تلفن مطب : 26600793-021

تزریق بوتاکس به لب

تزریق بوتاکس به لب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به دست آوردن دستاورد های علمی در زمینه پزشکی روش های زیادی برای جمع کردن پوست ابداع شده است.

افراد زیادی هم هستند که از ظاهر راضی نیستند و قصد دارند در چهره خود تغییراتی را ایجاد کنند از این رو می خواهند به دنبال عمل های زیبایی و جراحی بروند.

اما معمولاً این افراد جراحی تزریق چربی به صورت تزریق بوتاکس به صورت و لب را انجام می‌دهد که هرکدام ویژگی‌ های خاص خود را در واقعیت اصول خاصی انجام شود.

بوتاکس و قدیمی ترین عمل ها برای زیبا سازی صورت است که با استفاده از تزریق سم بوتولینوم به ناحیه مورد نظر انجام می‌ شود و در این بخش از ویژگی های یک نوع باکتری به نام بوتولینوم بر اساس ماندگاری انواع کنسرت استفاده می‌شود در صورت استفاده می‌کنند این باکتریها خاصیت فلش کردن رادیاتور مستقیم وارد خون شود.

مصرف بیش از اندازه این سن عضلات بدن می تواند کاملا فلج اندام بوتاکس و بدن تزریق می گردد.

درست است که مصرف بیش از اندازه این سمت سم برای بدن و صورتی مشکلاتی را به وجود بیاورد و مقدار پتاسیم بعد از نظر می شود بسیار ناچیز است و تنها بافت پوست را جمع می سازد و ان ناحیه را فلج می کند.

آیا تزریق بوتاکس به لب موثر است؟

آیا تزریق بوتاکس به لب موثر است؟
آیا تزریق بوتاکس به لب موثر است؟

همانطور که گفته شد بوتاکس شکل تغییر یافته سم بوتولینوم است به طور کلی کاربرد های بوتاکس به دو دسته زیبایی و درمانی تقسیم بندی می شود به گونه ای که از کاربرد زیبای آن برای رفع تضمینی چین و چروک ها خط لبخند و خطوط پیشانی و اطراف دهان استفاده می گردد.

اندازه تزریق بوتاکس به درد هم جز کاربرد های زیبایی این تزریق به حساب می‌آید و در بسیاری از موارد باعث زیبا سازی پوست می شود و به ناحیه ای در آن آسیب جدی وارد شده است از این روش درمانی برای حجم دهی به لب ها استفاده می کنند.

بیش تر  افراد بر این باورند که عمل بوتاکس برای درمان هر گونه چین و چروک های پوستی مفید است اما این یک تصور کاملا اشتباه می باشد و می توان آن را به همه نواحی صورت تزریق نمود زیرا باعث حالت غیر طبیعی در پوست می شود.

معمولاً میزان ماندگاری بوتاکس در صورت پیدا ۶ تا ۱۲ ماه قابل  تجدید هم است بسیاری از پزشکان همواره روش های موقت را پیشنهاد می‌کنند.

چرا که در صورت پشیمانی یا به وجود آمدن حساسیت خاص به راحتی بتواند آن ها را از بین ببرند از بین بردن آثار بوتاکس هیچ گونه عارضه خاصی ندارد و تنها تصویر چند آنزیم از بین خواهد رفت.

تفاوت تزریق بوتاکس به لب با تزریق ژل

تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند و مهم ترین آن ها اصلاح زیبایی است.

هر کدام از این دو روش ناحیه پزشک بسته به نوع پوست و چین و چروک ها و فرورفتگی های پوستی بیماری که از آن ها را انتخاب می نماید و آگاهی از این مورد رعایت موارد بیشتر مطالعه کنید آن تزریق بوتاکس به لب برای از بین بردن چین و چروک و حتی فرم های لب است.

باید بدانید که قابلیت حجم های دائمی به لب را ندارد و نباید فقط به عنوان حجم دهنده از آن استفاده کرد.

همچنین بسیاری از چروک های پوستی مثل خطوط بین ابرو و خطوط افقی در پیشروی و چروک های اطراف از طریق تزریق بوتاکس پیشانی یا ناحیه مورد نظر برطرف می ‌شود.

تزریق بوتاکس در نواحی مختلفی انجام می شود مانند:

بسیاری از افراد  معتقدند که باید میزان زیادی از محلول بوتاکس تزریق شود بهتر است برای تجربه بیش از حد این ماده توصیه نمی شود زیرا خسارت جبران‌ناپذیری را به وجود می‌آورد.

از جنایت در اصلاح خطوط طبیعی صورت استفاده کرد این خطوط ناشی از حجم صورت هستند بسیاری از نواحی مثل گونه ‌ها نمایی زیر گردن وزیر گونه وجود دارد توجه کنید که بوتاکس درمان موقت است و  آثار دائمی از خود نمی تواند به جا بگذارد.

عوارض بوتاکس لب

عوارض بوتاکس لب
عوارض بوتاکس لب

بوتاکس همانند دیگر روش های تزریق پزشکی می‌تواند عوارض خاص خود را داشته باشد اما انجام بوتاکس لب به واسطه یک پزشک متخصص پوست و مو که دارای مهارت و تجربه کافی است و می‌تواند عوارض بوتاکس را به حداقل خود برساند.

اگر یک متخصص بی تجربه بیش از حد بوتاکس و تزریق امکان دارد باعث به وجود آمدن عوارض متعددی شود.

از مهمترین عوارض بوتاکس لب واکنش محل تزریق از ناشی از سوراخ شدن پوست می ‌تواند باشد این امر می تواند باعث به وجود آمدن قرمزی در خارج کبودی تورم شود و در نهایت به عفونت خط شد مقدار مشخص تورم و کبودی طبیعت و معمولا بیشتر از چند روز ادامه پیدا نمی‌کند.

تورم و کبودی را می توان با کمپرس آب یخ در دوره جلسات درمانی به حداقل خود برسانید.

عفونت های التهابی در مجاورت محل تزریق با یکدیگر از عوارض بوتاکس های در هستند این امکان را به دلیل وجود عفونت های اولیه در دهان به وجود بیاورد بیایند.

باید بدانید که در صورت وجود عفونت داخلی دهان به خاطر تبخالی که از ویروس های حرفه ای به وجود آمدن به هیچ عنوان نباید بوتاکس انجام شود در صورت وجود آمدن عفونت از تمرین های اولیه استفاده از آنتی بیوتیک های فعال در برابر باکتری های موجود در پوست اتفاق می افتد.

کبودی  های کوچک در بافت و کبودی از عوارض شایع است که به سادگی با ماساژ دادن برش و تخلیه و آسپرین از بین می رود این کار رو احتمالا به دلیل تصادف و اصولی و یا حساسیت به بوتاکس انجام می شود از عوارض بوتاکس لب حساسیت و الرژی واکنش حساسیت سیستمی ضعف و تورم را برای فرد ایجاد می کند.

نکروز از فشرده سازی و انتقال داد رگ های خونی به صورت یک عارضه نادر در بوتاکس است مهم ترین عامل پیشگیری کننده از به وجود آمدن این عوارض تزریق صحیح است حرکت مداوم سوزن و تزریق سطحی و عارضه می‌تواند احتمال نکروز را به حداقل خود برساند.

عارضه های دیگری مثل مشکلات موقت در تکلم در بلع اختلال در عملکرد های دهان و  تلفظ برخی حروف گزارش شده است که این ها همه حالت موقتی دارد.

بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟

بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟
بوتاکس لب چقدر دوام دارد؟

عوامل بسیار زیادی بر ماندگاری اثر تزریق بوتاکس بر لب و سایر نواحی صورت تاثیر گذار هست بوتاکس جز عمل های موقتی است و آثار آن بعد از مدتی از بین می رود.

به طور کلی ماندگاری بوتاکس بین ۶ تا ۲۴ ماه می باشد که با مراقبت‌ های ویژه در این زمان افراد انجام می‌دهد می‌توان این ماندگاری بیشتر شود.

یکی از مهمترین عوامل موثر در تعیین ماندگاری بوتاکس سبک زندگی افراد است و آن افرادی که سبک زندگی فعالیت دارند بوتاکس از بدن آنها بیشتر خارج می‌شود و ورزشکاران به دلیل فعالیت شدید بدنی متابولیسم بدن آن را بالا می رود و در نتیجه آثار بوتاکس خیلی زود از بین خواهد رفت.

بنابراین اگر ورزشکار هستید و یا میزان فعالیت های خاصی را انجام می دهید عمل بوتاکس به شمار نمی تواند زمان زیادی باقی بماند  و آثار بوتاکس شان خیلی سریع از بین می رود.

از دیگر عواملی که بر ماندگاری بوتاکس تاثیر می گذارند جنس پوست و عضلات صورت است که بسیار بوتاکس را تحت تاثیر قرار می دهد پوست و ضخامت عضلات آن به‌گونه ‌ای که اگر عضلات صورت ضخیم باشد باید بیشتر بوتاکس انجام شود.

اگر میزان استقامت عضلات پوست بیش از حد ممکن باشد امکانات پزشک سایر روش‌ های کلینیکال را برای جوانسازی صورت پیشنهاد دهد.

از این رو بهتر است قبل یک مشاور های کامل با پزشک داشته باشید و بخواهید شرایط پوست شما را بدانند امکان در بعد از کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد دهید که یکسری آزمایشات انجام دهید.

نواحی مورد تزریق در ماندگاری بوتاکس بسیار تاثیرگذار هستند و بوتاکس در عضلات به صورت مکرر از آنها استفاده می شود بسیار کمتر خواهد بود مثلاً برای رفع خط خنده و چروک های اطراف دهان باید انتظار ماندگاری بیشتر از ۴ ماه را داشت.

چرا که هدف این دوره اصلاحات به صورت است  اثر بوتاکس در قسمت بزرگ صورت مثل پیشانی و گونه ها ممکن است سریع تر از بین می رود و توصیه می‌شود عمل بوتاکس را در یکی معتبر به واسطه یک پزشک مجرب انجام دهید.

مراقبت های بعد از بوتاکس لب

مراقبت های بعد از بوتاکس لب
مراقبت های بعد از بوتاکس لب

همان طور که می دانید بعد از انجام هر اقدامی که جهت زیبایی صورت باید یک سری مراقبت های بعد از آن را هم جدی بگیرید.

فرآیندهای حساس و ظریف به حساب می‌آید که نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد و همین دلیل انجام مراقبت های مختلفی از انجام این تزریق می تواند در نتیجه زیبایی تاثیر مستقیم بگذارد.

رعایت کردن این موارد ضمن افزایش بازده آن ها است و روز به وجود آمدن مشکلات متعدد مثل پخش شدن بوتاکس در قسمت ‌های دیگر لب جلوگیری می کند و از بین بردن عوارض جانبی هم پیشگیری میکند.

از دیگر اقداماتی که برای مراقبت های بعد از بوتاکس باید انجام دهید عدم لمس کردن نواحی تزریق از بوتاکس در نواحی اطراف لب و صورت می‌گیرد و متخصصان زیبایی پیشنهاد می ‌کنند که بعد از انجام این فرآیند نباید به مدت ۴ تا ۶ ساعت به هیچ عنوان نباید تحت تاثیر را نقض کرد.

زیرا انجام این کار می‌تواند احتمال پخش شدن بوتاکس را زیاد کند و مشکلات متعددی را به وجود می‌آورد و بعد این است که بعد از بوتاکس از دراز کشیدن خودداری کنید طرح و بافت سلول ها همچنین فشار خون افراد در نشست درازکش متفاوت خواهد شد.

این مسئله در زمان کوتاه باید در نظر گرفته شود و شما باید بعد از تزریق بوتاکس چهار تا ۶ روز از  دراز کشیدن خودداری کنید تا احتمال پخش شدن آن کاهش پیدا کند.

بعد از اینکه بعد از بوتاکس به هیچ عنوان نباید ورزش کنید فعالیت فیزیکی باعث می‌شود افزایش جریان خون در صورت اتفاق بیفتد و می تواند تاثیرات پخش کند.

شما باید به مدت ۴۸ ساعت از هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید بعد از بوتاکس لب از خوابیدن بر روی صورت پرهیز کنید و بعد از تزریق بوتاکس به لب ها از مصرف الکل اجتناب کنید.

باید بدانید که قبل و بعد از نیاز به هیچگونه مشروبات الکلی نباید مصرف کنند زیرا این عامل باعث افزایش کبودی محل تزریق خواهد شد و می‌تواند دوره نقاهت آن را افزایش دهد.

کبودیهای محل را بالا ببرد و ولی با مصرف الکل این زمان می‌تواند خیلی بیشتر شود به همین دلیل است که باید از مصرف آن خودداری شستشوی صورت با آب گرم باعث افزایش نفوذپذیری بافت صورت و افزایش خونرسانی سلول های پوستی خواهد شد و این پدیده به این عنوان برای بوتاکس خوب نیست.

زیرا احتمال حرکت دادن بوتاکس افزایش عوارض جانبی را بالا می برد بهتر است تا  ۴۸ این کارها را انجام دهیم.

زیبایی از مهم ترین نیاز های انسان به ویژه در بانوان است و بدون شک هر کسی به دنبال زیبایی می رود و بسیاری از افراد به دلیل تصور که از چهره خود دارد که دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند.

برخی از افراد برای بدست آوردن زیبایی حاضر هستند سلامت خود را به خطر بیاندازند و عمل های جراحی سختی را انجام دهند و برخی دیگر روش های آسان ترین مسیر انجام دادن بوتاکس قسمت های مختلف صورتشان است و به جز روش های محبوب زیبا است که امروز در ایران محبوبیت بسیار زیادی رسیده است.

پزشکان ماهر ایران در این زمینه این تزریق ها را انجام می دهند و از جمله روش هایی که برای زیبا سازی صورت انجام می شود تزریق بوتاکس در ناحیه لب است.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد انجام بوتاکس را دارید باید بدانید که از هر چیزی با نوع برند بوتاکس آشنایی داشته باشیم این برندها از نظر ویژگی با هم متفاوت هستند مدل های مختلفی دارند و در هر کشور با توجه به نیاز و وجود آن شرکت مجلاتی که مردم آن کشور ساخته می‌شود و محبوبیت پیدا می کنند.

معروف ترین نام تجاری در رابطه با و بوتاکس همان بوتاکس که در کشور چین ارائه می شود از نظر کارایی  جایگاه ویزه ای دارد.

یک از برند های بوتاکس تفاوتی وجود ندارد همه آن ها به یک اندازه کارآمد هستند و همه آن ها به واسطه شرکت های دارویی معتبر ساخته شده اند.

بوتاکس جزو اولین برند هایی بود که در کل دنیا است جایگاه خود را پیدا کند و بعد از آن هر برندی از این محصول را به نام بوتاکس می شناسند.

اما آنها با هم فرق دارد قبل از استفاده از این دارو در صورت حساسیت یک سری از دارو ها بهتر است با پزشک تان صحبت کنید این محصول  کنترل حاوی مواد غیر فعال باشد که می تواند برای شما آلرژی ایجاد کند.

از برندهای محبوب بوتاکس دیسپورت می‌توان اشاره کرد که بسیار در ایران محبوب شده است و شرکت گال درمان را ساخته است.

این برند در کشور سازنده جهانی در انگلستان هم بسیار محبوب است این نوع از بوتاکس ظاهر خطوط بین ابرو را تحت تاثیر قرار می دهد این خطوط به سمت بالا و عمودی به سمت پیشانی هستند وقتی فرد اخم می کند این خطوط کاملا مشخص میشود و باز می شود و سن فرد بیشتر به نظر برسد.

در برخی از افراد امکان دارد این خطوط در سنین نوجوانی اتفاق بیفتد از دست دادن کلاژن های پوستی از دلایل این مسئله می‌تواند باشد کلاژن‌ها پروتئین هایی هستند که پوست را ارتجاعی می کند.

تزریق بوتاکس به لب در عرض چند دقیقه انجام می شود در طول دو روز از اثرات تزریق کم می کند  از بین می‌روند و دیگران را دور نقاهت را پشت سر گذاشته اید و باید منتظر دیدن نتایج باشید پزشک شما قبل از تزریق است احتمالاً از مواد بی حسی ملایم با کمپرس آب یخ استفاده می‌کنند.

این کار کمک می‌کند تا هرگونه در طول عمل احساس نشود و برای درمان خطوطی که برای اول به وجود آمده است و به طور معمول مقدار کمی را در هر زمان و در هر قسمت اطراف ابرو و پیشانی تزریق می کنند.

مدت ماندگاری این بوتاکس متغیر می باشد در برخی از موارد این ماده به خوبی می تواند عمل کند و می تواند تا ۳ الی ۴ ماه دوام بسیار خوبی داشته باشد که برای بوتاکس لب می توان از آن استفاده کرد زئومین است که توسط سازمان مدیریت غذا دارو به منظور بی اثر کردن عضلات صورت و لب تزریق می‌شود.

این دوره از انواع بوتاکس که در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند و ساخته کشور اروپایی است از آنجایی که آلمان قطب تولید دارو ها در اروپا می باشد و محصولی بی‌نظیری را در زمینه زیبایی هم تولید می‌کند به طور کلی می تواند خطوط موقت اخیر از حالت متوسط تا شدید را از بین ببرد برای معالجه بزرگسالان هم انجام میشود خطوط اطراف لب را کاملا از بین میبرد.

درمان حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان احتیاج است و پزشک و آن را به ناحیه مدنظر تزریق می‌کند و بعد از آن باید کمپرس یخ استفاده کنید ماندگاری آن چیزی حدود سه تا چهار ماه است.

مراقبت های بعد از بوتاکس لب را باید جدی بگیرید و به صحبت های پزشکتان گوش دهید اگر ان ها را رعایت کنید بوتاکس شما بسیار ماندگاری دارد.