تلفن مطب : 26600793-021

تزریق بوتاکس به کف دست

تزریق بوتاکس به کف دست

بیمارانی که مبتلا به عارضه تعریق بیش از حد هستند در موقعیت های شغلی و اجتماعی معمولا با مشکلات خاصی روبرو می شوند که منجر به کم شدن حال جسمی و عاطفی و مشکلات روابط شخصی و مشکلات اجتماعی هستند.

هایپرهیدروزیس اولیه اغلب این اثر را دارند و نیاز به استفاده مجدد دارند در عروق بی اثر می باشد و به دلیل در ماهیت های تحریک کننده غیر قابل تحمل هم هستند یادگاری تحمل پذیری بیشتری نسبت به داروهای موضعی دارند و منجر به میزان رضایت بالای بیماران می‌شود.

با در نظر داشتن این معیارها سم بوتولونیوم چه نوع از آن به عنوان یک گزینه درمانی برای این بیماران هست این سمت به صورت موقت آزاد می شود استیل کولین را مهار می نماید و تحریک بیش از حد غدد عرق که منجر به تعریق بیش از حد می‌شود.

جلوگیری می‌نماید و در ابتدا پیشنهاد می‌کند که تزریق به این سمت بیماران مبتلا به این عارضه بعد از مشاهدات اثر بازدارنده آن بر تولید عرق در بیماران سال مفید خواهد بود.

پزشکان یک مطالعه تصادفی انجام داده اند که سم بوتولونیوم یک روش ایمن موثر با دوام برای درمان بیماری‌های نیست.

بوتاکس کف دست نوروتوکسینی میباشد که از میکروب هایی با که باعث بوتولونیوم می‌شوند ساخته می‌گردد. اما نگران نباشید اگر به طور مناسب و درست در جای مشخص خود تزریق شود هیچ گونه خطری و فرد را تهدید نمی کند.

کاربرد درمانی تزریق بوتاکس

کاربرد درمانی تزریق بوتاکس
کاربرد درمانی تزریق بوتاکس

بوتاکس به عنوان یک درمان زیبایی برای صاف کردن چروک های صورت با فلج کردن موقت ماهیچه ها در دنیای پزشکی شناخته شده است پزشکان همچنین از بوتاکس برای درمان برخی از مشکلات عصبی و عضلانی مثل میگرن اسپاسم های عضلانی هایپرهیدروزیس ها استفاده می نماید.

بوتاکس در موارد مختلفی به کار میرود، برای تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت، تزریق بوتاکس به لب، تزریق بوتاکس به دور چشم، پیشانی و غیره که هر کدام کارایی متفاوتی دارد.

وضعیتی غیر طبیعی و بیش از حد مشخص می گردد اگر عرق کردن شما با داروهای ضد تعریق بهبود پیدا نکند امکان دارد کاندیدای تزریق بوتاکس باشید بوتاکس به واسطه ۱۷a تایید شده است و برای افرادی که بیش از اندازه عرق می کند میتواند تایید شده باشد و بر روی بیماری آنها تاثیر مثبت بگذارد.

بوتاکس در چه قسمت هایی از بدن برای درمان تعریق مناسب است؟

در حال حاضر بوتاکس فقط برای درمان تعریق در زیر بغل تایید می شود.

منابع معتبر مطالعات نادری تفاوتی دارد و شواهد زیادی وجود دارند که نشان خواهند داد بوتاکس می تواند تولید عرق در قسمت زیر بغل را بیش از ۵۰ درصد برای حداقل ۶ ماه کم کند.

پزشکان از آن برای درمان نواحی دیگر هم استفاده می‌کنند و نتایج خوبی به دست آوردن تعداد محدودی از تحقیقات اثربخشی بوتاکس را برای این قسمت کف دست مورد بررسی قرار داده اند.

مطالعات معتبر که دریافت کرده است که بوتاکس در کف دستم نمک ندارد تعریق را ۲۵ و ۵۰ درصد کم کند و این کاهش تعریق حدود ۳۷ تا ۶ ماه زمان می ‌برد تعداد بسیار محدودی از تحقیقات نشان می‌دهند که بوتاکس امکان دارد به درمان تعریق صورت کمک کند.

مطالعات نشان می‌دهند که بوتاکس می تواند تغییر صورت را به مدت ۵ تا ۶ ماه کم کند و شایع ترین عارضه جانبی آن فلج شدن عضلات پیشانی می تواند باشد بوتاکس به کنترل تعریق در کف پا هم کمک می‌کند و تاثیر مثبتی می گذارد.

با این حال مطالعات انجام شده که در سال ۲۰۱۸ انجام شد نشان می ‌دهد که ۷۲ و ۷۳ درصد از گروهی از افرادی که ۱۲ تا ۱۷ سال داشته اند از مشکل تعریق در کف پا رنج می‌برند و به همین دلیل کم کم برای آنها و بوتاکس کف پا را امتحان کردند  و نتایج مطلوبی به دست آوردند.

تزریق بوتاکس کف دست چگونه برای درمان تعریق عمل می کند؟

تزریق از آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی استیل کولین جلوگیری به عمل می آورد و با قدرت عرق ارتباط دارند و سیگنالهای آزاد شدن عرق را می دهند به صورت معمول زمانی که دمای بدن شما افزایش پیدا می ‌کند.

سیستم عصبی شما قدرت عرق را فعال می نماید به این ترتیب بدن شما به صورت خودکار خود را خنک می نماید و این حال طرفی که مبتلا به این عارضه هستند اعصابی که غدد عرق می فرستد پیش فعال می باشند چرا که تزریق بوتاکس در کف دست دریافت می‌شود معمولاً عرق می کند.

عصب های کف دستش بیش فعال است و تعریق زیادی صورت می گیرد و غدد عرق شما سیگنال بفرستند عرق نخواهند کرد با این حال بوتاکس فقط از طریق در ناحیه خاصی که از آن تزریق می گردد جلوگیری به عمل می آورد.

مزایا و معایب طرز تزریق بوتاکس کف دست برای تنظیم تعریق

مزایا و معایب طرز تزریق بوتاکس کف دست برای تنظیم تعریق

مزایای بوتاکس کف دست

بوتاکس کف دست علائم  کمتری نسبت به درمان با استفاده از جراحی دارد.

به طور کلی ایمن به حساب می‌آید حداقل در زمان تجربه بوتاکس کف دست و پا در زیر بغل احساس می شود میتوان یک درمان موثر به عمل می آید.

معایب بوتاکس کف دست

تزریق های بعدی معمولاً هر هفته تا ۱۶ ماهگی باید مورد نیاز هستند باید مورد تایید fda برای درمان زیر بغل و کف دست هستند درد و سایر عوارض جانبی در آن امکان دارد به وجود بیاید ولی خفیف هستند.

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس کف دست

تزریق بوتاکس یک روش ساده و سریع است که درست در مطب پزشک انجام می گیرد اگر از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید امکان دارد پزشک از شما بخواهد که این دارو ها را کنار بگذارید تا میزان کبودی تان کم شود چند روز بعد از تزریق بهتر است آنها را قطع کنید.

در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید حتماً به پزشک اطلاع دهید اگر بیماری خاص و زمینه‌ای دارید این موضوع را به پزشک گزارش بدهید تا مشکلات جانبی برای شما به وجود نیاید و  شما احتمالاً چیزی حدود ۴۵ دقیقه زمان لازم دارد.

اما تزریق بوتاکس کف دست ۲۰ و ۳۰ دقیقه به طول میانجامد تجربه‌های زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که شما به یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید.

یک متخصص پوست شما را مشاوره می‌دهد و با استفاده از ماژیک کف دستتان را علامت گذاری می کند و با استفاده از یک سوزن بسیار نازک و ظریف که داری بوتاکس است در قسمت کف دستتان تزریق  را انجام می دهند.

شما حدود ۱۵ تا ۲۰ تزریق   را باید دریافت کنید که یک الگوی شبکه در اطراف منطقه مورد نظر را به وجود می‌آورد و برخی از کلینیک ها امکان دارد که بیشتر به شما تزریق کنند که البته این کار امکان دارد خطرناک به نظر بیاید.

پزشکی امکان دارد مسکن برای جلوگیری از درد برایتان تجویز کند بعد از انجام بوتاکس کف دست بهتر است که یخ و یا یک عامل بی حس کننده استفاده کنید به محض اتمام تزریق بوتاکس می توانید به کار و زندگی عادی و روزمره تان بپردازید.

احتمالاً پزشک از شما می خواهد که یک ویزیت برای بررسی نقاط تزریق تعیین نمایید تا شما را زیر نظر بگیرد و تغییرات آن را مشاهده کند.

اثرات بوتاکس کف دست چه زمانی برای تعریق ظاهر میشود؟

بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس میتوان فعالیت های عادی تا آن را از سر بگیرید معمولا بین ۲ تا ۴ روز زمان می برد تا نتایج خود را به صورت کلی مشاهده کنید و دو  هفته طول می‌کشد تا تزریق اثر کامل خود را نشان بدهند.

پس از بوتاکس موقتی هستند به این معنی که در آینده باز هم نیازمند تزریق می شوید برای تعریق زیر بغل تزریقات تقویت کننده معمولاً هر هفته شانزدهم ماه یک بار مورد نیاز هستند.

اما نتیجه ممکن برای کف دست و پا ها معمولاً طولانی نیست و امکان دارد بعد از چشم نیاز به تکرار و تمدید مجدد داشته باشد با این حال هنوز تحقیقات محدودی برای بررسی اثربخشی بوده است و این قسمت ها در بدن وجود دارد.

بعد از تزریق بوتاکس کف دست انتظاری باید داشته باشید؟

بعد از تزریق بوتاکس کف دست انتظاری باید داشته باشید؟
بعد از تزریق بوتاکس کف دست انتظاری باید داشته باشید؟

شما باید بتوانید بلافاصله بعد از انجام بوتاکس به خانه بروید به طور کلی مراقبت های بعد از تزریق مورد نیاز هستند برای روز بعد یا بیشتر در اطراف ناحیه کف دست حساسیت به شما دست بدهد و مراقبت خاصی لازم ندارد.

پزشک شما معمولا از او میخواهد که دو هفته بعد از ویزیت بعد از تحصیل کامل بوتاکس و باز هم مراجعه کنید امکان دارد برای درمان لکه های از دست رفته به روش اضافی هم احتیاج داشته باشید.

پزشکان اغلب پیشنهاد می کند برای جلوگیری از تحریک از دوران های محصولاتی که دارای عطر و آب گرم به مدت یک تا دوست ممکن است کمک کننده باشد ماندگاری تزریق بوتاکس و عوامل بسیار متعدد و زیادی بستگی دارد.

هزینه تزریق بوتاکس کف دست

هزینه تزریق کردن بوتاکس بسته به شرایط فرد و کلینیکی که تزریق می کند دارد و حتی محل زندگی بهتر متفاوت می شود.

اگر به انجام چند ناحیه از بدن خود احتیاج دارد این هزینه‌ها می‌تواند بسیار زیادتر شود برخی از شرکت های بیمه تمام یا بخشی از هزینه افرادی که مبتلا به این عارضه هستند را پوشش می دهند.

در بیشتر موارد شرکت‌های بیمه امکان دارد ببیند که شما ابتدا گزینه‌های دیگری مثل داروهای ضد تعریق را امتحان کرده اید یا خیر و بعد می توانند هزینه های کوتاه را متحمل شود.

بسیاری از مطالعات از منابع معتبر برای ارزیابی ایمنی و اثربخشی بوتاکس برای تعریق در زیر بغل انجام شده است و اکثر مردم تاثیرات بسیار خوبی را در این زمینه گرفته اند.

مطالعاتی در رابطه با اثربخشی بوتاکس ضد تعریق حرکت دست انجام شده است که در سایر قسمت های بدن برای توقف طریق بررسی می شود.

عوارض تزریق بوتاکس و معمولاً شامل درد و کبودی در محل تزریق تحریک پوست خونریزی سردرد علائم آنفولانزا افتادگی پلک خشکی چشم ریزش اشک و در چه صورت هستند.

عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس بسیار نادر است.

عوارض جانبی زمانی به وجود می‌آید که بوتاکس کل بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد.

می تواند ساعت ها روزها هفته ها بعد از تزریق وجود به محیط و شامل مشکل در دیدن مشکل در تنفس ضعف عضلانی در کل بدن از دست دادن کنترل مثانه شود معمولا بوتاکس کف دست یک درمان موثر برای تعریق بیش از اندازه است.

ولی برخی از افراد که کیفیت زندگی آنها را تحت تاثیر قرار داده است و کیفیت زندگی شان را پایین آورده است بسیار می تواند بهبود دهنده باشد.

تزریق که می‌تواند پرهزینه باشند و همیشه تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت اما اگر به درمان‌های دیگری مثل داروهای ضد تزریق پاسخ ندهید امکان دارد گزینه خوبی باشد شما می توانید با پزشک خود در رابطه با تزریق بوتاکس و تاثیرات آن صحبت کنید.

دلیل بیماری تعریق بیش از حد کف دست

هایپر هیدرو زیس  اولیه به عنوان تعریف ایدیوپاتیک و بیش از حد به مدت شش ماه یا بیشتر تعریف می‌گردد و حداقل دو مورد از ویژگی های زیر را دارد و اختلال در فعالیت های روزانه را در پی دارد طریق متقارن دو طرف دفعات بیشتر از یک بار در هفته سابقه خانوادگی مثبت شروع قبل از ۲۵ سالگی و توقف تعریق در قسمت کانونی در زمان خواب هستند.

معمولاً در کف دست و پاها به وجود می‌آید و شامل اختلالات عملکرد گسترده نخواهد شد اگر شما حرکت های عاطفی را می‌تواند افزایش دهد.

هایپر هیدرو زیس اختلال روانپزشکی در نظر گرفته نخواهد شد و می تواند در اثر گرما غذاهای تند به وجود بیاید و علت نامشخصی دارد.

معمولاً اعتقاد بر این است که این عارضه ناشی از تحریک بیش از اندازه سمپاتیک های غیر تنظیم کننده حرارت غدد عروق هستند تجزیه و تحلیل سابقه خانوادگی نشان می‌دهد که هایپرهیدروزیس می‌تواند بر روش به عرض گذاشتن آن تاثیر بگذارد.

به لحاظ بالینی تشخیص هایپرهیدروزیس اولیه بر اساس شدت و میزان اختلال روزانه ثانویه به اختلال طریق تعیین می گردد و مانند تمام بیماری ها اولین قدم گرفتن یک شهر حال مناسب از بیمار است اکثر بیماران تعریق بیش از اندازه را از دوران کودکی و نوجوانی به همراه داشتند.

اگرچه اکثر بیماران از این عارضه رنج می‌برند و همه بیماران باید از نظر دلایل احتمالی ثانویه این عارضه مانند مواردی که توسط دارو عفونت اختلالات غدد بدخیمی‌های درون ریز و عصبی به وجود آمده است مورد ارزیابی قرار بگیرد.