرایط بدنی که با خم و راست شدن همراه هستند یا ورزش کردن به مدت ۴۸ ساعت خودداری کنید تا دو هفته بعد از تزریق سراغ روش های پاکسازی و ماساژ طی ۲۴ ساعت اول تزریق از شستن چشماتو خودداری کنید.

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را به حداقل برسانید پیشنهاد می‌شود تا چند روز بعد از تزریق صورت مستقیم در زیر نور خورشید قرار نگیرد در محیط ‌های خیلی گرم مثل سونا و جکوزی خود را قرار ندهید.

نتایج مدت ماندگاری فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم جذب پوست خواهد شد و با از بین بردن کبودی و ورم در قسمت تزریق متن هایی مشخص می‌شود و منافعی که باید در نظر بگیرید این است که میلرزید چشم نتایج دائمی به همراه ندارد و برای حاصل شدن یک نتیجه بسیار خوب بهتر از تجربه تزریق مجدد انجام شود.

میزان پایداری نتایج به نوع فیلر و همچنین میزان چین و چروک‌ها سیاهی ها بستگی دارد و فیلر حداقل ۶ ماه ماندگاری خواهد داشت فیلرهای هیالورونیک اسید ۹ ماه تا یک سال ماندگاری دارند های هیدروکسیل آپاتیت کلسیم ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگار هستند و فیلترهای اسید لاکتیک به مدت دوسال ماندگار هستند.

هزینه فیلر زیر چشم

هزینه تزریق ژل و فیلر از فردی به فرد دیگر متفاوت تر است با توجه به عوامل و پارامترهای که در به وجود آوردن تیرگی ها و چروک های زیر چشم هستند می تواند بستگی داشته باشد همچنین نوع فیلر میزان دوز تجربه فیلر میزان چین و چروک و سیاهی ها که در زیر چشم هستند.

همچنین دستمزد پزشک زمینه های کلینیک و موقعیت جغرافیایی کلینیک تنگ کننده هزینه‌های نهایی باشد شرکت در جلسات مشاوره قبل از تزریق می تواند کمک کند تا در این باره اطلاعاتی را به دست آورید و هزینه نهایی را بدانید.

گودی زیر چشم چیست؟

اکثر مواقع گودی زیر چشم به دلیل بالا رفتن سن و روند پیری در پوست به وجود میاد زمانی که تولید کلاژن و الاستین کمتر میشود روی پوست چین و چروک های به وجود می‌آید و الاستین از جمله پروتئین های بسیار مهم می باشند که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جوانی پوست دارد و کم شدن آنها در بدن می‌تواند باعث به وجود آمدن مشکلات پیری در پوست شود و شروع کرد.

معمولاً زمانی که فرد می خندند و یا عضلات صورت پیدا می‌کند بیشتر خود را نشان می دهد از آنجایی که گودی زیر چشم نشان دهنده افزایش صحنه میتواند باشد بسیاری از آقایان و خانم ها به دنبال روش های برای رفع کردن این چین و چروک هستند.

گودی زیر چشم معمولا در سنین ۲۰ تا ۳۰ سال به وجود می آید و بعد از ۳۰ سالگی وجود دارد چین و چروک های عمیق تری در اطراف چشم ایجاد می شود به همین دلیل بهترین بهترین زمان برای درمان گودی زیر چشم تزریق فیلر و تزریق ژل در سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی است که معمولاً نتیجه بهتر و ایده آل تری را به دنبال دارد.

دلایل ایجاد گودی زیر چشم و احساس نیاز به تزریق فیلر

دلایل ایجاد گودی زیر چشم و احساس نیاز به تزریق فیلر
دلایل ایجاد گودی زیر چشم و احساس نیاز به تزریق فیلر

زمانی که پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد چین و چروک های روی پوست به وجود می‌آید که بیشترین آنها در قسمت اطراف چشم قابل مشاهده هستند.

از مهمترین و شایعترین را به وجود آورد آمدن گودی زیر چشم می توان به حرف زدن های مداوم حرکت های بیش از اندازه پوست اطراف چشم است که می تواند جزو اصلی‌ترین دلایل شل شدگی پوست و ایجاد چین و چروک های اطراف چشم در سنین جوانی باشد.

قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید موجب می‌شود تا فرد به صورت ناخودآگاه چشم های خود را جمع کنند این فرایند در مدت زمان طولانی باعث به وجود آمدن چین و چروک می‌شود.

به همین دلیل در صورتی که مدت زمان زیادی را بیرون از خانه و در معرض نور خورشید قرار بگیرید بهتر است استفاده از ضدآفتاب ها را فراموش نکنید و حتما از آنها استفاده کنید.

استفاده کردن از دخانیات و مصرف مشروبات الکلی باعث کاهش گردش خون در اطراف چشم می شود و در نهایت میزان پروتئین های مورد نیاز در آن ناحیه را کم می کند.

این موضوع باعث به وجود آمدن خود پنجه کلاغی اطراف چشم و توضیح اطراف چشم می شود استرس و اضطراب شدید از دیگر دلایل به وجود آمدن چین و چروک های پوستی و اطراف چشم هستند از دلایل ایجاد گودی در زیر چشم می توان به بالا رفتن سن مشکلات ژنتیکی مشکلات خواب کالری و غیره اشاره نمود.

تزریق فیلر بهترین روش درمان گودی زیر چشم

بهترین و موثرترین روش برای کم کردن چین و چروک های پوست اطراف چشم با تزریق فیلر است که برای پر کردن تمامی خطوط ریز روی صورت می توان از آنها استفاده کرد.

از طریق تزریق فیلر باعث افزایش رطوبت زیر پوست می شود و انعطاف پذیری را بالا میبرد این روش ماندگاری حدود ۶ تا ۱۲ ماه را دارد و بعد از آن نیاز به تزریق مجدد و ترمیم نقاط از دست رفته فیل را دارد.

البته تزریق ژل در کلینیک های معتبر به طور تخصصی با انجام اقدامات تمدید در دوره‌های کوتاه مدت باعث طول ماندگاری و حتی دائمی شدن نتایج این اقدام می باشد.

از دیگر راه های درمان گودی زیر چشم

به غیر از تزریق فیلر و تزریق ژل به زیر چشم راه های دیگری هم برای درمان گودی زیر چشم وجود دارد که البته ماندگاری آنها همانند تزریق ژل و فیلر نیست مورد گودی در زیر چشم باعث کم شدن زیبایی صورت و پایین آمدن اعتماد به نفس در فرد می‌شود همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال روش برای درمان گودی در زیر چشم هستند از جمله روش‌های درمانی این مشکل می‌توان به مواردی مثل :

  • تزریق بوتاکس
  • میکرودرم ابریژن
  •  لیزر درمانی
  •  هایفوتراپی لیفت با نخ اشاره کرد.

همه اینها نتیجه بسیار خوبی دارند و از همه مهم تر و بهتر تزریق فیلر در زیر چشم و همچنین تزریق ژل می باشد.